Szkolenie górskie zwiadowców 1WBP

 Redakcja  /  18-05-2020
Fot. Źródło: DG RSZ (Fot.: ppor. Artur Wróbel)

Marsze, bytowanie w terenie przygodnym czy doskonalenie technik linowych i alpinistycznych – to główne elementy zgrupowania żołnierzy rozpoznania 1. Warszawskiej Brygady Pancernej w rejonie Kotliny Kłodzkiej.

Zwiadowcy warszawskiej brygady doskonalą swoje umiejętności oraz zgrywają pododdział. W trakcie szkolenia w środowisku górskim żołnierze wykonują zadania podczas, których doskonalą techniki linowe oraz wykonują marsze długodystansowe połączone z bytowaniem w terenie przygodnym.

Przeczytaj także: Zielona taktyka w terenie lesisto-bagiennym >>

- Tym szkoleniem rozpoczynamy cykl zajęć w terenie górskim. W tym roku zaplanowaliśmy szereg takich przedsięwzięć. Niedawno wróciliśmy z Gór Świętokrzyskich, dziś działamy na Dolnym Śląsku – mówi dowódca kompanii rozpoznawczej. Szkolenie realizujemy dwutorowo. Jedna grupa przechodzi szkolenie z technik linowych ukierunkowane na doskonalenie zasad działania sprzętu linowego oraz jego właściwości, wykonywaniu zjazdów linowych różnymi technikami, wykonywanie mostów linowych czy podchodzenie na linach z wykorzystaniem przyrządów alpinistycznych – mówi kapitan. - Z kolei druga grupa żołnierzy działa w terenie górskim, lesistym, gdzie wykonuje 50 km marsze. W ramach tego elementu szkolenia żołnierze organizują obozowiska z zachowaniem zdolności bojowej, szlifują techniki survivalowe i pracują na mapach wyznaczając i wskazując współrzędne - podkreśla dowódca kompanii rozpoznawczej.

Zagadnienia, które realizują zwiadowcy podczas odbywającego się zgrupowania doskonalą ich umiejętności ale co jest równie ważne budują i wzmacniają kondycję żołnierzy.

Źródło: DG RSZ (Tekst: ppor. Artur Wróbel)

[ćwiczenia wojskowe, jednostki specjalne, 1. Warszawska Brygada Pancerna, szkolenie górskie, rozpoznanie, jednostki rozpoznawcze, zwiadowcy]

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

oulary taktyczne

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl