Saab ze zleceniami na modernizację systemów szkolno-treningowych Wojsk Lądowych USA

 Redakcja  /  23-11-2016
Fot. SAAB Group

Szwedzka grupa zbrojeniowa Saab otrzymała trzy nowe zamówienia na modernizację systemów szkolno-treningowych od agencji wojsk lądowych US Army Program Executive Office of Simulation, Training and Instrumentation (PEOSTRI) odpowiedzialnej za systemy symulacji. W ramach zleceń Saab będzie odpowiadał za zmodernizowanie symulatorów i zapewnienie interoperacyjności sojuszniczej w oparciu o kodowanie laserowe OSAG 2.0 dla mobilnego zestawu laserowych symulatorów strzelań (Deployable Instrumentation System – Europe, DISE) Dowództwa Szkolenia 7. Armii USA (7th ATC) oraz Taktycznego Systemu Symulacji Pojazdów Bojowych (Combat Vehicle Tactical Engagement Simulation System, CVTESS). Modernizacja ma zagwarantować US Army oraz siłom sojuszniczym osiągniecie wymaganych standardów interoperacyjności w czasie stacjonowania w wysuniętych bazach w Europie.

W ramach podpisanych umów na modernizację laserowych symulatorów strzelań (LSS, Mid-Life Service Upgrade) zamawiający otrzyma pierwsze w pełni interoperacyjne rozwiązanie szkolno-treningowe.

Pozwoli ono żołnierzom na szybką konfigurację LSS do ćwiczeń z użyciem kodu MILES Communication Code (MCC), używanego głównie w bazach w USA lub wykorzystania kodowania laserowego OSAG 2.0, które jest stosowane przez większość sił europejskich w ramach ćwiczeń odzwierciedlających warunki zróżnicowanych teatrów działań we współpracy z jednostkami międzynarodowymi. OSAG 2.0 to kod laserowy opracowany przez Saab, który umożliwia realistyczne odwzorowanie balistyki amunicji stosowanej w pojazdach wojskowych i broni przeciwpancernej za pomocą nadajników laserowych.

Zobacz także: VIRTPOL – system szkolenia dla funkcjonariuszy służb mundurowych

Wprowadzony do służby w 2001 roku do szkoleń na szczeblu batalionu, DISE umożliwia przeprowadzanie działań z wykorzystaniem laserów oraz detektorów, nadzoru ćwiczeń, śledzenia symulowanego pola walki, zbioru danych oraz szybkiego podsumowania działań (after-action review). Mobilna konfiguracja zestawu DISE umożliwia prowadzenie ćwiczeń różnych miejscach w Europie.

Modernizacja do standardu OSAG 2.0 w ramach zestawu DISE obejmuje nie tylko oprzyrządowanie pojedynczego żołnierza, ale również symulatory pojazdowe CVTESS dla czołgów podstawowych M1 Abrams, wozów bojowych piechoty Bradley oraz interfejsy do pojazdów symulujących siły przeciwnika (OPFOR).

- Wdrażane przez nas rozwiązanie zapewni amerykańskiemu Dowództwu Szkolenia 7. Armii w Europie możliwość realizacji zintegrowanych ćwiczeń z europejskimi partnerami, przy użyciu symulatorów, które mogą być skonfigurowane dla pracy w systemie MILES lub OSAG 2.0 - powiedziała Cyndi Krisan, General Manager w oddziale Training & Simulation w Saab Defense and Security USA (SDAS).

Przeczytaj również: Doskonalące szkolenie strzeleckie dla policjantów

Saab dostarczył już podobnego rodzaju systemy do instrumentacji ćwiczeń oraz symulatory CVTESS dla jednostek bojowych oraz kompleksowych centrów szkolenia bojowego od szczebla kompanii do brygady dla wojsk USA rozlokowanych Ameryce Północnej i na świecie.

- Realizowana przez nas modernizacja LSS stwarza wyjątkową szansę dla sił NATO i partnerów USA w Europie do wspólnych ćwiczeń za pomocą interoperacyjnych systemów narodowych w ramach w pełni oprzyrządowanego środowiska szkolno-treningowego, w każdej konfiguracji, dowolnym szczeblu zaangażowanych związków taktycznych oraz w dowolnym terenie - stwierdziła Åsa Thegström, szef jednostki biznesowej Training & Simulation w Saab Dynamics.

Stacjonujący w Grafenwoehr w Niemczech, zmodernizowany zestaw DISE, który można przetransportować w każde miejsce w Europie, będzie służyć do wsparcia ćwiczeń sojuszniczych w ramach inicjatywy Training Support Activity Europe oraz połączonych sił międzynarodowych.

Źródło: materiały prasowe.

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Wybierz najlepszy pakiet ratunkowy dla czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Ćwiczenia sił specjalnych pk. Black Swan 2022

W czwartek 12 maja w bazie lotniczej Szolnok, położonej w środkowych Węgrzech zakończyły się międzynarodowe ćwiczenia sił specjalnych Black Swan 2022. W ćwiczeniach organizowanych przez NATO...

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl