Obóz szkoleniowy "Commando 2018" w sierpniu!

Patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  10-05-2018
Fot. mat. pras.

W tym roku po raz kolejny wystartuje specjalny obóz szkoleniowy "Commando 2018". Jest to jedna z najbardziej elitarnych imprez militarno-obronnych, mająca na celu promocję Wojska Polskiego (w tym konkretnie 1 batalionu kawalerii powietrznej), przygotowywanie młodzieży do zawodowej służby wojskowej w tym oddziałów specjalnych, rozwijającą zainteresowania militarne.

Osoby, które wzięły już udział w Specjalnym Obozie Szkoleniowym „Commando” zostały odpowiednio przygotowane, aby poradzić sobie z kwalifikacjami do zawodowej służby wojskowej oraz oddziałów specjalnych wojskowych i policyjnych. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału i rozwijania swoich umiejętności oraz pasji proobronnych w tegorocznej edycji szkolenia. "Commando 2018" odbędzie się w dniach 18-26 sierpnia w 1 batalionie kawalerii powietrznej w Leźnicy Wielkiej. Organizatorami wydarzenia jest Młodzieżowa Sekcja Wojskowa.

Dowiedz się więcej: Zostań komandosem!

Uczestnicy imprezy będą mieli możliwość sprawdzenia się, realizując bardzo napięty i elitarny program szkoleniowy, dotyczący taktyk różnych kolorów realizowany przez weteranów i instruktorów wywodzących się z oddziałów specjalnych. Dodatkowo zostanie zorganizowane spotkanie z Mentorem JWK Karolem Zwierzchowskim, który objaśni uczestnikom drogę do jednej z najbardziej elitarnych jednostek specjalnych w Polsce.

Zajęcia będą realizowane z dużym realizmem warunków wojennych. Szkolenie rozpocznie się od taktyki „czarnej” dotyczącej prowadzenia działań w mieście i w zamkniętych pomieszczeniach. Będą to zajęcia realizowane na poligonie „Battle Arena” w Piątku. Uczestnicy nauczą się podstawowej obsługi broni, taktycznego poruszania się oraz pokonywania newralgicznych elementów zabudowy miejskiej, ulic, otworów drzwiowych, korytarzy i klatek schodowych. Poznają także taktykę „zieloną” w terenie otwartym, leśnym poprzez naukę pokonywania terenu różnymi sposobami, realizowanie układów formacji taktycznych w natarciu i odwrocie, oraz patrolowanie terenu zarówno w formacji pieszej jak i zmechanizowanej.

Szczególnie atrakcyjnie zostanie zrealizowana taktyka „czerwona” dotycząca ratownictwa rannych w środowisku taktycznym, udzielania pomocy w strefie pod ostrzałem jak i polowej opieki medycznej, jak również prowadzenia ewakuacji rannych różnymi sposobami.

Przeczytaj również: Specjalny Obóz Szkoleniowy "Commando 2016"

Ponadto odbędzie się szkolenie aeromobilne w Ośrodku Szkolenia Aeromobilno-Spadochoronowego, gdzie uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w tunelu aerodynamicznym. Szkolenia desantowe różnego rodzaju technik: przyziemienia, grubej liny i z wykorzystaniem lin alpinistycznych. Część zajęć będzie realizowane z wykorzystaniem śmigłowca MI17, który użyty będzie do realizacji zagadnień desantowych oraz ratownictwa taktycznego przy symulacji podejmowania rannych z symulowanego pola walki.

Aby wziąć udział w Specjalnym Obozie Szkoleniowym „Commando 2018” należy zarejestrować się na stronie www.soscommando.wixsite.com/rejestracja/rejestr. Koszt obozu to 1200zł, w jego cenie jest m.in. zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie NW, szeroko rozumiane pojazdy i transport, oprawę pirotechniczną symulacji, merytoryczne szkolenia zgodne z programem imprezy, opiekę instruktorską, zabezpieczenie medyczne, filmowanie i fotografowanie imprezy przez profesjonalnego fotografa, obiekty poligonowe i treningowe oraz koszulka (naszywka) imprezy. Termin ostateczny rejestracji został ustalony na 30 lipca 2018 do godz. 22:00.

Źródło: Młodzieżowa Sekcja Wojskowa Związku Polskich Spadochroniarzy w Łodzi

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Czy te spodnie spełnią Twoje oczekiwania? »

 


Gdy ciemność nie jest Twoim sprzymierzeńcem » Wypróbuj smar do ruchomej części broni »
zasilanie smar do pielęgnacji broni

 


Cieszą się popularnością na całym świecice! Dlaczego? »

 


Bluza taktyczna w roli głównej - obejrzyj film z jej udziałem » Czego nie wiesz o binokularze noktowizyjnym »
bluza taktyczna gogle balistyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »

 


Jaką broń wybierają strzelcy wyborowi » Nie strać celu mimo ciemności »
bron palna oświetlenie taktyczne

 


Uzyskaj licencję Instruktora Sportu Strzeleckiego  »
kurs strzelecki

 


Namierz cel w ciemoności » Wypatrz swojego wroga z odległości »
hydrauliczny wyważacz

 Latarki na karabin -  niewielkie gabarety duża moc? »
latrki na karabin

 


Nie daj się zaskoczyć w ciemności » Spodnie taktyczne na każdą misję »
latarka czołowa bluza taktyczna

 

Na czym polega specyfika komunikacji w wojsku »

 


Sprzęt do wspinaczki, który zapewni maksimum swobody i bezpieczeństwa » Dobierz wyposażenie na miarę czasów  »
latarki czołowe

 


05/07/2020

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

XI Festyn Komandosa

W tym roku odbędzie się już XI edycja Festynu Komandosa. To cykliczna impreza odbywająca się w Dziwnowie w ostatni weekend sierpnia (21-23 sierpnia 2020 r.), która z roku na rok przyciąga coraz...

Aktualny numer

2/2020
SPECIAL OPS 2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Ratownictwo taktyczne
  • - XX lat CBŚP
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od dekady kształci wybitnych specjalistów z Bezpieczeństwa Wewnętrznego,...

Powstanie Warszawskie 2.0, czyli „kotwica” z hashtagiem

Czy było warto? – to pytanie w ostatnich latach rozliczania naszej historii pada bardzo często w kontekście Powstania Warszawskiego. Jednocześnie...wiecej »
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl