Święto Wojsk Specjalnych

Andrzej Krugler  /  SPECIAL OPS 5-6/2010  /  21-12-2010

29 maja w Krakowie odbyły się uroczyste obchody Święta Wojsk Specjalnych. Na uroczystość do dowództwa przybyli Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich, Szef Sztabu Generalnego WP gen. broni Mieczysław Cieniuch, Dowódca Operacyjny gen. dyw. Edward Gruszka, Zastępca Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych – Szef Logistyki gen. bryg. Roman Klecha oraz Dowódca 2. Korpusu Zmechanizowanego gen. bryg. Jerzy Biziewski.

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego reprezentował Jarosław Rybak. Wykonujący obowiązki PrezydentaRzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski w liście skierowanym do żołnierzy DWS podkreślił, że „wyjątkowa renoma, jaką cieszą się Wojska Specjalne, jest zasługą wielu ludzi. Z jednej strony – założycieli i organizatorów, z drugiej – tych, którzy swoją codzienną służbą oraz pracą potrafili kontynuowaći rozwijać ich dorobek. Bohaterami dzisiejszego Święta są wszyscy żołnierze, których dzielność, wyszkolenie, profesjonalizm i skuteczność sprawiły, że jesteście wyróżniającym się rodzajem Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej”. Szef MON poinformował, że zasadniczym kierunkiem rozwoju Wojsk Specjalnych jest takie działanie, aby w 2014 r. otrzymać status dowództwa ramowego w dziedzinie operacji specjalnych w NATO. Zdolność do rozwinięcia sojuszniczego Dowództwa Operacji Specjalnych aktualnie posiadają tylko cztery państwa NATO (żadne z państw Europy Środkowo- Wschodniej). W trakcie uroczystej zbiórki pełniący obowiązki Dowódcy Wojsk Specjalnych gen. bryg. Marek Olbrycht wręczył odznakę honorową Wojsk Specjalnych szczególnie zasłużonym dla czwartego rodzaju Sił Zbrojnych. W obchodach zorganizowanych w siedzibie Dowództwa  Wojsk Specjalnych w Krakowie wzięła udział także wdowa po gen.Włodzimierzu Potasińskim, który 10 kwietnia zginął w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Podczas uroczystości poinformowano, że wkrótce na terenie Dowództwa Wojsk Specjalnych ma zostać odsłonięta tablica upamiętniająca generała.

Aktualność pochodzi z: magazynu SPECIAL OPS nr 5-6/2010

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co jest niezbędne w uzbrojeniu komandosa »
uzbrojenie

 


Na czym polega: monitoring ze sztuczną inteligencją  » Podpowiadamy, jakie urządzenia chronią Twoje informacje »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Co zabrać ze sobą na zimową wyprawę »
sprzet na zime

 


Dobierz pojazd elektryczny na niedostępne tereny »

Olej w piance? Do czego to służy »

pojazd elektryczny
olej do czyszczenia

 


Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych »

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


 Co sprawia, że ten filtr do wody jest wyjątkowy »

filtry do wody

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
ubrania taktyczne

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »
kursy strzeleń
05/07/2020

 


Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Aktualny numer

6/2021
SPECIAL OPS 6/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Master of protection
  • - Bicykle dla specjalsa?
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl