Military Ski Patrol 2017

patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  28-09-2017
Fot. mat. prasowe / pixabay.com

Mundurowi miłośnicy wojskowości, gór i nart po raz trzeci będą mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas Zimowych Zawodów Górskich „Military Ski Patrol 2018" które odbędą się w dniach 05-09.03.2018. w Szklarskiej Porębie. Nawiązują one w swej formule do przedwojennych zawodów „Military Patrol", które były rozgrywane jako oficjalna dyscyplina na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 1924 roku. III edycja zawodów jest organizowana we współpracy z Jednostką Wojskową Komandosów z Lublińca, Specjalistycznym Ośrodkiem Szkoleniowym Straży Granicznej z Lubania oraz Karkonoską Grupą GOPR.

Do udziału w zawodach zostaną zaproszone żołnierze Wojska Polskiego (w tym Wojsk Specjalnych), Straży Granicznej, Policji, ABW, BOR oraz ratownicy GOPR. Zawody będą miały rangę międzynarodową, dlatego zaproszone zostaną również zagraniczne reprezentacje, m.in. z Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Czech, Francji oraz Estonii.

Zobacz także:

Zawody będą trwać pięć dni, podczas których zawodnicy wykonają marsz na nartach ski-tourowych ze sprzętem i obciążeniem (15kg) w terenie górskim, w trakcie którego będą zaliczać zadania na punktach kontrolnych, m.in. takie, jak: ratownictwo górskie, pierwsza pomoc, przeszukiwanie lawiniska, budowanie toboganu, ewakuacja rannego, budowanie układu wyciągowego, strzelanie dynamiczne z różnego rodzaju jednostek broni, bytowanie w terenie górskim, zjazd na nartach slalomem oraz rzut granatem.

Zespoły (obowiązywać będzie limit 25 teamów) będą startowały w jednej ogólnej kategorii. Zespół składa się z trzech zawodników oraz kapitana reprezentacji, który nie bierze udziału w konkurencjach. Równocześnie z zawodami realizowane będą warsztaty górskie pt. "Innowacyjne technologie w działaniach górskich". Będzie to okazja do zaprezentowania nowości technologicznych na rynku outdoorowym, dedykowanym służbom mundurowym czy ratowniczym, w szczególności tym działającym w górach, a dla uczestników - okazja do zapoznania się ze wspomnianymi nowinkami.

Sprawdź szczegóły:

Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie: www.wso.wroc.pl/military-ski-patrol-2018 oraz na profilu wydarzenia w serwisie Facebook: www.facebook.com/events/406343423092210 i na oficjalnym profilu Sekcji Szkoleń Wysokogórskch: https://www.facebook.com/ssw.wsowl/.

Źródło: materiały prasowe.

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  1

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


 Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych » 

 Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w mundurze komandosa »
buty taktyczne

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


Jakie możliwości daje Ci szybka wymiana szkieł balistycznych »
okulary balistyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

4/2021
SPECIAL OPS 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - GEI - Obrońcy Katalonii
  • - Macedońskie Wilki
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl