Ostatnie pożegnanie insp. Tadeusza Bereda

 Redakcja  /  17-04-2018
Fot. policja.pl

16 kwietnia 2018 roku z wielkim żalem pożegnano insp. w st. spoczynku śp. Tadeusza Bereda. W uroczystości żałobnej z udziałem rodziny, przyjaciół i znajomych wzięli również udział: Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej, byli komendanci stołeczni Policji, kierownicy jednostek i komórek organizacyjnych KSP, policjanci i pracownicy stołecznego garnizonu oraz samorządowcy, z którymi przez wiele lat współpracował.

Tadeusz Bereda był zastępcą komendanta Stołecznego Policji. Niemal całe swoje życie zawodowe poświęcił Policji. Przez 35 lat służby pracował w wielu miejscach: Nieporęcie, Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim i Komendzie Stołecznej Policji. Przez ostatnie lata pracy w KSP jako wiceszef nadzorował pion prewencji. Odpowiedzialny był m.in. za zabezpieczenie mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012. Kierował również pracą policjantów podczas największych zgromadzeń i manifestacji w mieście. Podczas służby wielokrotnie przychodziło mu podejmować trudne decyzje, zawsze jednak gotowy był stawiać czoła kolejnym wyzwaniom. Cieszył się szacunkiem i autorytetem wśród przełożonych i podwładnych.

Po uroczystej mszy świętej kondukt żałobny przejechał na cmentarz w Legionowie. Zgodnie z ceremoniałem policyjnym w asyście kompanii honorowej Policji ostatnie słowa pożegnania skierował Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk.

– Śmierć zawsze przychodzi za szybko, a w tym przypadku przyszła zdecydowanie za szybko. Ponad połowę swojego niemal 62-letniego życia Tadeusz poświęcił służbie w policyjnym mundurze. Pamiętam dokładnie dzień, w którym go poznałem. Był rok 2008, jako zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Katowicach uczestniczyłem w naradzie zastępców ds. prewencji. Tadeusz był niezwykle ciepłym, serdecznym i przyjaznym człowiekiem. Jako młodsi i mniej doświadczeni odnosiliśmy się do niego z szacunkiem, był dla nas autorytetem. Z niezwykłą cierpliwością dzielił się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Z pewnością w każdym z nas pozostawił kawałek siebie, na pewno we mnie.

Odgłos salwy honorowej i dźwięk trąbki przypomniał wszystkim zgromadzonym na cmentarzu, że to ostatnie pożegnanie.

Źródło: policja.pl

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


 Kamizelka taktyczna, czy ma ograniczenia » 

kamizelka taktyczna

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Co zmieści Crafter »

plecak taktyczny

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

oulary taktyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Kolejne Pioruny dla Wojska Polskiego

W czwartek 23 czerwca 2022 roku w Warszawie wicepremier i minister obrony narodowej zatwierdził umowę, w ramach której do wojska polskiego trafią kolejne zestawy przeciwlotniczych zestawów...

Aktualny numer

2/2022
SPECIAL OPS 2/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - 15 lat Wojsk Specjalnych
  • - Wydział V Antyterrorystyczny ABW - poznawajmy wroga i czuwajmy
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl