Celem ćwiczeń, prócz sprawdzenia procedur, doskonalenia umiejętności i zgrania służb (podczas działań zmierzających do zażegnania sytuacji kryzysowej przy użyciu dostępnych sił i środków, a tym samym
zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom bazy paliw i mieszkańcom
powiatu), było również sprawdzenie zachowania personelu bazy paliw, jej klientów oraz firmy, która ochrania obiekt na informację o wystąpieniu zagrożenia terrorystycznego na terenie obiektu bazy paliw.
Zobacz także: Atak terrorystyczny na terminal LNG w Świnoujściu
Zgodnie z założeniami scenariusza, jeden z nieznanych mężczyzn został natychmiast zatrzymany. Podczas prowadzonych na miejscu czynności funkcjonariusze Policji ujawnili pozostawioną odzież, w której znajdować się mógł ładunek pirotechniczny. Pies służbowy podjął ślad i w jednej z sąsiednich miejscowości policjanci zatrzymali drugiego ze sprawców. Na miejsce zdarzenia został wezwany Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie (dawnej Sekcji Antyterrorystycznej (SAT) KWP w Lublinie)- jego funkcjonariusze dokonali rozpoznania i neutralizacji ujawnionego ładunku.
Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.