Mundur na Rowerze 2018

patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  03-01-2018
Fot. mat. organizatora / pixabay.com

Choć siedzą, nie robią tego bezczynnie i nie załamują rąk. Siedzą bowiem na siodełkach swoich rowerów, w dłoniach trzymając kierownicę i cisną, "ile fabryka dała", bo kręci ich pomaganie. Mowa o twórcach i uczestnikach akcji "Mundur na Rowerze", powstałej wśród członków policyjnej społeczności PMF, która pokazała, jak zjednoczeni i gotowi do niesienia pomocy są polscy funkcjonariusze i żołnierze. W ubiegłym roku ponad 300 mundurowych pasjonatów rowerowej jazdy pomknęło przez Polskę, by wspomóc walczącego z chorobą nowotworową Marcina - policjanta z Rzeszowa. W tym roku ponownie wsiądą na rowery i zamiast siedzieć bezczynnie, przejadą przez kilkadziesiąt miast w ramach sztafety, by zebrać środki na leczenie i rehabilitację rannych kolegów z Łodzi - policjanta i strażaka.

Planowany termin startu sztafety mundurowych to 22 maja. Ostatecznie zostanie on potwierdzony po ustaleniu całej trasy, której długość organizatorzy szacują na 5500 km. Na chwilę obecną do akcji "Munduru na rowerze" zgłosili się funkcjonariusze i żołnierze z blisko 100 miast, ale kolejne zgłoszenia wciąż wpływają. Metą tegorocznej edycji będzie Łódź i to nie bez powodu. Beneficjentami akcji jest bowiem dwójka funkcjonariuszy z "Miasta Włókniarzy" - policjant z KP V w Łodzi - st. sierż. Marcin Miniak, i strażak z łódzkiej PSP - asp. sztab. Arkadiusz Dąbrowski, którzy zostali objęci opieką łódzkiej Fundacji Mała Straż. Obaj odnieśli poważne rany podczas interwencji w wyniku wybuchu nieznanej substancji pirotechnicznej w jednym z mieszkań na łódzkich Bałutach.

Dowiedz się więcej: Siła w nogach, jeszcze większa w sercach - "Mundur na Rowerze" pomknął do celu przez Polskę!

Straż Pożarna i Policja zostały wezwane do wymagającej udzielenia pomocy starszej kobiety. Poproszona o dowód osobisty, wskazała ona kasetkę z sąsiednim pokoju, w której miał być dokument. Po ruszeniu pojemnika przez policjanta nastąpił wybuch, w wyniku którego ucierpieli obaj funkcjonariusze oraz policjantka, która zrzekła się wszelkiej pomocy na rzecz wymienionych wyżej. W wyniku zdarzenia policjant stracił trzy palce lewej ręki, odniósł rany szarpane obu rąk, liczne złamania lewej ręki i zwichnięcia stawów, uszkodzenia ścięgien i więzadeł. Ma również uszkodzony wzrok (doszło do penetracji przez ciała obce w obu oczach) i w znacznym stopniu słuch oraz liczne rany szarpanych na pozostałych częściach ciała. Strażak doznał podobnych obrażeń z tą tylko różnicą, że w wyniku wybuchu nie stracił palców, ale odniósł bardzo poważne rany w obrębie oczu - ważą się obecnie losy jego wzroku.

Niebawem zostanie uruchomione konto akcji, na które będzie można wpłacać środki przeznaczone na leczenie i rehabilitację poszkodowanych funkcjonariuszy - mundurowi ruszą w Polskę, by ją nagłośnić i pokazać, jak silną są społecznością. Organizatorzy poszukują również sponsorów - firm lub instytucji, które będą gotowe dokonać wpłaty przekładającej się na przejechane kilometry. 

Przeczytaj także: Okrętowy dzwon od specjalsów z Formozy dla małych wojowników

W akcji "Mundur na Rowerze 2018" biorą udział funkcjonariusze i żołnierze wszystkich formacji mundurowych. Organizatorzy przewidują, że będzie ich około 500. Swój udział można zgłosić na stronie: http://mundurnarowerze.pl/zgloszenie. W inicjatywę mogą się włączyć także osoby cywilne, od których nie są wymagane oficjalne zgłoszenia - mogą one dołączyć do mundurowych uczestników z miast, przez które będzie prowadziła trasa sztafety (oficjalne zgłoszenia przez stronę są przyjmowane tylko od mundurowych oraz emerytów i rencistów służb mundurowych lub osób pracujących na stanowiskach cywilnych w służbach). Lista miast, które zgłosiły swój udział, jest dostępna na stronie: http://mundurnarowerze.pl/zgloszone-miasta-na-trasie-mnr-2018.

Pierwsza edycja "Munduru na rowerze" odbyła się w ubiegłym roku, kiedy mundurowi skrzyknęli się i pomknęli przez Polskę dla walczącego z nowotworem kolegi - Marcina - policjanta z Rzeszowa. 300 funkcjonariuszy i żołnierzy w akcji "Kręcimy dla Marcina" oraz doping wśród kolegów i koleżanek, nie tylko w służbach, pokazały, jak ogromna siła, duch walki i chęć pomocy kipi w rowerowych entuzjastach, na co dzień dbających o nasze bezpieczeństwo. Akcja, zainicjowana przez pasjonatów jazdy na rowerze, zrzeszonych w policyjnej społeczności PMF (www.facebook.com/policemf oraz nocjestnasza.pl) okazała się projektem zakończonym sukcesem, który warto kontynuować (zebrano wówczas prawie 30 tys. zł, a niebawem zostanie uruchomiona aukcja, w ramach której zostaną zebrane dalsze środki na leczenie Marcina - szczegóły wkrótce podamy). Potrzebujących wsparcia nie brakuje, ale najważniejsze jest to, że tych gotowych odpowiedzieć na to wezwanie jest jeszcze więcej.

Sprawdź, co możesz zrobić: Pomóż rannemu antyterroryście ze SPAP Wrocław

Szczegółowe informacje na temat akcji "Mundur na Rowerze 2018" są publikowane regularnie na stronie: www.mundurnarowerze.pl oraz na profilu projektu w serwisie Facebook: www.facebook.com/mundurnarowerze, do którego śledzenia zapraszamy.

Źródło: materiały organizatorów.

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych, które Cię nie zawiodą »
latarka mactronic

 


Poznaj 1 sposób na ochronę Twojego smartphona »

Dla kogo latarka taktyczna z UV »


latarka taktyczna

 


Rajd po trudnym terenie?  Dobierz pojazd »
pojazdy wojskowe

 


Na czym polega przewaga butów taktycznych »

Jesteś aktywnym strzelcem? Gdzie zaspokoisz swoje potrzeby »


ubranie taktyczne

 


Kto chroni statki handlowe »

 


Jakie parametry liczą się w goglach noktowizyjnych »

Wybierz sprzęt bushcraft  »

noktowizja

sprzet bushcraft
Jakie funkcje powinny mieć latarki czołowe »
latarki czołowe

 


Jakich butów nie porzucisz w akcji »

W ciemności przyda się pewne źródło zasilania »


sprzet logistyczny

 


5 kluczowych zalet butów taktycznych »
buty wojskowe

 Jak poprawić celność broni »  Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
broń konserwacja zegarki taktyczne

 


Dobierz buty do swojego hobby »
buty taktyczne

 Uzyskaj licencję Instruktora Sportu Strzeleckiego » Prosty sposób na wzmocnienie celności »
zasilanie latrki na karabin

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Spodnie taktyczne na każdą misję »
latarka czołowa spodnie taktyczne

 

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen policja ulica
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Pozycja opracowana dla snajperów, strzelców wyborowych, sportowych strzelców długodystansowych oraz myśliwych (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

SAFE PLACE 2021

IV edycja największego kongresu antyterrorystycznego w Polsce SAFE PLACE 2021 już 20-22 października w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Wydarzenie otrzymało prestiżowe patronaty...

Aktualny numer

2/2021
SPECIAL OPS 2/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - 60 lat JW4101
  • - Morska ochrona statków - robota dla komandosa
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od dekady kształci wybitnych specjalistów z Bezpieczeństwa Wewnętrznego,...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl