Ruszył nabór do XX SELEKCJI!

patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  05-05-2017
Fot. mat. organizatora

SELEKCJA organizowana od 20 lat przez majora Arkadiusza Kupsa to impreza kultowa, która co roku przyciąga kolejnych pasjonatów ekstremalnych wyzwań - miłośników biegów terenowych, imprez militarnych i survivalu, z których część myśli o swojej przyszłości w służbach mundurowych, w tym również w formacjach specjalnych. 1 maja ruszyły zapisy na XX edycję - major Kups zapowiada, że będzie to ostatnia impreza o tym charakterze i w tym wymiarze, tym bardziej warto zapisać się i wystartować w preselekcji - pierwszym odsiewie, po którym grupa z najlepszymi wynikami ruszy na poligon w Drawsku Pomorskim. 

Tegoroczna SELEKCJA rozpocznie się 26 czerwca od znanej wszystkim PRESELEKCJI, kiedy to w  ramach ośmiu konkurencji testu sprawności fizycznej oraz pytania z historii polskiej wojny obronnej w 1939 r. organizatorzy dokonają wstępnego odsiewu kandydatów, by na poligon w Drawsku Pomorskim pojechali ci najsprawniejsi. Każde ćwiczenie realizowane jest przez 60 sekund (mogą to być brzuszki, pompki, przysiady - także w obciążeniem), a przerwa między ćwiczeniami (konkurencjami) to zaledwie 30 sekund. W tym wypadku strój jest dowolny, natomiast podczas samej SELEKCJI bluza i spodnie wojskowe (mundur) są obowiązkowe (nieistotny jest kamuflaż ani przynależność).

Zobacz zdjęcia z poprzednich edycji:

Odsiew pozostawia na "placu boju" zwykle około stu osób (aczkolwiek organizator zastrzega sobie prawo do ograniczenia tej liczby), które dowolnym środkiem transportu przemieszczą się na dalszy etap realizacji gry, podczas której nastąpi prawdziwy sprawdzian siły mięśni, hartu ducha, wytrzymałości fizycznej i psychicznej kandydatów. W SELEKCJI 2017 nie mogą brać udziału zwycięzcy z poprzednich edycji imprezy, jednak wielu "weteranów" SELEKCJI będzie można spotkać w roli sędziów-instruktorów.

Polecamy lekturę: 56. Kompania Specjalna – Major Kups odsłania kulisy

Każdorazowo program SELEKCJI zmienia się, dlatego mając zebrane dane z poprzednich edycji, uczestnicy nie mogą być pewni, na co trafią i czy przypadkiem major Kups nie zaskoczy ich zupełnie nową konkurencją lub dodatkowym wymogiem czy utrudnieniem, które wystawią na próbę trenowane miesiącami umiejętności i mięśnie, nie wspominając o psychice. Marsze, biegi na orientację, pompki, pokonywanie przeszkód wodnych, brak snu i nieustanna presja to stałe elementy SELEKCJI - jedne z wielu, na jakie można liczyć.

Major Arkadiusz Kups od pewnego czasu zapowiada już, że ta edycja - XX - będzie ostatnią w tej formule i o tym charakterze. Co będzie dalej? O tym mamy przekonać się we wrześniu...

W międzyczasie szczegółowe informacje dotyczące XX SELEKCJI można znaleźć na stronie http://combat56.pl/extremum-imprezy-ekstremalne/selekcja/xx-selekcja-2017/ oraz na fanpage'u  i w utworzonym wydarzeniu https://www.facebook.com/events/590793181119634.

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Jak poprawić celność broni » Czym powinny wyróżniać się latarki taktyczne »
broń konserwacja latarka taktyczna

 


Do czego tak naprawdę służy latarka taktyczna »
latarka taktyczna

 


Gdy ciemność nie jest Twoim sprzymierzeńcem » Wypróbuj smar do ruchomej części broni »
zasilanie smar do pielęgnacji broni

 


Złóż własną broń »
bron składana

 


Bluza taktyczna w roli głównej - obejrzyj film z jej udziałem » Czego nie wiesz o analogowych goglach noktowizyjnych »
bluza taktyczna gogle balistyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »

 


Jaki sprzęt wybierają strzelcy wyborowi » Nie strać celu mimo ciemności »
urzadzenia optyczne oświetlenie taktyczne

 


Uzyskaj licencję Instruktora Sportu Strzeleckiego  »
kurs strzelecki

 


Namierz cel w ciemoności » Wypatrz swojego wroga z odległości »
hydrauliczny wyważacz

 Latarki na karabin -  niewielkie gabarety duża moc - przekonaj się »
latrki na karabin

 


Nie daj się zaskoczyć w ciemności » Spodnie taktyczne na każdą misję »
latarka czołowa spodnie taktyczne

 

Na czym polega specyfika komunikacji w wojsku »

 


Sprzęt do wspinaczki, który zapewni maksimum swobody i bezpieczeństwa » Dobierz wyposażenie na miarę czasów  »
latarki czołowe

 


05/07/2020

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Long Range Mykita 2020

W najbliższy weekend (8-9 sierpnia) na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko odbędzie się VII edycja międzynarodowych zawodów strzeleckich Long Range MYKITA. Organizatorem zmagań są:...

Aktualny numer

2/2020
SPECIAL OPS 2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Ratownictwo taktyczne
  • - XX lat CBŚP
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od dekady kształci wybitnych specjalistów z Bezpieczeństwa Wewnętrznego,...

Powstanie Warszawskie 2.0, czyli „kotwica” z hashtagiem

Czy było warto? – to pytanie w ostatnich latach rozliczania naszej historii pada bardzo często w kontekście Powstania Warszawskiego. Jednocześnie...wiecej »
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl