Funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej z Bydgoszczy z nowymi uprawnieniami

 Redakcja  /  13-03-2020
Fot. Źródło: Straż Więzienna Fot.: st. sierż. sztab. Daniel Hermann

Funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej w Bydgoszczy zdobyli nowe kwalifikacje dzięki współpracy pomiędzy Służbą Więzienną, a Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.

Przez pięć dni funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej w Bydgoszczy zdobywali umiejętności podczas kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Kurs został zrealizowany w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Dyrektorem Okręgowym Służby Więziennej w Bydgoszczy, a Dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.

Teoria i praktyka

Szkolenie składało się z części teoretycznej oraz praktycznej. W trakcie części praktycznej funkcjonariusze ćwiczyli wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, przyrządowej oraz bezprzyrządowej, a także z podawaniem tlenu. Ponadto zmagali się z takimi działaniami jak: tamowanie krwotoków, unieruchamianie kończyn złamanych, tlenoterapię bierną oraz prowadzenie wstępnego postępowania przeciwwstrząsowego. Dla części funkcjonariuszy była to recertyfikacja kursu, czyli odnawianie uprawnień. Szkolenie zakończyło się egzaminem i otrzymaniem tytułu ratownika.

Pomagają potrzebującym

O tym jak ważne i przydatne są te umiejętności funkcjonariusze naszej formacji mieli okazję przekonać się w zeszłym roku, kiedy podczas wyjazdu służbowego trafili na wypadek drogowy. Dzięki umiejętnościom zdobytym podczas poprzedniej edycji szkolenia potrafili w sposób bezpieczny i profesjonalny udzielić pierwszej pomocy poszkodowanej w wypadku drogowym. 

Przeczytaj także: Ćwiczenia GISW z OISW w Bydgoszczy >>

Wzajemna współpraca i wymiana doświadczeń

W ramach zawartego porozumienia funkcjonariusze GISW przeprowadzą szkolenia dla ratowników medycznych z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy z zakresu samoobrony i profesjonalnego obezwładnienia i unieruchamiania agresywnych pacjentów. Celem szkolenia będzie rozwiązywanie sytuacji kryzysowych w trakcie wykonywania przez nich obowiązków. Podyktowane jest to faktem rosnących zachowań agresywnych ze strony pacjentów.

Wymiana doświadczeń to pożytek dla wszystkich uczestników szkoleń zarówno ratowników medycznych jak i funkcjonariuszy Służby Więziennej, wzrośnie bowiem wzajemne poczucie bezpieczeństwa.

GISW - gotowi na wszystko

Grupa Interwencyjna Służby Więziennej liczy 16 funkcjonariuszy, którzy na co dzień pełnią obowiązki służbowe w Zakładzie Karnym w Bydgoszczy-Fordonie. Pozostają do dyspozycji Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Bydgoszczy. Grupa Interwencyjna Służby Więziennej wkracza do akcji, gdy zakłócony jest porządek lub zagrożone jest bezpieczeństwo w zakładzie karnym/ areszcie śledczym. W skład grupy wchodzą doskonale wyszkoleni, niezwykle odporni na stres funkcjonariusze, którzy biorą udział w najtrudniejszych pod względem ochronnym działaniach. Aby zapobiec niebezpieczeństwom funkcjonariusze GISW muszą być przygotowani na najróżniejsze działania ze strony osadzonych.

Źródło: Straż Więzienna (Tekst: st. sierż. sztab. Daniel Hermann/ por. Agnieszka Wollmann)

[Straż Więzienna, służba mundurowa, Grupa Interwencyjna Służby Więziennej, szkolenie specjalistyczne, Bydgoszcz, podnoszenie kwalifikacji, jednostki specjalne]

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Pojazdy elektryczne na niedostępne tereny »

Latarka odporna na wszytko? Przekonaj się »

pojazd elektryczny
latarka na broń

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych »

Latarka odporna na wszytko? Przekonaj się »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w uzbrojeniu komandosa »
uzbrojenie

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


 Co sprawia, że ten filtr do wody jest wyjątkowy »

filtry do wody

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

3 miesiące operacji #SilneWsparcie

Minęło 90 dni jak żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej prowadzą operacją pk. „Silne Wsparcie”. „Lokalizuj – Izoluj – Zabezpiecz – Przekaż” to działania mające na celu wsparcie Straży Granicznej...

Aktualny numer

5/2021
SPECIAL OPS 5/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - „Born to fight” MD 530F Cayuse Warrior
  • - Skuteczni razem
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl