Obóz szkoleniowy "Commando 2018" w sierpniu!

Patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  10-05-2018
Fot. mat. pras.

W tym roku po raz kolejny wystartuje specjalny obóz szkoleniowy "Commando 2018". Jest to jedna z najbardziej elitarnych imprez militarno-obronnych, mająca na celu promocję Wojska Polskiego (w tym konkretnie 1 batalionu kawalerii powietrznej), przygotowywanie młodzieży do zawodowej służby wojskowej w tym oddziałów specjalnych, rozwijającą zainteresowania militarne.

Osoby, które wzięły już udział w Specjalnym Obozie Szkoleniowym „Commando” zostały odpowiednio przygotowane, aby poradzić sobie z kwalifikacjami do zawodowej służby wojskowej oraz oddziałów specjalnych wojskowych i policyjnych. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału i rozwijania swoich umiejętności oraz pasji proobronnych w tegorocznej edycji szkolenia. "Commando 2018" odbędzie się w dniach 18-26 sierpnia w 1 batalionie kawalerii powietrznej w Leźnicy Wielkiej. Organizatorami wydarzenia jest Młodzieżowa Sekcja Wojskowa.

Dowiedz się więcej: Zostań komandosem!

Uczestnicy imprezy będą mieli możliwość sprawdzenia się, realizując bardzo napięty i elitarny program szkoleniowy, dotyczący taktyk różnych kolorów realizowany przez weteranów i instruktorów wywodzących się z oddziałów specjalnych. Dodatkowo zostanie zorganizowane spotkanie z Mentorem JWK Karolem Zwierzchowskim, który objaśni uczestnikom drogę do jednej z najbardziej elitarnych jednostek specjalnych w Polsce.

Zajęcia będą realizowane z dużym realizmem warunków wojennych. Szkolenie rozpocznie się od taktyki „czarnej” dotyczącej prowadzenia działań w mieście i w zamkniętych pomieszczeniach. Będą to zajęcia realizowane na poligonie „Battle Arena” w Piątku. Uczestnicy nauczą się podstawowej obsługi broni, taktycznego poruszania się oraz pokonywania newralgicznych elementów zabudowy miejskiej, ulic, otworów drzwiowych, korytarzy i klatek schodowych. Poznają także taktykę „zieloną” w terenie otwartym, leśnym poprzez naukę pokonywania terenu różnymi sposobami, realizowanie układów formacji taktycznych w natarciu i odwrocie, oraz patrolowanie terenu zarówno w formacji pieszej jak i zmechanizowanej.

Szczególnie atrakcyjnie zostanie zrealizowana taktyka „czerwona” dotycząca ratownictwa rannych w środowisku taktycznym, udzielania pomocy w strefie pod ostrzałem jak i polowej opieki medycznej, jak również prowadzenia ewakuacji rannych różnymi sposobami.

Przeczytaj również: Specjalny Obóz Szkoleniowy "Commando 2016"

Ponadto odbędzie się szkolenie aeromobilne w Ośrodku Szkolenia Aeromobilno-Spadochoronowego, gdzie uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w tunelu aerodynamicznym. Szkolenia desantowe różnego rodzaju technik: przyziemienia, grubej liny i z wykorzystaniem lin alpinistycznych. Część zajęć będzie realizowane z wykorzystaniem śmigłowca MI17, który użyty będzie do realizacji zagadnień desantowych oraz ratownictwa taktycznego przy symulacji podejmowania rannych z symulowanego pola walki.

Aby wziąć udział w Specjalnym Obozie Szkoleniowym „Commando 2018” należy zarejestrować się na stronie www.soscommando.wixsite.com/rejestracja/rejestr. Koszt obozu to 1200zł, w jego cenie jest m.in. zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie NW, szeroko rozumiane pojazdy i transport, oprawę pirotechniczną symulacji, merytoryczne szkolenia zgodne z programem imprezy, opiekę instruktorską, zabezpieczenie medyczne, filmowanie i fotografowanie imprezy przez profesjonalnego fotografa, obiekty poligonowe i treningowe oraz koszulka (naszywka) imprezy. Termin ostateczny rejestracji został ustalony na 30 lipca 2018 do godz. 22:00.

Źródło: Młodzieżowa Sekcja Wojskowa Związku Polskich Spadochroniarzy w Łodzi

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


 Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych » 

 Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w mundurze komandosa »
buty taktyczne

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


Jakie możliwości daje Ci szybka wymiana szkieł balistycznych »
okulary balistyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

4/2021
SPECIAL OPS 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - GEI - Obrońcy Katalonii
  • - Macedońskie Wilki
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl