Wsparcie ogniowe dla "Górala"- zawody strzeleckie "10 strzałów ku chwale Ojczyzny"

patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  06-11-2017
Fot. mat. organizatora

Narodowe Święto Niepodległości można uczcić na wiele sposobów, w tym także łącząc przyjemne z pożytecznym, pasję z pomocą niesioną potrzebującym. Dokładnie tak świętować będą organizatorzy i uczestnicy otwartych zawodów strzeleckich "10 strzałów ku chwale Ojczyzny", podczas których zostaną zebrane środki niezbędne do skutecznej i konsekwentnej walki z nowotworem, którą od kilkunastu miesięcy toczy "Góral", czyli st. asp. Jacek Kurzeja - funkcjonariusz Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji.

Zawody odbędą się 11 listopada w godz. 9:30-15:30 na strzelnicy LOK Bochnia (32-700 Bochnia, ul. Strzelecka 87 - wjazd na obiekt znajduje się naprzeciwko Koła Łowieckiego "ŁOŚ"), do której będzie można dojechać bezpłatnymi autobusami, kursującymi w godzinach trwania imprezy.

Organizatorami są: Koło Strzeleckie GROT LOK Bochnia oraz Małopolskie Centrum Strzeleckie, którzy do udziału w piątej edycji wydarzenia zapraszają wszystkich bez względu na płeć i wiek (oczywiście, dolną granicę wieku będą wyznaczać warunki bezpieczeństwa oraz zdrowy rozsądek). Opłata startowa - 40 zł, pokrywająca koszty 10 sztuk pocisków do używanej broni oraz tarcz i obsługi strzelnicy, wynosi  Zyski uzyskane ze zbiórki zostaną przekazane na cele Fundacji Sprzymierzeni z GROM.

Polecamy lekturę: Czarno-Czerwoni wchodzą z pomocą jak breacherzy

Celem organizacji zawodów "10 strzałów ku chwale ojczyzny" jest promocja sportu strzeleckiego i walorów regionu oraz zbiórka środków na pomoc dla st. asp. Jacka Kurzei  - "Górala", policjanta z BOA KGP, który od kilku miesięcy walczy z chorobą nowotworową - koszt przynoszącej efekty terapii jest niestety bardzo wysoki, przekraczający możliwości finansowe najbliższych antyterrorysty.

Każdy z uczestników otrzyma na pamiątkę tarczę, do której strzelał, oraz dyplom pamiątkowy wzorowany na oryginalnym dyplomie z okresu międzywojennego.

* * *

Odznaka Strzelecka (OS) – polskie odznaczenie organizacyjne z okresu międzywojennego przyznawane przez władze Związku Strzeleckiego członkom Związku Strzeleckiego, jednostek Przysposobienia Wojskowego, klubów strzeleckich, organizacji kombatanckich oraz żołnierzom służby czynnej za osiągnięcia w strzelectwie sportowym. Projektantem odznaki był artysta malarz i grafik, por. Zygmunt Gliński. Regulamin odznaki został zatwierdzony w 1932 roku przez dyrektora PUWFiPW, płk. dypl. Władysława Kilińskiego. Wymogi otrzymania odznaki dokładnie określono. Po zdobyciu na zawodach określonej liczby punktów otrzymywano odznakę na okres roczny. Dopiero po trzykrotnym osiągnięciu wyniku wymaganego przez limit przewidziany dla danego stopnia odznaki przyznawano ją dożywotnio. Aby zdobyć odznakę wyższej klasy należało wcześniej zdobyć odznakę niższej klasy. Bez posiadania Odznaki Strzeleckiej niemożliwe było startowanie w Narodowych Zawodach Strzeleckich. Najbardziej rozpowszechnionymi zawodami strzeleckimi, podczas których można było zdobyć Odznakę Strzelecką, były zawody „10 strzałów ku chwale Ojczyzny”, odbywające się od 1932 roku. Polegały na tym, że każdy obywatel bez różnicy płci i wieku mógł za niewielką opłatą za amunicję strzelać i zdobyć w zależności od wyników odpowiednią klasę odznaki strzeleckiej. Takie zawody strzeleckie zaczęły być organizowane w Polsce od 1932 roku. Wówczas Związek Strzelecki w ten sposób starał się propagować sport strzelecki pośród Polaków. W zawodach w okresie międzywojennym wzięło udział ponad 200 tys. osób. Wojna przerwała organizację zawodów. Po wojnie komuniści planowo rozbrajali Polaków. Współcześnie do Odznaki Strzeleckiej z okresu międzywojennego nawiązuje Odznaka Strzelecka Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  1

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co jest niezbędne w uzbrojeniu komandosa »
uzbrojenie

 


Na czym polega: monitoring ze sztuczną inteligencją  » Podpowiadamy, jakie urządzenia chronią Twoje informacje »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Co zabrać ze sobą na zimową wyprawę »
sprzet na zime

 


Dobierz pojazd elektryczny na niedostępne tereny »

Olej w piance? Do czego to służy »

pojazd elektryczny
olej do czyszczenia

 


Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych »

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


 Co sprawia, że ten filtr do wody jest wyjątkowy »

filtry do wody

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
ubrania taktyczne

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »
kursy strzeleń
05/07/2020

 


Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Warsztaty z reagowania na zamachy

W dniach 24-25 maja 2022 roku w hotelu “Kuźnia napoleońska” w Paprotni koło Warszawy odbędą się II ogólnopolskie warsztaty ph. “Reagowanie na zamachy- dobre praktyki i rekomendacje” organizowane...

Aktualny numer

6/2021
SPECIAL OPS 6/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Master of protection
  • - Bicykle dla specjalsa?
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl