Odbyły się targi EUROPOLTECH 2019

 Redakcja  /  16-05-2019
Targi EUROPOLTECH 2019
Targi EUROPOLTECH 2019 Fot. SPECIAL OPS

W zeszłym tygodniu zakończyły się Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH. Ponad 140 wystawców prezentowało sprzęt i rozwiązania dedykowane służbom porządku publicznego i służbom specjalnym. Targom towarzyszyły konferencje naukowe oraz wystawa historyczna.

Tegoroczna edycja odbyła się w Warszawie (dwa lata temu targi zlokalizowano w Gdańsku), co jak podkreślali wystawcy było doskonałą decyzją organizatorów. Wszyscy mają nadzieję, że w przyszłości targi na stałe pozostaną w stolicy. 

EUROPOLTECH to nie tylko wystawcy

Targom już po raz dziewiąty towarzyszyła Międzynarodowa Konferencja Policyjna "Miejsce Zdarzenia" organizowana przez Komendę Główną Policji. Tematem przewodnim konferencji były skomplikowane i złożone oględziny miejsca zdarzenia oraz identyfikacja ofiar katastrof masowych. Sesje tematyczne objęły metodykę działań służb na miejscu zdarzenia o skomplikowanym i złożonym charakterze, użycie nowoczesnych mobilnych technologii na miejscu zdarzenia, badania "trudnych śladów" i współpracę organów bezpieczeństwa państwa oraz koordynację działań na miejscu zdarzenia o charakterze masowym. Wykład inauguracyjny wygłosił dr Henry C Lee z Uniwersytetu w New Haven.

Dodatkowo podczas odbyła się także konferencja dla ratowników medycznych w Policji ph. "Ratownictwo w służbach medycznych – wyzwanie i zobowiązanie". Wzięli w niej udział ratownicy medyczni z Zespołów Medycznych Policji ze wszystkich garnizonów w kraju oraz CPKP „BOA”.

Przeczytaj koniecznie: EUROPOLTECH 2017 >>

Goście EUROPOLTECH 2019 mieli okazję zwiedzić wystawę "100 lat Kryminalistyki" zorganizowaną przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji dla uczczenia setnej rocznicy istnienia policyjnej kryminalistyki w niepodległej Polsce. Wystawa, oparta na historycznych punktach przełomowych w kryminalistyce, cieszyła się dużym zainteresowanie. Uwagę zwiedzających przykuwał zwłaszcza zabytkowy samochód ZIS 110 Kabriolet, w którym można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.  

Organizatorzy przyznali nagrody i wyróżnienia za najlepsze produkty prezentowane podczas targów. "Laur Graniczny" otrzymała firma DGT za DGT PTT CONNECT, a w konkursie SUPERNOWOCZESNY kapituła postanowiła nagrodzić: 

  • Brązową Gwiazdą Policji - firmę DGT za DGT PTT CONNECT
  • Srebrną Gwiazdą Policji - firmę Endo Tech BUCZMA Wiśniewski S.J za DUOSCAN - innowacyjny detektor śladowych ilości materiałów wybuchowych i narkotyków
  • Złotą Gwiazdą Policji - firmę Laser 3D za skaner laserowy Z +F IMAGER 5016

Co pokazały w tym roku firmy?

Najważniejszym elementem każdej imprezy targowej są jej wystawcy. Na EUROPOLTECH 2019 zaprezentowało się ich ponad 140, prezentując najnowsze trendy i produkty dedykowane służbom porządku publicznego i służbom specjalnym. Trudno wymienić wszystkie, ale warto wspomnieć chociaż o kilku produktach. 

Na stoisku firmy 4SHOOTER można było zapoznać się z szeroką ofertą produktów do czyszczenia broni marki ProTech Guns. To polska odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku strzelców, kolekcjonerów, rusznikarzy oraz pasjonatów uprawiających rozmaite sporty strzeleckie, którzy chcą utrzymać swój sprzęt w możliwie najlepszej kondycji. 

Firma RTcom zajmująca się dystrybucją oraz sprzedażą szerokiej gamy urządzeń radiokomunikacyjnych zaprezentowała m.in. działające w wysokiej rozdzielczości (HD) elektroniczne zatyczki do uszu NoizeBarrier™ zapewniają niezrównaną świadomość sytuacyjną oraz wyraźną komunikację. Te dwutrybowe zatyczki oferują aktywną ochronę słuchu przed hałasem oraz jego wzmocnienie, zapewniając skuteczną lokalizację i wykrywanie dźwięku.

SpyShop zaprezentował m.in. lunetę Kowa, z innowacyjnej serii lunet obserwacyjnych TSN-88x, w której dzięki zastosowaniu ekstendera możliwe jest zwiększenie przybliżenia z 40 do nawet 96, a co ważne z zachowaniem tej samej jakości obrazu. 

Na stoisku Griffin Group Defence można było zobaczyć m.in. nowy karabinek FN SCAR®-SC Subcompact  kal. 5,56 mm. Broń charakteryzuje się niezwykle kompaktową, modułową budową, dającą liczne możliwości dostosowania do potrzeb operacyjnych. Jest idealną bronią do działania na krótkich dystansach w różnych obiektach i pomieszczeniach.

Haix - jedna z największych na świecie firm zajmujących się produkcją obuwia specjalistycznego zaprezentowała na swoim stoisku m.in. nową serię butów taktycznych Haix Black Eagle, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem służb mundurowych.

Na stoisku Incolt można było zapoznać się z szeroką gamą profesjonalnych szkoleń przeznaczonych dla służb mundurowych. Warte zainteresowania były szczególnie kursy doskonalenia zawodowego w zakresie strzelectwa, czy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w warunkach działań specjalnych.

CENZIN zaprezentował najpopularniejsze modele broni niemieckiego producenta Heckler & Koch - pistolety maszynowe HK MP7 i HK MP5, karabinki automatyczne HK416 A7 oraz G36/G36k, karabin maszynowy MG 5, a ponadto granatnik automatyczny GMG, pistolet maszynowy UMP oraz pistolety P30, USP i SFP9-SF. Nowością były strzelby KSG kal. 12 - amerykańskiego producenta KELTEC. Na ekspozycji można było zobaczyć także długo oczekiwaną w Polsce broń marki COLT's Manufacturing Company.

Kolejne targi EUROPOLTECH odbędą się w 2021 roku.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z targów.

[europoltech, Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa, Warszawa, targi, konferencja, wystawa historyczna, służby mundurowe, służby specjalne, sprzęt i rozwiązania taktyczne]

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  28

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych, które Cię nie zawiodą »
latarka mactronic

 


Rajd po trudnym terenie?  Dobierz pojazd »
pojazdy wojskowe

 


Na czym polega przewaga butów taktycznych »

Jesteś aktywnym strzelcem? Gdzie zaspokoisz swoje potrzeby »

buty taktyczne

ubranie taktyczne

 


Polowanie - w jakim plecaku będzie najwygodniej »
plecak

 


Jakie parametry liczą się w goglach noktowizyjnych »

Wybierz sprzęt bushcraft  »

noktowizja

sprzet bushcraft

 


W jakich warunkach noktowizja zawieść nie może  »
noktowizja

 


Jakich butów nie porzucisz w akcji »

Skąd pozyskać niezawodny sprzęt logistyczny »

buty wojskowe

sprzet logistyczny

 


W ciemności przyda się pewne źródło zasilania »

 Jak poprawić celność broni » Zegarki taktyczne, z którymi się nie zgubisz » 
broń konserwacja zegarki taktyczne

 


Dobierz rękawice do misji »
rekawice taktyczny

 Uzyskaj licencję Instruktora Sportu Strzeleckiego » Prosty sposób na wzmoznienie celności »
zasilanie latrki na karabin

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Spodnie taktyczne na każdą misję »
latarka czołowa spodnie taktyczne

 


Przejdź szkolenie wysokościowo - ratownicze »

 Ciekawostki z placu broni » Poznaj najlepszego przyjaciela operatora bojowego »
latarka taktyczna

 


Jakie funkcje powinny mieć latarki czołowe »
latarki czołowe

 


 

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen policja ulica
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Pozycja opracowana dla snajperów, strzelców wyborowych, sportowych strzelców długodystansowych oraz myśliwych (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Samoloty C-130H trafią do Sił Powietrznych

12 kwietnia br. podpisana została umowa pomiędzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej oraz Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki na dostawę 5 samolotów C-130H dla Sił Zbrojnych RP.

Aktualny numer

1/2021
SPECIAL OPS 1/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - „Oczy” i „uszy” WS
  • - 10 lat SGO siła pasji
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od dekady kształci wybitnych specjalistów z Bezpieczeństwa Wewnętrznego,...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl