Wsparcie ogniowe dla Franka - syna zmarłego antyterrorysty z Krakowa

patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  27-11-2017
Fot. mat. organizatora

Małopolskie Centrum Strzeleckie wraz z Samodzielnym Pododdziałem Antyterrorystycznym Policji w Krakowie zaprasza do udziału w otwartym pikniku strzeleckim wszystkich chętnych, którzy zapragną wesprzeć Franka - syna ś.p. asp. Jakuba Brysza, funkcjonariusza krakowskiego SPAP-u, tragicznie zmarłego na służbie 23 maja 2017 r. Piknik "6 Strzałów Mikołajkowych Franka" odbędzie się na strzelnicy w Bochni 9 grudnia br.

Piknik ruszy o 9:30 i potrwa do 15:30. Podobnie, jak "strzelanie dla Górala" 11 listopada, impreza strzelecka "6 Strzałów Mikołajkowych Franka" odbędzie się na strzelnicy LOK Bochnia (32-700 Bochnia, ul. Strzelecka 87, wjazd naprzeciwko Koła Łowieckiego "ŁOŚ").

Opłata startowa wynosi 30 zł (jest to piknikowa "cegiełka") i pokrywa koszty sześciu sztuk amunicji do używanej broni oraz tarcz. Zysk ze zbiórki zostanie przekazany na cele Fundacji SPRZYMIERZENI z GROM, która następnie wręczy uzyskaną kwotę mamie Franka. Każdy z uczestników otrzyma na pamiątkę tarczę, do której strzelał.

Do udziału w zawodach organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych bez względu na płeć czy wiek (dolną granicę wieku będą wyznaczać zasady bezpieczeństwa i zdrowy rozsądek).

O godz. 11:00 i 13:00 odbędzie się specjalny pokaz przygotowany przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Krakowie. Przez cały czas trwania pikniku funkcjonariusze SPAP Kraków będą prezentowali sprzęt strzelecki i pirotechniczny wykorzystywany w codziennej pracy.

Ś.p. asp. Jakub Brysz został przyjęty do służby 26 maja 2008 r. do garnizonu małopolskiego i przydzielony do KP Zabierzów. 1 kwietnia 2010 r. wstąpił w szeregi SPAP Kraków, gdzie służył do końca 2011 r. Przez krótki okres, między styczniem a wrześniem 2012 roku, pracował w Biurze Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji. Ze względu na sytuację rodzinną i finansową wrócił 1 września 2012 r. do swojego pododdziału AT w Krakowie. 1 lipca 2015 r. przeniósł się do zespołu minersko-pirotechnicznego tej jednostki, gdzie służył do chwili śmierci. Pozostawił żonę oraz półtorarocznego wówczas synka. Koledzy wspominają go jako wyjątkowego człowieka - świetnego kolegę i policjanta.

Źródło: materiały organizatora.

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


 Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych » 

 Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w mundurze komandosa »
buty taktyczne

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


Jakie możliwości daje Ci szybka wymiana szkieł balistycznych »
okulary balistyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Aktualny numer

4/2021
SPECIAL OPS 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - GEI - Obrońcy Katalonii
  • - Macedońskie Wilki
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl