Spotkanie z Navalem w klubokawiarni "Państwomiasto"

 Redakcja  /  03-01-2018
Fot. mat. prasowe

Służył w Jednostce Wojskowej GROM, przeszedł morderczy trening w dżungli Ameryki Środkowej, wyjeżdżał na misje bojowe do Iraku i Afganistanu. Swoje przygody opisał w „Przetrwać Belize", „Ostatnich gryzą psy” i "Zatoce". Naval, bo o nim mowa, choć nigdy tak siebie nie przedstawia, dla wielu ma status bohatera. W najbliższy wtorek (9 stycznia), w klubokawiarni „Państwomiasto”, odbędzie się spotkanie ze słynnym Gromowcem. Wydarzenie organizuje Fundacja Dorastaj z Nami w ramach cyklu „Zwyczajni czy bohaterowie?”.

„Zwyczajni czy Bohaterowie?” cykl spotkań z ludźmi, którzy swoją codzienną służbą zasługują na miano bohaterów, choć - przez skromność i poczucie obowiązku, sami siebie tak nie postrzegają. Wydarzenia przybliżają sylwetki osób, które w ramach swojej codziennej pracy dbają o nasze bezpieczeństwo, nierzadko ryzykując własnym zdrowiem i życiem – strażaków, policjantów, żołnierzy, ratowników.

Zobacz także: Siła w nogach, jeszcze większa w sercach - "Mundur na Rowerze" pomknął do celu przez Polskę!

- Jako Fundacja Dorastaj z Nami na co dzień pomagamy dzieciom tych, którzy w służbie publicznej ponieśli najwyższą ofiarę. Nasza codzienna praca to również setki opowieści naszych podopiecznych o pracy ich rodziców. Narodził się pomysł, aby tymi historiami dzielić się z innymi. I tak powstał projekt „Zwyczajni czy Bohaterowie?”, do którego zapraszamy ludzi, którzy przez swoją codzienną służbę i pracę zasługują na miano bohaterów, choć często sami za takich się nie uważają
– wyjaśnia Magdalena Pawlak, Prezes Zarządu Fundacji Dorastaj z Nami.

Spotkanie odbędzie się 9 stycznia godz. 18:00 w klubokawiarni „Państwomiasto” w Warszawie. Wstęp jest wolny, ale organizatorzy proszą o przesyłanie potwierdzeń przybycia na adres: . Więcej informacji o spotkaniu można uzyskać pod numerem telefonu: 22 652 20 22.

Dowiedz się więcej: Okrętowy dzwon od specjalsów z Formozy dla małych wojowników

Fundacja Dorastaj z Nami pomaga osobom, których rodzice stracili zdrowie lub życie w trakcie pełnienia służby publicznej, oferując swoim podopiecznym wsparcie edukacyjne, psychologiczne, rozwojowe oraz pomoc w wejściu na rynek pracy. Wyjątkową rolę pełni doradca edukacyjny, który opiekuje się daną rodziną przez wiele lat, jest obecny przy kolejnych etapach rozwoju podopiecznego i pomaga mu w precyzyjnym nakreśleniu kierunku udzielanego wsparcia. Fundacja wspiera również dorosłych członków rodziny, organizując warsztaty, wydając poradniki oraz inicjując działania integracyjne. Podopieczni Fundacji mogą liczyć na pomoc każdego dnia – dopóki dziecko się uczy, nawet do 25 roku życia.  Informacje o tym, jak można pomóc dzieciom bohaterów znajdują się na stronie: www.dorastajznami.org.

Źródło: materiały prasowe.

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

oulary taktyczne

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl