Akademia Marynarki Wojennej i Saab z umową o współpracy

 Redakcja  /  13-12-2017
Fot. Saab Group

Grupa zbrojeniowa Saab i Akademia Marynarki Wojennej podpisały umowę dotyczącą strategicznej, długoterminowej współpracy w zakresie praktyk akademickich i przemysłowych oraz wspólnych projektów badawczych. Obejmuje ona postanowienie nawiązania ścisłych relacji oraz jak największego wykorzystania specjalistycznego doświadczenia i potencjału obu partnerów.

Umowa jest wynikiem rozmów szwedzkiej grupy Saab ze szczycącą się długą historią przygotowywania do służby w Marynarce Wojennej oraz kariery w przemyśle morskim Akademii Marynarki Wojennej. W dokumencie podkreślone zostało znaczenie nawiązania silnych relacji oraz wzajemnej wymiany wiedzy pomiędzy obydwoma partnerami. Kolejnym krokiem w ich szerszej współpracy będzie opracowanie harmonogramów i umów dla poszczególnych działań.

Zobacz także: Powrót PKW „Czernicki 2017”

Dotychczasowa współpraca z grupą Saab zaowocowała m.in. ufundowaniem tablic historycznych w AMW, praktyką studentów cywilnych w stoczni Saab Kockums, a w październiku tego roku dr Roger Berg z Saab wygłosił wykład inauguracyjny na Wydziale Mechaniczno-Elektrycznym AMW. Obie strony wyrażają nadzieję, iż podpisanie umowy będzie impulsem, który pozwoli na szerszą współpracę. AMW podkreśla znaczenie dostępu naukowców i studentów z AMW do najnowszych technologii i praktyk w dziedzinie budowy i eksploatacji okrętów, a także możliwość realizacji wspólnych projektów badawczych.

Sprawdź szczegóły: Współpraca Szkoły Policji w Słupsku z marynarzami z U.S.Navy

Akademia Marynarki Wojennej (AMW) w tym roku świętuje 95-rocznicę powstania i nieprzerwanego, nawet w czasach II wojny światowej, przygotowywania oficerów do służby na okrętach Marynarki Wojennej Rzeczypospolitej Polskiej. Obecnie uczelnia kształci na trzynastu kierunkach studiów, w tym na pięciu kierunkach wojskowych i prowadzi badania naukowe na najwyższym poziomie europejskim. Poza przygotowaniem do służby przyszłych dowódców polskich sił morskich, AMW kształciła także oficerów na potrzeby marynarek wojennych m.in. Libii, Łotwy i Wietnamu, a obecnie Arabii Saudyjskiej, Kataru i Kuwejtu. W ramach badań naukowych współpracuje z najlepszymi ośrodkami naukowymi Polski i Europy.

Źródło: materiały prasowe.

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

oulary taktyczne

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Święto OSŻW Warszawa

18 maja swoje święto obchodził Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Warszawie. OSŻW Warszawa jest jednym z dwóch oddziałów specjalnych działających w strukturze Żandarmerii Wojskowej. W skład...

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl