Wielka Brytania: aresztowanie 4 osób podejrzanych o działalność terrorystyczną

Sebastian Miernik  /  15-11-2011

W ramach dużej operacji antyterrorystycznej policja Wielkiej Brytanii aresztowała we wtorek 4 osoby podejrzane o działalność terrorystyczną, zwiększając tym samym liczbę aresztowanych do 12.

we wtorek nad ranem przez funkcjonariuszy z jednostki do zwalczania terroryzmu z West Midlands.

Cała czwórka została zatrzymana pod zarzutem zbierania w Wielkiej Brytanii funduszy na działalność terrorystyczną oraz odbywania podróży do Pakistanu w celu odbycia szkolenia w obozach terrorystycznych. Pakistańczycy zostali aresztowani w oparciu o przepisy Terrorism Act 2000. Policja podkreśla, że ostatnie zatrzymania nie były związane z pojawieniem się w ostatnim czasie szczególnego zagrożenie bezpieczeństwa publicznego ale wynikiem planowanych wcześniej działań.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

We wrześniu, w ramach Operacji Pitsford policja aresztowała osiem osób podejrzanych o działalność terrorystyczną, siedem z nich przebywa w areszcie po przedstawieniu im zarzutów.

Poziom zagrożenia terrorystycznego w Anglii, Walii i Szkocji pozostaje na niezmienionym poziomie "istotne", co oznacza, że wystąpienie ​​ataku terrorystycznego oceniono na "wysoko prawdopodobne"

Pakistańczycy są najliczniejszą na Wyspach grupą etniczną reprezentującą islam. Wielka Brytania jest najczęstszym celem ich migracji, inne kraje, np. Włochy, są tylko krajem przystankowym. Wymarzonym celem dla nich są kraje anglojęzyczne, co bardzo niepokoi Stany Zjednoczone. Zakładane przez imigrantów sklepiki i inne miejsca drobnego handlu mogą być wykorzystywane przez terrorystów. Szczególną uwagę policja z krajów Europy Zachodniej zwraca na sposoby komunikacji w organizacjach terrorystycznych.

Na przykład w Hiszpanii, większość domniemanych kontaktów pomiędzy Pakistańczykami a organizacjami terrorystycznymi dokonywała się za pośrednictwem hawallah, nieformalnego systemu przesyłania pieniędzy, którego nie sposób monitorować, z uwagi na brak jakichkolwiek rejestrów i fakt, że komunikacja nie odbywa się w formie pisemnej. Wpłacane w Europie pieniądze przekazywane mogą być do rodziny w Pakistanie, która może przekazać je np. członkom grup terrorystycznych.

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

oulary taktyczne

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl