Areszt Śledczy w Katowicach dostał nowy sprzęt

 Redakcja  /  16-02-2018
Fot. sw.gov.pl

Katowicki Areszt Śledczy otrzymał do użytkowania nowoczesny sprzęt - do wykrywania materiałów wybuchowych oraz narkotyków. Sprzęt zakupiono w ramach „Programu modernizacji Służby Więziennej w latach 2017–2020”.

14 lutego odbyło się przekazanie sprzętu do aresztu oraz przeszkolenie z jego użytkowania. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciel producenta, funkcjonariusze i policjanci katowickiego aresztu. Przedstawiciel firmy wyjaśnił jakie są techcznie możliwości wykrywacza materiałów wybuchowych oraz narkotyków. 

Skaner zakupiono dzięki ustawie z dnia 15 grudnia 2016 r. o ustanowieniu „Programu modernizacji Służby Więziennej w latach 2017–2020”, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa zakładów karnych i aresztów śledczych przez ich doposażenie w odpowiedni sprzęt oraz poprawa warunków pełnienia służby przez funkcjonariuszy SW i pracowników cywilnych więziennictwa. Korzystanie z nowego sprzętu pozwoli na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wewnętrznego w jednostce. Właściwości skanera będą przydatne przy codziennych kontrolach przeprowadzanych na terenie aresztu, jak i przy kontrolowaniu osób ubiegających się o wstęp na teren jednostki.

Przeczytaj również: Nowe uzbrojenie i wyposażenie Służby Więziennej

G-Scan Pro LDS 4500-G to jeden z najnowocześniejszych ręcznych laserowych wykrywaczy wykorzystujący technologię spektroskopii Ramana. Umożliwia to użytkownikom szybkie wykrywanie szerokiej gamy materiałów wybuchowych, narkotyków i innych niebezpiecznych substancji w postaci cieczy, ciał stałych i proszków, także zapakowanych w przezroczyste opakowania np. szklane i foliowe. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby było łatwe w zastosowaniu nawet dla niedoświadczonego funkcjonariusza, pozwalało na wykrycie i identyfikację niebezpiecznej substancji w czasie nawet 3 sekund. Szeroka gama materiałów jest przechowywana w pamięci urządzenia, dlatego sprzęt będzie mógł być w pełnym zakresie wykorzystywany w codziennej pracy aresztu śledczego.

Źródło: sw.gov.pl

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  4

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

oulary taktyczne

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Święto OSŻW Warszawa

18 maja swoje święto obchodził Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Warszawie. OSŻW Warszawa jest jednym z dwóch oddziałów specjalnych działających w strukturze Żandarmerii Wojskowej. W skład...

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl