Zdobycie terminala przeładunkowego ropy naftowej KAAOT przy granicy z Iranem, opanowanie tamy Mukarayin na północ od Bagdadu i kilkudniowe działania w porcie Umm Kasr to najbardziej spektakularne akcje polskich jednostek po II wojnie światowej. Wojskowa Formacja Specjalna GROM w raz z amerykańskimi Navy SEALs dokonała niemożliwego: w kilkanaście dni żołnierze zdobyli najbardziej strategiczny punkt na mapie Iraku.
Przeczytaj koniecznie: Allah Akbar - Wojna i pokój w Iraku >>
Po raz pierwszy kulisy akcji na platformie KAAOT odsłania dowódca - ppłk. Andrzej Kruczyński "Wodzu". Ujawnia też szczegóły powstawania GROM-u i wspólnych morderczych treningów z legendarnymi jednostkami specjalnymi: brytyjskim SAS-EM i amerykańską Delta Force.
"72 godziny" to także opowieści o wizjonerze Petelickim, ważnym pokazie dla ważnego generała, misjach na Haiti, w Macedonii czy Kosowie, a przede wszystkim o niezwykłej przyjaźni i braterstwie w obliczu nieustannego zagrożenia.
O autorze:
Ppłk (rez) Andrzej Kruczyński "Wodzu" to były oficer GROM, uczestnik działań specjalnych i misji zagranicznych. Wszechdtronnie wyszkolony w zakresie operacji antyterrorystycznych oraz działań sił specjalnych. Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Obrony Narodowej. Współpracował z najlepszymi jednostkami specjalnymi z całego świata. Od kilkunastu lat w biznesie jako: ekspert, trener, doradca, edukator do spraw bezpieczeństwa.
SPECIAL OPS objął książkę patronatem medialnym.
Źródło: Bellona
[72 godziny, premiera książki, GROM, ppłk Andrzej Kruczyński, "Wodzu", Muzeum Powstania Warszawskiego, jednostki specjalne, Irak]