Rok 2018 pasmem sukcesów dla programu GlobalEye

 Redakcja  /  18-07-2018
Samolot wczesnego ostrzegania i kontroli Saab GlobalEye
Samolot wczesnego ostrzegania i kontroli Saab GlobalEye Fot. Saab

W programie samolotu wczesnego ostrzegania i kontroli Saab GlobalEye bieżący rok, w którym osiągnięto znaczące kamienie milowe, w tym przede wszystkim roll out pierwszej maszyny, należy do bardzo udanych. Na tegorocznych międzynarodowych pokazach lotniczych Farnborough International Airshow przedstawiono osiągnięcia technologiczne zintegrowane na najnowszej platformie z rodziny samolotów dozoru powietrznego grupy Saab.

GlobalEye jest wielozadaniowym, wszechstronnym samolotem wczesnego ostrzegania i dozoru przestrzeni powietrznej. Zbudowany na platformie odrzutowca Bombardier Global 6000, samolot ten zapewnia intuicyjny system misji łączący kompleksowy zestaw czujników i zaawansowany system syntezy danych, to wszystko wspierane przez kompleksową sieć systemów łączności. Umożliwia to elastyczność w wykonywaniu pełnego spektrum misji zarówno w czasie pokoju, jaki podczas działań wojennych, szczególnie niezbędną dla dowódców operacji połączonych sił powietrznych, morskich i lądowych.

W okresie nieco ponad dwóch lat Saab przeprowadził roll out oraz wykonano pierwszy próbny lot GlobalEye. Program prób w locie jest realizowany zgodnie z harmonogramem, dodatkowo wszystkie naziemne testy systemu misji zostałyzakończone pomyślnie. Dzięki wysokim osiągom GlobalEye ma byće bezkonkurencyjny w zakresie oferowanych potencjalnym użytkownikowm zdolności.

Kluczową rolę w opracowaniu tak zaawansowanego systemu, jakim jest GlobalEye odgrywają kompetencje Saab w zakresie integracji systemów, opracowywania czujników, systemów dowodzenia i kontroli oraz projektowania samolotów. Zdolności te poparte są również wieloletnim doświadczeniem w opracowywaniu i produkcji systemu obserwacjii dozoru Erieye, zintegrowanego na platformach z napędem zarówno turbośmigłowym jak i odrzutowym, będących na wyposażeniu wielu państw na świecie. Zamówienie na opracowanie, produkcję GlobalEye i dostawy pierwszych dwóch systemów zostało zakontraktowane przez Zjednoczone EmiratyArabskie podczas Dubai Air Show w 2015 r. Kolejne zamówienie obejmujące trzeci system ogłoszono w 2017 r. GlobalEye zapewnia zwiększony zasięg wykrywania oraz wydłużony czas lotu jak również zdolność do wykonywania wielu misji, w tym zadań poszukiwawczo-ratowniczych, dozoru granic oraz operacji wojskowych.

Źródło: materiały prasowe producenta

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

oulary taktyczne

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca Służby specjalne.Słownik


Chiny - zrozumieć imperium. Pulsujący matecznik cywilizacji Zielona droga 1990-2020. 30 lat doświadczenia byłego operatora JW GROM Sztuka wojny. Filozofia i praktyka oddziaływania na bieg zdarzeń
Książka Chiny – zrozumieć imperium Piotra Plebaniak, współautora i redaktora najnowszego przekładu Sztuki wojny wzbogaconego komentarzami ekspertów, to nieszablonowe połączenie poezji oraz historycznej, kulturowej i geopolitycznej wiedzy o Chinach. (...)
zobacz więcej »
Obchodzone 13 czerwca 2020 roku 30-lecie Specjalnej Jednostki Wojskowej GROM to doskonały moment, aby Andrzej Kruczyński pseudonim „Wódz” zabrał swoich czytelników w fascynującą drogę, którą najlepiej oddaje treść jego najnowszej książki (...)
zobacz więcej »
Traktat "Sztuka wojny" to w powszechnej percepcji najważniejszy traktat militarny kiedykolwiek napisany. O jego ponadczasowości decyduje wiele czynników, przede wszystkim okres historii Chin, w którym powstał. (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl