Przystanek Woodstock i Przystanek Jezus sprawdzone przez dwunożnych i czworonożnych specjalistów

 Redakcja  /  04-08-2017
Fot. KWP Gorzów Wielkopolski / Wydział Prasowy

Dwunożni i czworonożni specjaliści od zagrożeń CBRN, czyli policyjni antyterroryści, w tym pirotechnicy z wyszkolonymi psami, sprawdzili sceny, na których odbywają się imprezy Przystanku Woodstock i Przystanku Jezus. Dodatkowo, w związku z zagrożeniami definiowanymi przez Policję, dojazd na imprezy zabezpieczono betonowymi barierami, uniemożliwiającymi wjazd rozpędzonej ciężarówki na teren festiwalu. Na trzech stanowiskach kierowcy i pojazdy poddawane są skrupulatnym kontrolom przez policjantów.

Zanim rozpoczęły się imprezy, na scenach Przystanku Woodstock oraz Przystanku Jezus, policyjni pirotechnicy z psami sprawdzali teren pod kątem materiałów pirotechnicznych - doświadczeni funkcjonariusze wraz z przeszkolonymi czworonożnymi towarzyszami broni sprawdzali miejsca, w których mogłyby zostać podłożone niebezpieczne materiały. W zabezpieczaniu wzięli udział policjanci z regionalnych oddziałów SPAP, wspierający swoich lubuskich kolegów.

Zobacz także: Ambasada Niemiec pod ostrzałem - ćwiczenia służb

Do Kostrzyna nad odrą oddelegowano również komponent CBRN z Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji z wyposażeniem mobilnym umożliwiającym monitorowanie i identyfikowanie prób dokonania aktu terrorystycznego przy użyciu izotopów promieniotwórczych, toksycznych środków przemysłowych czy bojowych środków trujących. Sprawdzenie scen i praca policyjnych specjalistów z psami zakończyła się tuż przed pierwszymi koncertami. Nie znaleziono żadnych niebezpiecznych materiałów.

Przeczytaj również: Terrorysta-samobójca w siedzibie Polskich Sieci Elektroenergetycznych

Dodatkowo, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa imprez i uniemożliwić sytuację związaną z wjazdem rozpędzonego pojazdu ciężarowego w tłum ludzi, lubuscy policjanci wnioskowali o zamontowanie w wyznaczonych miejscach betonowych barier-szykan. Ustalono trzy takie punkty, w których stanęło łącznie dziewięć takich barier, po trzy na każdym stanowisku. Do tych stref mogą wjeżdżać jedynie kierowcy, posiadający wcześniej uzyskaną zgodę i stosowną przepustkę. Zgodnie z instrukcją, kierowca zobowiązany jest wyłączyć silnik, wyjąć kluczyki, wysiąść z pojazdu i okazać dokument tożsamości oraz upoważnienie do przejazdu, a następnie umożliwić funkcjonariuszom sprawdzenie pojazdu. Policjanci sprawdzają zgodność zapisów i kontrolują samochód. Na tzw. checkpoint’ach obecni są także policyjni antyterroryści z wyszkolonymi psami, którzy stanowią dodatkowe zabezpieczenie, gotowi do podjęcia interwencji w przypadku złamania procedur.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim / Zespół prasowy KWP w Gorzowie Wielkopolskim / nadkom. Marcin Maludy / sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz.

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  41

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Pojazdy elektryczne na niedostępne tereny »

Latarka odporna na wszytko? Przekonaj się »

pojazd elektryczny
latarka na broń

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych »

Latarka odporna na wszytko? Przekonaj się »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w uzbrojeniu komandosa »
uzbrojenie

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


 Co sprawia, że ten filtr do wody jest wyjątkowy »

filtry do wody

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Pojazdy Żmija rozpoczynają służbę w Wojsku Polskim

We wtorek, 7 grudnia br. szef MON spotkał się z żołnierzami, którzy realizują zadania na polsko-białoruskiej granicy oraz przekazał pierwszą partię pojazdów dalekiego rozpoznania.

Aktualny numer

5/2021
SPECIAL OPS 5/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - „Born to fight” MD 530F Cayuse Warrior
  • - Skuteczni razem
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl