Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu

 Redakcja  /  17-03-2020
Fot. Źródło: OSŻW

Prawie 200 kickboxerów z 48 klubów wystąpiło w weekend w Pucharze Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Krynicy Zdroju. Wśród najlepszych znaleźli się m.in. Adrian Durma (Państwowa straż pożarna w Elblągu), Szymon Bajor (Reprezentacja Polskiej Policji) i Ewa Bulanda (Reprezentacja Polskiej Policji).

Jesienią w Chotowej (powiat dębicki) na Podkarpaciu odbyły się Mistrzostw Polski Służb Mundurowych, w których bardzo dobrze spisali się m.in. Iwona Nieroda (Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Rzeszowie), wspomniany Adrian Durma i Piotr Odważny (Reprezentacja Polskiej Policji). W trakcie zawodów w Grand Chotowa Hotel Spa & Resort zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy 18 Dywizją Zmechanizowaną im. gen. Broni Tadeusz Buka z siedzibą w Siedlcach a Polskim Związkiem Kickboxingu. Parafowali je gen. dyw. Jarosław Roman Gromadziński, dowódca 18 Dywizji Zmechanizowanej i ppłk w st. spocz. Jerzy Bassa, Wiceprezes PZKB.

W Pucharze Polski w Krynicy Zdroju rywalizowano w formułach kick light, pointfighting i K1 Rules. Zdecydowaną większość uczestników stanowili seniorzy, ale nie zabrakło również weteranów. W kick ligh złote medale zdobyli Teresa Baldowska (Reprezentacja Polskiej Policji) w wadze -65kg, Leszek Wojciechowski (KM PSP Zielona Góra) -84kg i Janusz Zielak (OSP Girzyce) -94kg. Natomiast w pointfightingu triumfowali Teresa Baldowska oraz Adrian Drosik (OSP Otyń) -84kg, Krzysztof Zdancewicz (15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy) -94kg i Mirosław Smętek (KMP Nowy Sącz) +94kg.

W seniorach w dwóch kategoriach wagowych -74kg i -79kg w pointfightingu zwyciężył Adrian Durma, brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Sarajewie. W serbskiej stolicy zdobył brąz w wersji light contact w wadze -74kg.

- W Krynicy stoczyłem 4 walki w pointfightingu oraz 3 w kick light. Wszystkie 7 wygrałem i w każdej z nich zwyciężyłem przed czasem. Dzięki temu zostałem uznany najlepszym zawodnikiem turnieju. W K1 Rules nie startowałem, ponieważ na dwa tygodnie przed Pucharem zostałem wysłany na kurs chemiczny w okolice Olsztyna i nie miałem możliwości trenowania tej formuły. Jeśli chodzi o całościową ocenę, rywale byli dobrzy, na czele z Szymonem Grabowskim czy Konradem Furmankiem, ale ja jestem w dobrej formie. To były ciekawe i wszechstronne zawody z udziałem zawodników z różnych formacji mundurowych i stylów walki. Mam satysfakcję, bowiem czułem się mocny i jednocześnie było to dla mnie sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski - mówi reprezentant Państwowej Straż Pożarnej w Elblągu.

Oprócz Adriana Durmy, z elbląskiego Oddział Żandarmerii Wojskowej startował Igor Abrusiewicz i wywalczył brąz w tej samej formule PF w kategorii -94kg. Oprócz niego na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Bośni i Hercegowiny Bojan Teletina (Directorate for Coordination of Police Bodies of Bosnia and Herzegovina). Pierwszy był Adam Chrzanowski (Reprezentacja Polskiej Policji), a drugi Paweł Mikołajewski (Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Warszawie).

Przeczytaj także: Żołnierze – sportowcy z medalami >>

Organizatorami pucharowych zmagań był Polski Związek Kickboxingu i UKS Evan Nowy Sącz, który reprezentowała utytułowana Ewa Bulanda.

- W pierwszej edycji Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych wywalczyłam 4 złote medale. Wystąpiłam z konieczności w wadze -55kg i rywalizowałam z zawodniczką ciężką o 5 kg. Pojedynek w kick light zakończył się w 1 rundzie przez przewagę techniczną. W Krynicy się urodziłam i wychowałam, ale od 11 lat mieszkam w Nowym Sączu. Wychodząc do walki nie mam już żadnej presji. Oczywiście każdy chciałby wygrywać, lecz w tym momencie nie czuję "parcia", mam bardzo "luźną" głową. Jeśli chodzi o sprawy organizacyjny, wszystko wypadło dobrze, myślę, że większość osób była zadowolona, a pod względem liczby startujących 198 osób to zaledwie o 4 mniej niż na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych - podkreśliła Ewa Bulanda.

W "plusie" w kick light i K-1 Rules wygrywał Szymon Bajor (Reprezentacja Polskiej Policji).

- W K-1 wygrałem pojedynek w półfinale, ale niestety nie doszło do finału, bowiem Stanisław Ślusakowicz doznał kontuzji w walce półfinałowej. W turnieju na zasadach kick light zwyciężyłem w 3 pojedynkach. Pierwszą walkę wygrałem w pierwszej rundzie przewagą punktów, drugą wygrałem w drugiej rundzie również przewagą punktów, a w finale byłem lepszy na punkty od Macieja Garbaczewskiego (18 Dywizja Zmechanizowana). Na co dzień reprezentuję "Strefę Sportów Walki Rzeszów". W kickboxingu walczę tylko co roku w zawodach służb mundurowych, pod warunkiem, że termin nie pokrywa się z zawodową walką MMA - przyznał zdobywca tytułu Mistrza Polski i Pucharu Polski Służb Mundurowych.

Ciekawym wydarzeniem był występ Grzegorza Błotnickiego z A&W Team Obrowo, który jeszcze do niedawna walczyła w juniorach. W 2019 roku sięgnął po złoto Mistrzostw Europy kick light, a w 2018 roku po srebro Mistrzostw Świata. W Krynicy kickboxer 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej triumfował w K1 Rules w wadze -67kg. W finale pokonał Sylwestra Błędowskiego (18 Dywizja Zmechanizowana).

- W K-1 stoczyłem 2 walki, zaś w kick light zająłem 2 miejsce po 3 pojedynkach. To moje początki w seniorach, do tej pory za mną 7 walk. Jeśli chodzi o finał K-1, dałem lepszą walkę nawet niż się spodziewałem, chociaż byłem już trochę rozbity. Z kadry juniorów nie było innych zawodników, natomiast z 8 Brygady startował również Marcin Lewandowski w pointfightingu i wywalczył złoto w -84kg i brąz w -89kg - powiedział Grzegorz Błotnicki.

W K-1 kat. -81kg zwyciężył Mistrz Polski Kamil Lamczyk (18 Dywizja Zmechanizowana). - Chciałbym podziękować wszystkim, dzięki którym my, żołnierze, możemy brać udział w takich wydarzeniach jak Puchar Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu. Chylimy czoła przed Panem Jerzym Bassą oraz Gen. Jarosławem Gromadzińskim. Dziękuję w imieniu całej Wojskowej sekcji Podhalańczyk. Półfinałową walkę stoczyłem z Przemysławem Mechem, żołnierzem służącym w Chełmie. Natomiast w finale wygrałem z Krzysztofem Stawirskim. I to był ciężki pojedynek, wiedziałem, że jest dobrym zawodnikiem, gdyż na Mundurowych Mistrzostwach Polski również spotkaliśmy się w finale i też udało mi się wygrać. Nasza Sekcja przywiozła worek medali - dodał.

W skład 18 Dywizji Zmechanizowanej wchodzą kickboxerzy z 18 Batalionu Dowodzenia, 21 Brygady Strzelców Podhalańskich i 1 Warszawskiej Brygady Pancernej.

Złoci medaliści Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych:

K1 Rules

 • +91kg Szymon Bajor (Reprezentacja Polskiej Policji)
 • -91kg Grzegorz Lenart (Reprezentacja Polskiej Policji)
 • -86kg Mateusz Pasiak (Zakład Karny Siedlce)
 • -81kg Kamil Lamczyk (18 Dywizja Zmechanizowana)
 • -75kg Roger Garbaczewski (18 Dywizja Zmechanizowana)
 • -71kg Daniel Czeluśniak (OSP Łużna)
 • -67kg Grzegorz Błotnicki (8 KP BOT)
 • -63,5kg Dawid Kotara (18 Dywizja Zmechanizowana)
 • -70kg Karolina Juja (Reprezentacja Polskiej Policji)
 • -65kg Marta Mysur (Reprezentacja Polskiej Policji)
 • -60kg Justyna Haba (3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej)
 • -52kg Ewa Bulanda (Reprezentacja Polskiej Policji)

Kick light

 • +94kg Szymon Bajor (Reprezentacja Polskiej Policji)
 • -94kg Kamil Sęk (2 Ośrodek Radioelektroniczny Przasnysz, Wojsko Polskie)
 • -89kg Dawid Surmiak (18 Dywizja Zmechanizowana)
 • -84kg Piotr Czosnyka (18 Dywizja Zmechanizowana)
 • -79kg Dawid Seńko (Oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie)
 • -63kg Radosław Kuzia (64 Batalion Lekkiej Piechoty Płock)
 • -70kg Agata Piechowicz (Ochotnicza Straż Pożarna)
 • -65kg Agata Piechowicz (Ochotnicza Straż Pożarna)
 • -60kg Ilona Przystalska (Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia Toruń)
 • -55kg Ewa Bulanda (Reprezentacja Polskiej Policji)-50kg Ewa Bulanda (Reprezentacja Polskiej Policji)

Pointfighting

 • +94kg Damian Szafran (15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy)
 • -94kg Adam Chrzanowski (Reprezentacja Polskiej Policji)
 • -89kg Patryk Lewandowski (8 KP BOT)
 • -84kg Szymon Grabowski (Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu)
 • -79kg Adrian Durma (Państwowa Straż Pożarna w Elblągu)
 • -74kg Adrian Durma (Państwowa Straż Pożarna w Elblągu)
 • -69kg Michał Piwko (Służba Ochrony Państwa)
 • -65kg Marta Mysur (Reprezentacja Polskiej Policji)
 • -60kg Ilona Działa-Ćwiek (Reprezentacja Polskiej Policji)
 • -50kg Ewa Bulanda (Reprezentacja Polskiej Policji)

Źródło: Polski Związek Kickboxingu

[zawody sportowe, puchar polski wojska polskiego i służb mundurowych, OSŻW, służby mundurowe, kickboxing]

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co jest niezbędne w uzbrojeniu komandosa »
uzbrojenie

 


Na czym polega: monitoring ze sztuczną inteligencją  » Podpowiadamy, jakie urządzenia chronią Twoje informacje »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Co zabrać ze sobą na zimową wyprawę »
sprzet na zime

 


Dobierz pojazd elektryczny na niedostępne tereny »

Olej w piance? Do czego to służy »

pojazd elektryczny
olej do czyszczenia

 


Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych »

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


 Co sprawia, że ten filtr do wody jest wyjątkowy »

filtry do wody

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
ubrania taktyczne

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »
kursy strzeleń
05/07/2020

 


Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

6/2021
SPECIAL OPS 6/2021
W miesięczniku m.in.:
 • - Master of protection
 • - Bicykle dla specjalsa?
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl