Starcia między rebeliantami a wojskiem i policją miały miejsce w wiosce Frisal położonej w południowej części Kaszmiru. Siły bezpieczeństwa otoczyły wioskę, w której znajdowali się rebelianci a wtedy ci otworzyli ogień z broni automatycznej. Rebelianci chcieli wydostać się z okrążenia próbując przerwać pierścień wojska i policji. W wyniku strzelaniny zabitych zostało czterech rebeliantów oraz dwóch żołnierzy. Kolejni trzej żołnierze zostali ranni w trakcie walk. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że siły bezpieczeństwa Indii wysadziły w powietrze budynek, który miał służyć za schronienie dla rebeliantów.
W trakcie toczących się walk doszło także do prób zorganizowania demonstracji przez ludność okolicznych wiosek popierających rebeliantów. Demonstranci to przeciwnicy okupowania przez Indie spornego terytorium Kaszmiru. Przeciwko demonstrującym siły bezpieczeństwa użyły gazu łzawiącego.
Władze w Delhi zarzucają Pakistanowi pomoc rebeliantom w prowadzeniu walk na terenie Kaszmiru przeciwko indyjskiemu wojsku i policji. Indie oskarżają Pakistan także o dostarczanie broni i materiałów wybuchowych dla rebeliantów kaszmirskich będących muzułmanami. Oczywiście władze Pakistanu odpierają wysuwane przeciwko niemu zarzuty.
Kaszmir jest spornym terenem między Indiami i Pakistanem od 1948 roku. Obydwa państwa toczą ze sobą spór, który przekształcił się w wojny między tymi mocarstwami. Formalnie obydwa supermocarstwa posiadające broń atomową są nadal w stanie wojny. Ludność Kaszmiru składa się ze stanowiących większość muzułmanów zamieszkujących przede wszystkim tereny przyległe do Pakistanu oraz hindusów zajmujących południowe tereny. To właśnie wyznawcy islamu od początku walczą o niepodległość Kaszmiru lub przyłączenie spornego terytorium do Pakistanu.
Wojny między Indiami i Pakistanem o sporne rejony Kaszmiru pochłonęły wiele istnień ludzkich oraz ogromne ilości pieniędzy. Obydwa państwa wzajemnie się straszą coraz to nowszymi osiągnięciami w zakresie broni przeznaczając na zbrojenia ogromne ilości środków z budżetów państwowych. Zarówno Indie jak i Pakistan są posiadaczami broni atomowej oraz posiadają środki techniczne do jej przenoszenia. W tej chwili panuje względny spokój między państwami, gdyż obydwie strony starają się przestrzegać zawartego porozumienia pokojowego. Demonstracja siły na granicy między Indiami i Pakistanem odbywa się codziennie w trakcie podnoszenia i opuszczania flagi państwowej.