I krajowa konferencja naukowa wydziału wojskowego połączona z grą wojenną

 Redakcja  /  16-03-2018
Fot. mat. pras.

22 marca tj. w czwartek o godzinie 9:00 w sali widowiskowo-konferencyjnej im. gen. Franciszka Gągora (Klub ASzWoj, bud. 56) odbędzie się konferencja naukowa połączona z przeprowadzeniem gry wojennej pt. „Współdziałanie Wojsk Lądowych i Wojsk Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych RP z siłami układu pozamilitarnego zakresie wsparcia władz cywilnych podczas kryzysu i wojny, w aspekcie zagrożeń hybrydowych”.

Celem przedsięwzięcia jest wymiana opinii i podjęcie debaty ukierunkowanej na rozwiązanie problemów w zakresie koordynacji działań i wzajemnego wsparcia pomiędzy wojskiem (wojska operacyjne, wojska lądowe, wojska obrony terytorialnej, Terenowych Organów Administracji Wojskowej oraz komórek współpracy cywilno-wojskowej) ze Strażą Graniczną, Policją, Strażą Pożarną, Rządowym Centrum Zarządzania Kryzysowego, Urzędem ds. Cudzoziemców, Wojewódzkimi Centrami Zarządzania Kryzysowego oraz Urzędami Marszałkowskimi i Wojewódzkimi.

Konferencja zostanie podzielona na dwa panele tematyczne. Każdy panel rozpocznie się od referatu wprowadzającego audytorium w poruszane zagadnienia, a następnie zostaną zaprezentowane konkretne problemy zaczerpnięte z ćwiczenia "TWIERDZA-18". Zamierzeniem organizatorów jest takie poprowadzenie dyskusji, aby wypracować i ustalić rekomendacje i wnioski do rozwiązania pojawiających się sytuacji problemowych.

Zobacz również: Konferencja naukowa „Wsparcie mobilności niepełnosprawnych ruchowo żołnierzy i funkcjonariuszy”

I. Krajowa Konferencja Naukowa Wydziału Wojskowego połączona z Grą WojennąPanel I: KRYZYS, obejmie następujące zagadnienia:

  • Niekontrolowany napływ uchodźców z kraju sąsiadującego (zabezpieczenie dróg przemieszczania się uchodźców oraz funkcjonowania obozów przejściowych; możliwości weryfikacji tożsamości uchodźców, ochrona i rozdział pomocy humanitarnej; ustalenie podmiotu kierującego działaniami wojsk oraz sił pozamilitarnych na danym obszarze; koordynowanie ewakuacji),
  • Wzmocnienie ochrony granicy państwowej (ustalenie koordynatora/podmiotu dowodzącego działaniami wojsk oraz sił pozamilitarnych; możliwości wykorzystania WOT oraz wojsk operacyjnych; możliwości wykorzystania i skoordynowania działań Policji i Straży Granicznej),
  • Zabezpieczenie przegrupowania wojsk operacyjnych do rejonu operacji w strefie przygranicznej,
  • Zwalczanie militarnych aspektów działań hybrydowych - działania przeciwdywersyjne i kontrterrorystyczne (przejawy hybrydowych działań niekinetycznych oraz kinetycznych; sposoby zwalczania działań hybrydowych przeciwnika; usprawnienie systemu wymiany informacji na szczeblu lokalnym (gminno-powiatowym) oraz wojewódzkim; ochrona infrastruktury krytycznej kat. I i II - ustalenie odpowiedzialności w przypadku niewydolności sił wyznaczonych do ich ochrony w czasie pokoju).

Przeczytaj także: Konferencja naukowa o teorii i praktyk działań nieregularnych w walce o niepodległość RP - relacja

Panel II: WOJNA, obejmie następujące zagadnienia:

  • Zakres działań układu pozamilitarnego (możliwości wsparcia wojsk operacyjnych i obrony terytorialnej; ustalenie czasu trwania funkcjonowania poszczególnych elementów, instytucji i służb należących do układu pozamilitarnego w czasie wojny; koordynacja migracji i ewakuacji ludności cywilnej - ustalenie ról),
  • Działanie oraz wsparcie działań Wojsk Obrony Terytorialnej i wojsk operacyjnych (odpowiedzialność za ochronę odcinków granicy państwowej w czasie wojny; relacje dowodzenia pomiędzy wojskami operacyjnymi i obrony terytorialnej; określenie sytuacji, w których elementy sił pozamilitarnych mogą przejść w podporządkowanie wojska).

W ramach konferencji odbędzie się również spotkanie autorskie z płk. rez. prof. dr. hab. Markiem Wrzoskiem, autorem książki „Wojny Przyszłości”. Zapraszamy do udziału w konferencji! Szczegółowe informacje można znaleźć na: www.akademia.mil.pl

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Jak poprawić celność broni » Czym powinny wyróżniać się latarki taktyczne »
broń konserwacja latarka taktyczna

 


Do czego tak naprawdę służy latarka taktyczna »
latarka taktyczna

 


Gdy ciemność nie jest Twoim sprzymierzeńcem » Wypróbuj smar do ruchomej części broni »
zasilanie smar do pielęgnacji broni

 


Złóż własną broń »
bron składana

 


Bluza taktyczna w roli głównej - obejrzyj film z jej udziałem » Czego nie wiesz o analogowych goglach noktowizyjnych »
bluza taktyczna gogle balistyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »

 


Jaką broń wybierają strzelcy wyborowi » Nie strać celu mimo ciemności »
bron palna oświetlenie taktyczne

 


Uzyskaj licencję Instruktora Sportu Strzeleckiego  »
kurs strzelecki

 


Namierz cel w ciemoności » Wypatrz swojego wroga z odległości »
hydrauliczny wyważacz

 Latarki na karabin -  niewielkie gabarety duża moc? »
latrki na karabin

 


Nie daj się zaskoczyć w ciemności » Spodnie taktyczne na każdą misję »
latarka czołowa bluza taktyczna

 

Na czym polega specyfika komunikacji w wojsku »

 


Sprzęt do wspinaczki, który zapewni maksimum swobody i bezpieczeństwa » Dobierz wyposażenie na miarę czasów  »
latarki czołowe

 


05/07/2020

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Zakończyło się szkolenie „MILITARY DOCTOR 2020”

„Military Doctor” to coroczne szkolenie w warunkach poligonowych organizowane w ośrodku szkoleniowym Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego OC Jeżewo koło Łodzi, dedykowane podchorążym po 5 i 6...

Aktualny numer

2/2020
SPECIAL OPS 2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Ratownictwo taktyczne
  • - XX lat CBŚP
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od dekady kształci wybitnych specjalistów z Bezpieczeństwa Wewnętrznego,...

Powstanie Warszawskie 2.0, czyli „kotwica” z hashtagiem

Czy było warto? – to pytanie w ostatnich latach rozliczania naszej historii pada bardzo często w kontekście Powstania Warszawskiego. Jednocześnie...wiecej »
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl