Bieszczadzkie szkolenie pod okiem instruktorów JW FORMOZA

patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  17-08-2016  /  1
Liczba miejsc na szkoleniu w Bieszczadach jest ograniczona - w czterodniowym treningu będzie mogło wziąć udział tylko 25 osób.
Liczba miejsc na szkoleniu w Bieszczadach jest ograniczona - w czterodniowym treningu będzie mogło wziąć udział tylko 25 osób. Fot. Camp Formoza

Proces selekcji do jednostek specjalny nie jest łatwy. Wieloetapowy "odsiew", jaki każdy z kandydatów musi przejść, wymaga od potencjalnych przyszłych żołnierzy Wojsk Specjalnych wszechstronnego i kompleksowego przygotowania. Odpowiedni sprzęt, trening fizyczny oraz mentalne gotowość do sprostania kilkudniowemu wysiłkowi są kluczowe. Ogólne pojęcie o przygotowaniach nie wystarczy, dlatego wieloletni instruktorzy i kierownicy selekcji do Jednostki Wojskowej FORMOZA organizują drugie w tym roku szkolenie - tym razem z Bieszczadach.

Informacje jak trenować posiadane już umiejętności, hart ducha i wolę walki, nad czym pracować, aby dobrze się przygotować, potencjalni kandydaci czerpią z różnych źródeł. W maju tego roku odbyło się pierwsze szkolenie w ramach projektu "Rekrut", prowadzone przez byłych żołnierzy JW FORMOZA, którzy postanowili podzielić się swoją wiedzą i nie tylko przybliżyć kolejne etapy morderczego testu ludziom zainteresowanym selekcją do Wojsk Specjalnych, ale również pokazać, jak mogą zmaksymalizować oni swoje szanse na powodzenie.

Przeczytaj także: Walk for nothing or run for something – VII Bieg Morskiego Komandosa

Na jednodniowych warsztatach w ramach projektu "Rekrut" pojawiło się wówczas ponad 100 uczestników. Była to dla nich okazja, by dowiedzieć się z pierwszej ręki o kryteriach naboru, otrzymać bezcenne porady, sprawdzić swoje przygotowanie fizyczne i dotychczasowe umiejętności. 

Po sukcesie pierwszej edycji oraz zebraniu opinii wśród uczestników, byli żołnierze FORMOZY postanowili zrealizować kolejne, bardziej zaawansowane szkolenie w Bieszczadach. Dlaczego tam? Ponieważ najtrudniejszy etap selekcji prawie do wszystkich jednostek Wojsk Specjalnych jest realizowany właśnie w tym rejonie. Podczas wielodniowego testu kandydaci realizują mordercze zadania i marsze, podczas których tylko najlepsi otrzymują szansę zaislenia szeregów elitarnych jednostek specjalnych. Drugie szkolenie "Rekrut" odbędzie się w okolicach miasta Cisna w dniach 29 września - 2 października br. Warto zapisać się jak najszybciej - liczba miejsc jest ograniczona do 25 - o przyjęciu decyduje kolejność wpłat.

Zobacz również: Taktyczne procedury dowodzenia w walce pod okiem specjalsów z JW FORMOZA

Wysoki poziom szkolenia zapewni kadra - byli żołnierze, instruktorzy i selekcjonerzy JW FORMOZA. Dostarczą oni m.in. informacji, jakie kryteria są brane pod uwagę podczas obecnych selekcji czy jakich unikać błędów. Będzie to także unikalna szasna, by pod okiem profesjonalistów odbyć czterodniowy trening z nawigacji, marszy i innych skomplikowanych zadań będących częścią procesu selekcji. Koszt szkolenia to

Więcej informacji i rejestracja na szkolenie: http://www.rekrut.eu/szkolenia/.

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  7

Komentarze

1
Gaqez10 / 19-08-2016, 09:57
Sam bym chętnie wziął udział w takim szkoleniu :)
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


 Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych » 

 Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w mundurze komandosa »
buty taktyczne

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


Jakie możliwości daje Ci szybka wymiana szkieł balistycznych »
okulary balistyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Byli komandosi szkolą instruktorów 16 DBOT

Kolejna grupa żołnierzy 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, rozpoczęła intensywny kurs instruktorsko-metodyczny pod okiem byłych komandosów z jednostek Wojsk Specjalnych. Na obiektach...

Aktualny numer

4/2021
SPECIAL OPS 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - GEI - Obrońcy Katalonii
  • - Macedońskie Wilki
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl