III Bieg Nocy Listopadowej - pamięci Piotra "Krasnala" Molaka

patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  20-11-2017
Fot. mat. organizatora

Sport może służyć wyrażaniu miłości do Ojczyzny, rozwojowi patriotyzmu, choćby dzięki temu, że łączy chęć upamiętnienia ważnych dla naszej historii wydarzeń i osób ze sportową rywalizacją i walką. Taką możliwość oferuje Bieg Nocy Listopadowej, organizowany już po raz trzeci, który jest pretekstem nie tylko do uczczenia zrywu niepodległościowego 30 listopada i święta podchorążych RP, ale pamięci poległych mundurowych. W tym roku organizatorzy i uczestnicy BNL oddadzą hołd funkcjonariuszowi dawnego Wydziału Antyterrorystycznego KSP - Piotrowi Molakowi, który zginął na służbie 24 kwietnia 1996 r. BNL odbędzie się on 25 listopada w formie biegu nocnego i dziennego.

Bieg Nocy Listopadowej odbywa się Warszawie na pasie taktycznym Wojskowej Akademii Technicznej. Jak mówią organizatorzy - kadra WAT-u i byli żołnierze Jednostki Wojskowej GROM, BNL to przede wszystkim przeszkody, naturalne i sztuczne, wyciskające z uczestników siódme poty i wystawiające na próbę ich wytrzymałość, sprawność, siłę fizyczną i psychiczną oraz charakter, zaś odcinki biegowe to właśnie czas na odpoczynek i złapanie oddechu. W tym roku na biegaczy czeka 26 punktów z przeszkodami i zadaniami specjalnymi - trasa 7 km zwieńczona jest strzelaniem do tarcz biatlonowych.

Zobacz także: II Bieg Nocy Listopadowej - fotorelacja

W ubiegłym roku w Biegu Nocy Listopadowej, poświęconemu funkcjonariuszowi BOR-u, ppor. Bartoszowi Orzechowskiemu, wzięło udział 400 biegaczy. Organizatorzy spodziewają się nie mniejszej frekwencji i w tym roku, w tym weteranów poprzednich edycji. Do udziału zapraszają tak mundurowych, jak cywili, w tym uczniów klas mundurowych.

Tegoroczna edycja służy uczczeniu nie tylko święta zrywu niepodległościowego 30 listopada 1830 r. i święta podchorążych RP, ale również pamięci poległego na służbie podkom. Piotra „Krasnala” Molaka - funkcjonariusza dawnego Wydziału Antyterrorystycznego KSP, obecnie Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP.

Przeczytaj również: I Bieg Nocy Listopadowej - podsumowanie & I Bieg Nocy Listopadowej - galeria

Asp. sztab. Piotr Molak poniósł śmierć 24 kwietnia 1996 r. w wyniku eksplozji podczas neutralizacji ładunku wybuchowego, podłożonego na stacji benzynowej Shell przy ulicy Ostrobramskiej na Warszawskiej Pradze Południe. Miał wówczas 41 lat. Pozostawił żonę i dwójkę dzieci. Został pośmiertnie awansowany do stopnia podkomisarza.

Podczas interwencji na stacji Shella, Piotr Molak zgłosił się na ochotnika do wykonania zadania polegającego na prześwietleniu ładunku urządzeniem rentgenowskim w celu ustalenia sposobu jego neutralizacji. Podczas wykonywania zdjęć nastąpił wybuch. Asp. sztab. Molak odniósł ciężkie obrażenia ciała, w wyniku których, mimo niezwłocznej  akcji ratunkowej i przewiezieniu do szpitala, zmarł po trzech godzinach.

Sprawdź szczegóły: Siła w nogach, jeszcze większa w sercach - "Mundur na Rowerze" pomknął do celu przez Polskę!

Po tragicznej śmierci Piotra Molaka Policja zdecydowała się na zakup nowoczesnych robotów pirotechnicznych. Maszyny te są teraz na wyposażeniu każdego pododdziału antyterrorystycznego.

Celem organizacji Biegu Nocy Listopadowej, obok uczczenia pamięci podkom. Piotra Molaka, jest popularyzacja służby wojskowej w Siłach Zbrojnych RP, w tym w szczególności w służbach i jednostkach specjalnych SZ RP, BOR, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Policji, oraz w innych instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Państwa Polskiego. Organizatorzy pragną również propagować zdrowy i aktywny styl życia oraz aktywność fizyczną, jak również zapoznawać społeczeństwo (zawodników) z wybranymi elementami szkolenia Wojska Polskiego i służb mundurowych.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie http://bnl.mil.pl/.

Źródło: materiały organizatora.

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  1

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


100% byczej skóry »

  


Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych, które Cię nie zawiodą »
latarka mactronic

 


Poznaj 1 sposób na ochronę Twojego smartphona »

Dla kogo latarka taktyczna z UV »


latarka taktyczna

 


Rajd po trudnym terenie?  Dobierz pojazd »
pojazdy wojskowe

 


Na czym polega przewaga butów taktycznych »

Jesteś aktywnym strzelcem? Gdzie zaspokoisz swoje potrzeby »


ubranie taktyczne

 


Kto chroni statki handlowe »

 


Jakie parametry liczą się w goglach noktowizyjnych »

Wybierz sprzęt bushcraft  »

noktowizja

sprzet bushcraft
Jakie funkcje powinny mieć latarki czołowe »
latarki czołowe

 


Jakich butów nie porzucisz w akcji »

W ciemności przyda się pewne źródło zasilania »


sprzet logistyczny

 


5 kluczowych zalet butów taktycznych »
buty wojskowe

 Jak poprawić celność broni »  Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
broń konserwacja zegarki taktyczne

 


Dobierz buty do swojego hobby »
buty taktyczne

 Uzyskaj licencję Instruktora Sportu Strzeleckiego » Prosty sposób na wzmocnienie celności »
zasilanie latrki na karabin

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Spodnie taktyczne na każdą misję »
latarka czołowa spodnie taktyczne

 

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen policja ulica
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Pozycja opracowana dla snajperów, strzelców wyborowych, sportowych strzelców długodystansowych oraz myśliwych (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

CBŚP i olsztyński SPKP w akcji przeciwko pseudokibicom

Rezultatem śledztwa prowadzonego przez olsztyńskie CBŚP i Prokuraturę jest kolejne uderzenie w gang powiązany z pseudokibicami jednego z klubów sportowych. Podczas akcji policjanci zatrzymali...

Aktualny numer

2/2021
SPECIAL OPS 2/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - 60 lat JW4101
  • - Morska ochrona statków - robota dla komandosa
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od dekady kształci wybitnych specjalistów z Bezpieczeństwa Wewnętrznego,...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl