Myślą przewodnią napisanego scenariusza zawodów jest jak najbardziej wierne odwzorowanie klasycznej misji strzelca wyborowego. Aby jak najbardziej uwiarygodnić zawody w scenariuszu zostały ujęte różne warianty wydarzeń uzależnione od działania zawodników. Pomimo dużego poziomu realności, dla zapewnienia możliwości rywalizacji i oceny zawodników, organizatorzy byli zmuszeni do narzucenia pewnych zasad oraz sposobu wykonania niektórych zadań, tak aby działanie zespołów było możliwe do oceny na każdym etapie zawodów.
Przeczytaj koniecznie: Konferencja „Działania Specjalne w Aspekcie Bezpieczeństwa Narodowego” „SNAJPER 2018” >>
Realność przyjętego scenariusza to najważniejszy wyróżnik, który powoduje że Sniper's Mission Challenge jest wyjątkowy spośród podobnych zawodów na świecie. Tutaj wymaga się od uczestników nie tylko perfekcyjnych umiejętności strzeleckich, ale przede wszystkim umiejętności potrzebnych strzelcowi do przetrwania na polu walki: maskowania, poruszania się w terenie, wytrwałości, cierpliwości, spostrzegawczości, kreatywności, odporności psychicznej i fizycznej (ze względu na zmienność warunków) oraz innych cech, które są wymagane od strzelca.
Zawody są rozgrywane w sposób ciągły (ok. 32h) tzn. bez przerw z płynnym przejściem z jednego zadania do kolejnego, w tym czasie zawodnicy muszą pokonać dystans ok 55 km i wykonać ok 11 zadań strzeleckich i 2 zadania dodatkowe nie strzeleckie.
Podczas zawodów uczestnicy i publiczność będzie mogła zapoznać się z najnowszymi nowinkami firmy FORTMEIER.
Organizatorem zawodów jest Klub Sportowy CWS, który w swoich szeregach skupia żołnierzy, policjantów i członków jednostek specjalnych- czynnych, jak i w stanie spoczynku.
Źródło: Sniper's Mission Challenge
[Sniper's Mission Challenge, zawody, snajperzy, jednostki specjalne, strzelanie, Poligon Wojsk Lądowych w Wędrzynie, SPECIAL OPS, broń snajperska]