Saab i Lockheed Martin dostarczą zmodernizowany kod laserowy dla systemu symulacji VTESS U.S. Army

 Redakcja  /  08-11-2018

W ramach nowego zamówienia, aktualizacji kontraktu z lipca 2017 r. Saab wraz z partnerem spółką Lockheed Martin dostarczą zmodernizowany kod laserowy systemu symulacji taktycznej pojazdów amerykańskich wojsk lądowych (VTESS). Wartość zlecenia wynosi około 17,7 mln dolarów.

Kontrakt nazwany VTESS Code Modernization Change Order pozwolił U.S. Army na modyfikację zamówienia z lipca ubiegłego roku. Zgodnie z nowym dokumentem Saab i Lockheed Martin zmodernizują oprogramowanie i osprzęt zestawów VTESS, które do tej pory wykorzystywały kod IMILES (Instrumentable Multiple Integrated Laser Engagement System), aby wprowadzić kompatybilność ze standardowym interfejsem laserowym międzynarodowej organizacji SISO. Zmiana zapewni SZ USA możliwość prowadzenia ćwiczeń z sojusznikami w ramach NATO i innych struktur obecnie i w przyszłości.

Nowa funkcjonalność zwiększy korzyści dla ćwiczących w ramach szkoleń Międzynarodowych – powiedział Erik Smith, prezes amerykańskiego oddziału Saab. Wytyczy także ścieżkę rozwoju dla nowej generacji systemu symulacji U.S. Army A-TESS.

W 2017 r. armia amerykańska wybrała spółkę Lockheed Martin i jej partnera Saab na dostawców laserowego systemu symulacji taktycznej dla pojazdów bojowych (VTESS), mającego umożliwić żołnierzom prowadzenie w czasie rzeczywistym realistycznych ćwiczeń, przy użyciu znajdujących się na ich wyposażeniu platform i systemów uzbrojenia.

Nowa zdolność międzynarodowa dla konfiguracji zestawu VTESS, który jest połączeniem funkcjonalności szerokiego zakresu starszych systemów, zapewnia znaczne korzyści w zakresie eksploatacji systemu, w tym efektywność kosztową przy wprowadzaniu ulepszeń i rozwoju możliwości dla naszych klientów – powiedział Tom Gordon, wiceprezes ds. ćwiczeń i symulacji w Lockheed Martin. Aktualizacja kodu VTESS zwiększa interoperacyjność podczas prowadzenia ćwiczeń dwustronnych, spełnia obecne potrzeby szkoleniowe i stanowi odpowiedź na wprowadzane wymagania szkolno-treningowe oraz systemy przyszłości.

Głównym zadaniem przy realizacji zamówienia będzie integracja symulatorów jednokierunkowych i symulatorów balistycznych oraz wprowadzenie wspólnej architektury komunikacji optycznej. Starsze zestawy oparte o kod MILES będą nadal współpracować ze zmodernizowanymi zestawami.

Nowe zamówienie jest kolejnym dowodem wiodącej pozycji Saab na globalnym rynku rozwiązań szkolno-treningowych i symulatorów. SZ USA stale powiększają liczbę użytkowników standardu NATO UCATT SISO, co przekłada się na wzrost efektywności ćwiczeń prowadzonych w ramach sił sojuszniczych i koalicyjnych. Zwiększa się także poziom realizmu doświadczenia indywidualnych użytkowników – powiedziała Åsa Thegström, szefowa jednostki biznesowej ćwiczeń i symulacji w Saab.

Zamówienie zostało zaksięgowane w trzecim kwartale br.

Źródło: SAAB

[Saab, Lockheed Martin, kontrakt, system stymulacji taktycznej, zestaw VTESS]

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co jest niezbędne w uzbrojeniu komandosa »
uzbrojenie

 


Na czym polega: monitoring ze sztuczną inteligencją  » Podpowiadamy, jakie urządzenia chronią Twoje informacje »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Co zabrać ze sobą na zimową wyprawę »
sprzet na zime

 


Dobierz pojazd elektryczny na niedostępne tereny »

Olej w piance? Do czego to służy »

pojazd elektryczny
olej do czyszczenia

 


Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych »

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


 Co sprawia, że ten filtr do wody jest wyjątkowy »

filtry do wody

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
ubrania taktyczne

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »
kursy strzeleń
05/07/2020

 


Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

6/2021
SPECIAL OPS 6/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Master of protection
  • - Bicykle dla specjalsa?
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl