Zawody ratowniczo-taktyczne grup paramilitarnych 2018

Patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  20-04-2018

Już 25 maja 2018 roku rozpocznie się III edycja ogólnopolskich Zawodów Ratowniczo-Taktycznych Grup Paramilitarnych. Impreza odbędzie się w Sobótce (woj. dolnośląskie). Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem osób, które chcą zgłębić swoją wiedzę na temat ratownictwa taktycznego.

W trakcie zawodów odbędzie się wiele konkurencji taktyczno-medycznych przygotowanych przez najlepszych polskich specjalistów w tej dziedzinie. Podczas III edycji konkurencje wystawią tacy instruktorzy jak:

  • Wir i Sikor z firmy W.I.R Sof Med Center – byliżołnierze-medycy zespołów bojowych JWK,
  • Kisiel z firmy Tactical Forces XIII International – byłyżołnierz jednostki wojskowej GROM,
  • Instruktorzy z firmy Counterterrorism Training Poland - Rescue Team,
  • Instruktorzy z firmy STORMS - byli żołnierze jednostki wojskowej GROM,
  • oraz wielu innych specjalistów, których będzie można poznać podczas zawodów ratowniczo-taktycznych.

Dowiedz się więcej: Zawody Ratowniczo-Taktyczne Grup Paramilitarnych - edycja 2017

Start imprezy będzie w Starym Browarze Sobótka. W zawodach mogą brać udział czteroosobowe zespoły z grup paramilitarnych. Zawody oparte są o realizację zadań praktycznych w zróżnicowanym środowisku taktycznym. Grupy wykonują zadania zgodnie z przyjętymi procedurami taktycznymi w granicach określonych przez obowiązujące przepisy. Każdy oddział biorący udział w zawodach wykonuje na miejscu procedury ratownicze wynikające z charakteru zadania. 

Aby wziąć udział w zawodach należy wysłać zgłoszenie na adres zawody.wort@o2.pl. Zgłoszenie powinno zawierać: jednostkę organizacyjną, nazwę grupy, dane uczestnika, Imię i Nazwisko, pesel, adres, telefon kontaktowy, grupa krwi i nr kontaktowy w razie wypadku. Wpisowe wynosi 400zł.

Jeśli jesteś dobrym medykiem, interesujesz się ratownictwem taktycznym, a nie możesz skompletować zespołu, aby wystartować w zawodach to mamy dla Ciebie dwie rady.

1. Możesz przyjechać na zawody i wesprzeć zawody jako pozorant napunktach. Wystarczy napisać prywatną wiadomość do Zawody Ratowniczo-Taktyczne Grup Paramilitarnych z zapytaniem o bycie wolontariuszem. 

2. Organizatorzy stworzyli grupę na Facebooku, która pozwoli skompletować drużynę. Znajdź grupę "Zawody RTGP - znajdź ekipę", dołącz do niej i napisz post kogo szukasz! Link do grupy: facebook.com/groups/1615418881908126

Więcej informacji na temat zawodów znajdziesz na Facebooku.

Źródło: SGO WORT

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  10

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

78. Rocznica bitwy o Monte Cassino

Bitwa o Monte Cassino (zwana także bitwą o Rzym) to w rzeczywistości cztery bitwy stoczone przez wojska alianckie z Niemcami, które miały miejsce w 1944 roku w rejonie klasztoru na Monte Cassino....

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl