Szkolenie żołnierzy JWK na wideostrzelnicy

 Redakcja  /  04-02-2020  /  1
Fot. Źródło: JWK, Fot.: Daniel Dmitriew

Szkolenie żołnierzy sił specjalnych jest nieustanne, są to lata ćwiczeń doskonalących własne umiejętności, jak i współpracę w zespole. Jednym z takich szkoleń są szkolenia ogniowe na wideostrzelnicy, znajdującej się na terenie Jednostki Wojskowej Komandosów.

Wideostrzelnica pozwala ćwiczyć technikę oraz odpowiednie nawyki podczas prowadzenia ognia z broni osobistej. W obiekcie główną rolę odgrywa dziewięć interaktywnych ekranów, które tworzą dwustusiedemdziesięcio stopniowe "pole walki" i w zależności od scenariusza pozwalają generować u operatorów odpowiednie reakcje na zagrożenie lub sytuacje pojawiające się na ekranie. 

Wideostrzelnica jest również wyposażona w szereg systemów, które pozwalają dodatkowo urozmaicić dany scenariusz przykładowo głośna muzyka, dym, lampa stroboskopowa czy całkowita ciemność.

Przeczytaj także: Szkolenie spadochronowe żołnierzy JWK >>

Ostatecznie instruktor może skorzystać z wideotrenażera interaktywnego (DPCS), który pozwala zasymulować dowolny scenariusz ograniczony tylko wyobraźnią prowadzącego szkolenie.

momencie powstania strzelnicy był to najnowocześniejszy i jedyny tego typu obiekt w Polsce, a zarazem jeden z najnowocześniejszych w Europie. Siły specjalne są przykładem tzw. inteligentnej siły (smart power) – szybkie, elastyczne, dostosowujące się do otoczenia oraz wykorzystujące nowe technologie.

Jednogłośnie, decyzją żołnierzy JWK wideostrzelnica została honorowo nazwana imieniem st.chor. Mirosława Łuckiego, poległego podczas operacji specjalnej w Afganistanie.

Źródło: JWK

[Jednostka Wojskowa Komandosów, Lubliniec, Wojska Specjalne, jednostki specjalne, SPECIAL OPS, szkolenie operatorów bojowych, wideostrzelnica]

Komentarze

1
Remik / 27-02-2020, 09:55
Po uzawodowieniu, reorganizacji i misjach w A-Stanie i Iraku wreszcie stali się jednostką specjalną faktycznie a nie jedynie deklaratywnie. Mogą stanowić solidną podstawę wraz z Agatem dlaoperacji DWS czy jak tam sie to na dziś nazywa ;)
Jeydnie marrtwi kutywowanie chorej tradycji PSBS podległego Sztabowi Partyzanckiemu, a w istocie NKWD, na bazie tego batalionu utworzono KBW: najwierniejszych pretorian "władzy ludowej". Takie akcenty powinny zostać wymazane ze swiadomości żołnierskiej i izby pamięci JWK / Pułku w Lublińcu. KBW mordowało tych co rozpaczl;iwie walczyli o WOlną Polskę w duchu jeszcze Legionów Piłsudskiego. To jest rzeczywiscie tradycji Polaków i Polski. W wojsku i służbach duch "komuny" i mentalność ówczesna trzyma się mocno, przywiazanie do takich rzeczy jest silniejsze niż cokolwiek. Mitologia jakichś tam akcji esbeków w Iraku nie wytrzymuje konfrontacji z faktmai i można ją wcisnać tylko dzieciuchom napalonym na mundur i broń. Żeby tworzyć etos Polskiego Żołnierza, kręgosłup moralny kadry wojskowej Rzeczpospolitej Polskiej nie można jednocześnie sławić esbeków z "wywiadu" tj. pospolity donosiciel co przez przypadek trafił do Doliny Krzemowej i zwerbował złamaneog życiowo staruszka kradnąc mui tajemnice. Przyjęcie narodowej symboliki nie zmieniło myślenia mundurowych - i to jest problem. Politycy nie dostrzegają tego, a wrogiem nr 1 stał się WOT bo on zwiastuje taką mentalną przemianę, wejscie do SIł Zbrojnych ludzi spoza aktualnych koterii.
Żołneirz WP nigdy nie powinien zapomnieć czemu i komu służy, żeby znowu nie wyprowadzono wojska na ulicę w obronie samozwańczej włądzy przeciwko obywatelopm tj. w 1970 i 1981 np. takie "elitarne" związki taktyczne jak 7 Łużycka Dywizja Desantowa .....
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie

 


Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych, które Cię nie zawiodą »
latarka mactronic

 


Rajd po trudnym terenie?  Dobierz pojazd »
pojazdy wojskowe

 


Na czym polega przewaga butów taktycznych »

Jesteś aktywnym strzelcem? Gdzie zaspokoisz swoje potrzeby »

buty taktyczne

ubranie taktyczne

 


Polowanie - w jakim plecaku będzie najwygodniej »
plecak

 


Jakie parametry liczą się w goglach noktowizyjnych »

Wybierz sprzęt bushcraft  »

noktowizja

sprzet bushcraft

 


W jakich warunkach noktowizja zawieść nie może  »
noktowizja

 


Jakich butów nie porzucisz w akcji »

Skąd pozyskać niezawodny sprzęt logistyczny »

buty wojskowe

sprzet logistyczny

 


W ciemności przyda się pewne źródło zasilania »

 Jak poprawić celność broni » Zegarki taktyczne, z którymi się nie zgubisz » 
broń konserwacja zegarki taktyczne

 


Dobierz rękawice do misji »
rekawice taktyczny

 Uzyskaj licencję Instruktora Sportu Strzeleckiego » Prosty sposób na wzmoznienie celności »
zasilanie latrki na karabin

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Spodnie taktyczne na każdą misję »
latarka czołowa spodnie taktyczne

 


Przejdź szkolenie wysokościowo - ratownicze »

 Ciekawostki z placu broni » Poznaj najlepszego przyjaciela operatora bojowego »
latarka taktyczna

 


Jakie funkcje powinny mieć latarki czołowe »
latarki czołowe

 


 

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen policja ulica
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Pozycja opracowana dla snajperów, strzelców wyborowych, sportowych strzelców długodystansowych oraz myśliwych (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Neutralizacje niebezpiecznych obiektów w Szczecinie

Specjaliści od podwodnych zadań z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża regularnie neutralizują zalegające pod wodą niebezpieczne pozostałości z okresu II wojny światowej. Tylko w ciągu ostatnich trzech dni...

Aktualny numer

1/2021
SPECIAL OPS 1/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - „Oczy” i „uszy” WS
  • - 10 lat SGO siła pasji
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od dekady kształci wybitnych specjalistów z Bezpieczeństwa Wewnętrznego,...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl