COVID-19: Wojska chemiczne wspierają walkę z koronawirusem

 Redakcja  /  23-04-2020
Fot. Źródło: 4 pchem, 5 pchem

Żołnierze 4 i 5 pułku chemicznego nie ustają w swych działaniach na rzecz walki z trwającą pandemią. Od wielu dni na terenie całego kraju realizują zadania mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.

Po wcześniejszej ewakuacji przez służby sanitarne, mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy, w którym zdiagnozowano 74 przypadki COVID-19, w dniach 15-16 kwietnia do akcji przystąpił Dezynfekcyjny Zespół Zadaniowy nr 2 z 5. pułku chemicznego.

W ramach akcji żołnierze przeprowadzili dezynfekcję 172 pomieszczeń DPS o łącznej kubaturze 5800 metrów kwadratowych. To już kolejna taka akcja żołnierzy pułku. Wcześniej w dniach 2-3 kwietnia żołnierze z pułku przeprowadzili dezynfekcję Domu Pomocy Społecznej w Koszęcinie, w którym zdiagnozowano 21 przypadków COVID-19.

Do tej pory w kilkudziesięciu akcjach prowadzonych na terenie różnych województw południowej i centralnej Polski, żołnierze 5. pułku chemicznego zdezynfekowali 17 samolotów, 64 jednostki sprzętu wojskowego oraz budynki o łącznej kubaturze 34418 metrów kwadratowych.

Przeczytaj także: COVID-19: Utworzono Zespoły Interwencji Kryzysowej >>

Również żołnierze 6 batalionu chemicznego Sił Powietrznych ze Śremu wspomagają walkę z epidemią koronawirusa. 21 kwietnia br. przeprowadzili dezynfekcję terenu i pomieszczeń DPS Polanki w Gdańsku.

W akcji brało udział 9 specjalistów wojskowych. Zespół zadaniowy chemików ze Śremu realizował zadania wsparcia administracji publicznej w ramach działań przeciwepidemicznych w DPS Polanki.
Podczas realizacji zadań przeprowadzono dezynfekcję pokojów, korytarzy, wind, holu, łącznie około 2000 metrów kwadratowych miejsc, w których wcześniej przebywali uprzednio ewakuowani pensjonariusze.

Wszystko odbyło się z zachowaniem najwyższych procedur bezpieczeństwa, przy ścisłej współpracy z dyrekcją Domu Pomocy Społecznej oraz Dowódcą 7 PBOT.

Źródło: 4 pchem, 5 pchem

[koronawirus, covid-19, pandemia, walka z pandemią, wojsko polskie, wojska chemiczne, działania specjalne]

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

oulary taktyczne

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl