Policyjni antyterroryści ćwiczyli w Kampusie Morasko

 Redakcja  /  21-10-2016
W szkoleniu w kampusie wzięli udział policyjni antyterroryści z Poznania, Łodzi, Wrocławia, Gorzowa Wlkp., Szczecina (z samodzielnych pododdziałów antyterrorystycznych policji i sekcji antyterrorystycznych) oraz Komendy Głównej Policji.
W szkoleniu w kampusie wzięli udział policyjni antyterroryści z Poznania, Łodzi, Wrocławia, Gorzowa Wlkp., Szczecina (z samodzielnych pododdziałów antyterrorystycznych policji i sekcji antyterrorystycznych) oraz Komendy Głównej Policji. Fot. KWP Poznań

19 października br. na terenie obiektów Wydziału Chemii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyły się ćwiczenia dowódczo-sztabowe z zakresu ewakuacji budynku na wypadek zaistnienia różnego typu zagrożenia bezpieczeństwa. Wzięli w nich udział policjanci, w tym policyjni antyterroryści, wraz z pracownikami i studentami uczelni.

W ćwiczeniach, zorganizowanych przez Zespół Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych UAM w Poznaniu, uczestniczyli funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu oraz policyjni antyterroryści z Poznania, Łodzi, Wrocławia, Gorzowa Wlkp., Szczecina oraz Komendy Głównej Policji. W działaniach brali również udział negocjatorzy policyjni z Nieetatowego Zespołu ds. Negocjacji Policyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Zobacz także: Ćwiczenia zgrywające czeskich, polskich i słowackich antyterrorystów w Wędrzynie

Scenariusz ćwiczeń zakładał wielowątkowość epizodów zaistniałych na terenie obiektu Wydziału Chemii UAM w Poznaniu oraz w jego najbliższym otoczeniu. Głównym celem przeprowadzonych pozoracji było sprawdzenie stopnia przygotowania pracowników uczelni do działań w sytuacji zagrożenia aktem terrorystycznym (zagrożenia wybuchem podłożonego ładunku), sytuacją związaną z wzięciem zakładnika, pojawieniem się napastnika uzbrojonego w nóż oraz aktywnego strzelca.

Specyfika uniwersyteckiego obiektu pozwalała na realizację różnego rodzaju scenariuszy, te zaś na wielowymiarowe i kompleksowe zgrywanie elementów współpracy służb oraz doskonalenie procedur wymiany informacji i systemu alarmowania, powiadamiania oraz reagowania w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  14

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co jest niezbędne w uzbrojeniu komandosa »
uzbrojenie

 


Na czym polega: monitoring ze sztuczną inteligencją  » Podpowiadamy, jakie urządzenia chronią Twoje informacje »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Co zabrać ze sobą na zimową wyprawę »
sprzet na zime

 


Dobierz pojazd elektryczny na niedostępne tereny »

Olej w piance? Do czego to służy »

pojazd elektryczny
olej do czyszczenia

 


Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych »

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


 Co sprawia, że ten filtr do wody jest wyjątkowy »

filtry do wody

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
ubrania taktyczne

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »
kursy strzeleń
05/07/2020

 


Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Aktualny numer

6/2021
SPECIAL OPS 6/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Master of protection
  • - Bicykle dla specjalsa?
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl