Rosja. Myśliwce MiG-35 zastąpią lekkie myśliwce

 MD  /  01-02-2017

Rosyjskie wojska powietrzno-kosmiczne planują wymianę wszystkich lekkich samolotów na myśliwce MiG-35. Taką informację przekazał generał Wiktor Bondariew – dowódca wojsk powietrzno-kosmicznych Federacji Rosyjskiej.

Wymiana lekkich samolotów na myśliwce MiG-35 będzie następować w rosyjskich siłach lotniczych sukcesywnie, aż do momentu wymiany wszystkich lekkich samolotów na MiG-i. Dążeniem Bondariewa jest wprowadzenie tylko jednego typu myśliwca do rosyjskiego lekkiego lotnictwa. Właśnie MiG-35 będą dominować w rosyjskim lekkim lotnictwie. Do podpisania kontraktu z zakładami produkującymi MiG-i 35 ma dojść po pozytywnym zakończeniu lotów technicznych. Na razie jeszcze trwa oblatywanie myśliwca. 

W planach rosyjskiego lotnictwa wojskowego jest wymiana w najbliższej przyszłości 170 lekkich samolotów i zastąpienie ich myśliwcami MiG-35. Pierwszy kontrakt ma opiewać na dostawę 30 maszyn tego typu.

MiG-35 jest modyfikacją samolotu MiG-29M/M2 i MiG-29K/KUB, pokazany po raz pierwszy w Indiach w 2007 roku. Napęd stanowią dwa turbo wentylowane silniki Klimov RD-33MK pozwalające osiągnąć maksymalną prędkość 2,3 Ma tj. 2445 km/h. Samolot może osiągać pułap18 900 m. Jego normalny zasięg wynosi 2000 km. Dwukrotne tankowanie daje możliwość zwiększenia zasięgu do 3100 km.

Myśliwce MiG-35 produkowane są przez zakłady lotnicze „Sokół” w Niżnym Nowogrodzie. Początkowo głównym odbiorcą tych maszyn miały być Indie, lecz wycofały się i wybrały dla swojego lotnictwa francuskie samoloty „Dassault Rafale”.  Zamówienie dla lotnictwa Federacji Rosyjskiej pomoże na dalsze funkcjonowanie bez przeszkód zakładów w Niżnym Nowogrodzie.

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


 Kamizelka taktyczna, czy ma ograniczenia » 

kamizelka taktyczna

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Co zmieści Crafter »

plecak taktyczny

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

oulary taktyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

WOT i PKP S.A. – Razem Dla Bezpieczeństwa

25 maja br. Wojska Obrony Terytorialnej podpisały porozumienie o współpracy z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A. Głównym celem porozumienia jest wzmocnienie zdolności obronnych Polski i...

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl