Funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej z Bydgoszczy z nowymi uprawnieniami

 Redakcja  /  13-03-2020
Fot. Źródło: Straż Więzienna Fot.: st. sierż. sztab. Daniel Hermann

Funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej w Bydgoszczy zdobyli nowe kwalifikacje dzięki współpracy pomiędzy Służbą Więzienną, a Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.

Przez pięć dni funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej w Bydgoszczy zdobywali umiejętności podczas kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Kurs został zrealizowany w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Dyrektorem Okręgowym Służby Więziennej w Bydgoszczy, a Dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.

Teoria i praktyka

Szkolenie składało się z części teoretycznej oraz praktycznej. W trakcie części praktycznej funkcjonariusze ćwiczyli wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, przyrządowej oraz bezprzyrządowej, a także z podawaniem tlenu. Ponadto zmagali się z takimi działaniami jak: tamowanie krwotoków, unieruchamianie kończyn złamanych, tlenoterapię bierną oraz prowadzenie wstępnego postępowania przeciwwstrząsowego. Dla części funkcjonariuszy była to recertyfikacja kursu, czyli odnawianie uprawnień. Szkolenie zakończyło się egzaminem i otrzymaniem tytułu ratownika.

Pomagają potrzebującym

O tym jak ważne i przydatne są te umiejętności funkcjonariusze naszej formacji mieli okazję przekonać się w zeszłym roku, kiedy podczas wyjazdu służbowego trafili na wypadek drogowy. Dzięki umiejętnościom zdobytym podczas poprzedniej edycji szkolenia potrafili w sposób bezpieczny i profesjonalny udzielić pierwszej pomocy poszkodowanej w wypadku drogowym. 

Przeczytaj także: Ćwiczenia GISW z OISW w Bydgoszczy >>

Wzajemna współpraca i wymiana doświadczeń

W ramach zawartego porozumienia funkcjonariusze GISW przeprowadzą szkolenia dla ratowników medycznych z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy z zakresu samoobrony i profesjonalnego obezwładnienia i unieruchamiania agresywnych pacjentów. Celem szkolenia będzie rozwiązywanie sytuacji kryzysowych w trakcie wykonywania przez nich obowiązków. Podyktowane jest to faktem rosnących zachowań agresywnych ze strony pacjentów.

Wymiana doświadczeń to pożytek dla wszystkich uczestników szkoleń zarówno ratowników medycznych jak i funkcjonariuszy Służby Więziennej, wzrośnie bowiem wzajemne poczucie bezpieczeństwa.

GISW - gotowi na wszystko

Grupa Interwencyjna Służby Więziennej liczy 16 funkcjonariuszy, którzy na co dzień pełnią obowiązki służbowe w Zakładzie Karnym w Bydgoszczy-Fordonie. Pozostają do dyspozycji Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Bydgoszczy. Grupa Interwencyjna Służby Więziennej wkracza do akcji, gdy zakłócony jest porządek lub zagrożone jest bezpieczeństwo w zakładzie karnym/ areszcie śledczym. W skład grupy wchodzą doskonale wyszkoleni, niezwykle odporni na stres funkcjonariusze, którzy biorą udział w najtrudniejszych pod względem ochronnym działaniach. Aby zapobiec niebezpieczeństwom funkcjonariusze GISW muszą być przygotowani na najróżniejsze działania ze strony osadzonych.

Źródło: Straż Więzienna (Tekst: st. sierż. sztab. Daniel Hermann/ por. Agnieszka Wollmann)

[Straż Więzienna, służba mundurowa, Grupa Interwencyjna Służby Więziennej, szkolenie specjalistyczne, Bydgoszcz, podnoszenie kwalifikacji, jednostki specjalne]

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Dobierz odzież do wymagań »

 


Jaka broń pasuje do Ciebie » Co powinieneś wiedzieć o oświetleniu taktycznym »
bron palna oświetlenie taktyczne

 


Przejdź trening z użyciem amunicji FX »
kurs strzelecki

 


Namierz cel w ciemoności »  Wypatrz wroga z odległości?
hydrauliczny wyważacz

Spodnie taktyczne - zachowaj swobodę w najtrudniejszej sytuacji »
spodnie taktyczne

 


Nie daj się zaskoczyć w ciemności » Jakie ubranie umożliwi Ci przetrwanie »
latarka czołowa kurtka taktyczna

 

Odkryj tajniki współczesnej komunikacji wojskowej »

 


Jaki sprzęt do wspinaczki stosują profesjonaliści » Nowe akcesoria, nowe wyzwanie! Bądź przygotowany »
latarki czołowe spodnie taktyczne

 


Dobierz wyposażenie na miarę czasów  »
wyposazenie militarne

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Zwiadowcy szkoli się z technik linowych

W zeszłym tygodniu (18-22.05.) zwiadowcy z kompanii dalekiego rozpoznania 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego szkolili się z zakresu stosowania technik linowych z pokładu statku powietrznego.

Aktualny numer

1/2020
SPECIAL OPS 1/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych
  • - Rangers z Lamego CTOE/FOE
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...

Kalendarium

PNWTŚRCZWPTSOBND
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od dekady kształci wybitnych specjalistów z Bezpieczeństwa Wewnętrznego,...

Powstanie Warszawskie 2.0, czyli „kotwica” z hashtagiem

Czy było warto? – to pytanie w ostatnich latach rozliczania naszej historii pada bardzo często w kontekście Powstania Warszawskiego. Jednocześnie...wiecej »
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl