Tactical Shooting Eurocup 2017

 Redakcja  /  15-03-2017
Fot. mat. organizatora

Strzelectwo taktyczne jest nie tylko elementem szkoleń i codziennej służby, ale również coraz bardziej popularnych międzyresortowych zawodów. Na imprezach organizowanych w Polsce pojawiają się zawodnicy zagraniczni, zajmując w rankingu i na podium wysokie lokaty. Jednocześnie dokonania polskich wirtuozów taktycznego władania bronią sprawia, iż są oni zapraszani na analogiczne zawody do innych krajów. Przykładem takiej imprezy są organizowane na Węgrzech w Ravazdzie w dniach 25-28 maja zawody Tactical Shooting Eurocup.

Zawody zostaną rozegrane w kategoriach podstawowych (strzelcy sportowi oraz przedstawiciele służb mundurowych w czynnej służbie) oraz specjalnych (dla członków jednostek specjalnych, dla kobiet, dla weteranów służb mundurowych oraz seniorów, tj. powyżej 50. roku życia).

Zobacz także: Tactical Fighter 2016

Uczestnicy Tactical Shooting Eurocup startują używając pistoletów, karabinków, strzelb oraz karabinów wyborowych, więc ich umiejętności strzeleckie są sprawdzane pod kątem różnych rodzajów broni. Cele są rozmieszczone na krótkich i dalekich dystansach, a dynamiczne strzelanie realizowane jest przy wykorzystaniu różnego rodzaju przeszkód, jak samochody, w pomieszczeniach typu kill house, w ramach symulacji akcji odbijania zakładników, z elementami udzielania pierwszej pomocy. Celem jest sprawdzenie szybkości i celności w jak najbardziej realistycznych warunkach, a rozgrywane konkurencje z powodzeniem mogłyby zostać włączone do programu szkoleń żołnierzy i funkcjonariuszy.

Tym samym zawody służą również wymianie doświadczeń, jako że przesłaniem zawodów jest nie tylko współzawodnictwo w sportowym duchu, ale również budowanie profesjonalizmu europejskich służb mundurowych, jak i współpracy służb w kontekście międzynarodowym oraz wzmacnianie wizerunku użytkowników broni sportowej jako osób odpowiedzialnych, o solidnych zasadach moralnych i etyce zgodnej z wartościami europejskimi i dobrem społecznym.

Przeczytaj również: Tactical Warrior Challenge 2016

Czterodniowe zawody Tactical Shooting Eurocup będą podzielone na dwie części. Pierwsze dwa dni będą typowo taktyczne - zawody rozegrają się na tzw. „ślepych“ torach, a konkurencje będą polegały m.in. na czyszczeniu pomieszczeń, identyfikacji celów, używaniu pojazdów jako osłon itp. Kolejne dwa dni to łączone konkurencje, realizowane zgodnie z zasadami „speed shootingu“.

Zawody rozpoczną się o 9:00 rano w czwartek, 25 maja, a zakończą około 14:00 w niedzielę, 28 maja.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: tacticalshootingcup.eu/en/. Film promocyjny można obejrzeć tutaj.

Źródło: materiały prasowe organizatora.

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Pojazdy elektryczne na niedostępne tereny »

Latarka odporna na wszytko? Przekonaj się »

pojazd elektryczny
latarka na broń

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych »

Latarka odporna na wszytko? Przekonaj się »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w uzbrojeniu komandosa »
uzbrojenie

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


 Co sprawia, że ten filtr do wody jest wyjątkowy »

filtry do wody

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

3 miesiące operacji #SilneWsparcie

Minęło 90 dni jak żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej prowadzą operacją pk. „Silne Wsparcie”. „Lokalizuj – Izoluj – Zabezpiecz – Przekaż” to działania mające na celu wsparcie Straży Granicznej...

Aktualny numer

5/2021
SPECIAL OPS 5/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - „Born to fight” MD 530F Cayuse Warrior
  • - Skuteczni razem
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl