Ogień na Ogień 2016

patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  04-07-2016  /  1
Uczestnicy zawodów „Ogień na ogień” zmierzą się ze sobą w czterech wymagających konkurencjach wytrzymałościowo-siłowych.
Uczestnicy zawodów „Ogień na ogień” zmierzą się ze sobą w czterech wymagających konkurencjach wytrzymałościowo-siłowych. Fot. zawodymundurowych.pl

Poprzednio „jechali do odcięcia” w gronie jednostek specjalnych. W tym roku znów dadzą z siebie wszystko, ale w nowej formule. „Ogień na Ogień 2016”, czyli Mistrzostwa Polski w konkurencjach wytrzymałościowo-siłowych o Puchar Komendanta Głównego Policji kontynuują tradycję zawodów „Jedziemy do odcięcia”, otwierając się na wszystkich przedstawicieli służb mundurowych oraz reprezentacje zagraniczne. Zawody odbędą się 29 września br. w CSP Legionowo.

"Ogień na Ogień" to kontynuacja zawodów „Jedziemy do odcięcia 2015”, w których rywalizowały ze sobą jednostki specjalne.  Impreza o sportowo-charytatywnym charakterze spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem i zainteresowaniem w środowisku służb mundurowych. Dopisali zawodnicy, padły liczne rekordy, a zaraz za nimi – pytania o kontynuację i możliwość rozbudowaniu listy startowej. Organizatorzy zdecydowali więc rozszerzeniu formuły, dzięki czemu w tym roku będą mogli wystartować wszyscy mundurowi z Polski razem z gośćmi zaproszonymi zza granicy.

Funkcjonariusze 38 dwuosobowych drużyn startujących w mistrzostwach „Ogień na ogień” zmierzą się ze sobą w czterech wymagających konkurencjach wytrzymałościowo-siłowych. Charakter tegorocznego wydarzenia nadal więc pozostaje zgodny z poprzednią edycją, kiedy uczestnicy „jechali do odcięcia” – tym razem ogień walki będzie płonął póki starczy tlenu w płucach i sił w mięśniach.

Zobacz także: Mistrzostwa Polski Jednostek Specjalnych w Dyscyplinach Wytrzymałościowo-Siłowych - "Jedziemy do odcięcia 2015" - już za nami!

Pierwsza konkurencja to podciąganie na drążku z obciążeniem 12-kilogramowym i ugięcia ramion na poręczach (pompki szwedzkie) z obciążeniem 20-kilogramowym. Między tymi dwoma ćwiczeniami zawodnik ma 30 sekund na przejście z jednego stanowiska do drugiego.

Kolejna konkurencja to wykonywane przed uczestników jednoczesne ćwiczenia: wskoki na skrzynię i pompki. 

W ramach trzeciej konkurencji odbędzie się bieg na 400 m, przeciąganie opon na dystansie 10 m, 15 wejść na skrzynię z dwoma kettlebellami po 20 kg każdy oraz 15 przysiadów z tymi samymi odważnikami kulowymi. Dodatkowo, zawodnicy będą musieli wykonać wznosy nóg na drążku – oczywiście założeniem jest, że każde z wymaganych 20 powtórzeń zakończy się dotknięciem drążka przez obie stopy.

Ostatnia konkurencja zawodów "Ogień na Ogień 2016" to wspólne równoległe wykonywanie ugięć ramion w podporze. Na wynik drużyny składa się suma poprawnie wykonanych pompek obu zawodników. Powtórzenia odlicza instruktor – jeśli któryś z uczestników nie będzie dotrzymywał tempa, odpada.

Polecamy także: Jedziemy do odcięcia! - zobacz zdjęcia nieopublikowane w gazecie!

W zawodach wezmą udział m.in. drużyny reprezentujące Komendy Wojewódzkie Policji, Komendę Główną i Stołeczną Policji, Centralne Biuro Śledczego Policji, Szkoły Policyjne (w liczbie pięciu ekip), Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Biuro Ochrony Rządu, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Służbę Więzienną, Wojsko Polskie (cztery drużyny – wojska lądowe, wojska specjalne, marynarka wojenna, siły powietrzne) czy Państwową Straż Pożarną.

Podczas zawodów, w przerwie między konkurencjami odbędą się pokazy polegające na prezentacji technik interwencji używanych przez funkcjonariuszy służb mundurowych: Systemu Walki Kontaktowej Combat56, Systemu Samoobrony Defendo, Komendy Stołecznej Policji, a także akcja krwiodawstwa oraz rejestracja dawców szpiku.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.zawodymundurowych.pl.

Źródło: materiały organizatora.

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie


Monokulary termowizyjne - który model wybrać?
okulary balistyczne

 


Chcesz się doszkolić w lataniu? Skorzystaj z symulatora » Taktyczne pole walki - sprawdź system »
systemy rozpoznawcze Vr

 


Gdzie zdobędziesz wsparcie w strzeleckiej pasji »
Buty do zadań specjalnych

Jak poprawić celność broni » Czym powinny wyróżniać się latarki taktyczne »
broń konserwacja latarka taktyczna

 


Do czego tak naprawdę służy latarka taktyczna »
latarka taktyczna

 


Gdy ciemność nie jest Twoim sprzymierzeńcem » Wypróbuj smar do ruchomej części broni »
zasilanie smar do pielęgnacji broni

 


Złóż własną broń »
bron składana

 


Bluza taktyczna sprawdzona w boju - czym może Cię zaskoczyć » Czego nie wiesz o analogowych goglach noktowizyjnych »
bluza taktyczna gogle balistyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »

 


Jaki sprzęt wybierają strzelcy wyborowi » Nie strać celu w ciemności »
urzadzenia optyczne oświetlenie taktyczne

 


Uzyskaj licencję Instruktora Sportu Strzeleckiego  »
kurs strzelecki

 


Wyposaż się w sprzęt do pracy w trudnych warunkach » Wypatrz swojego wroga z odległości »
hydrauliczny wyważacz

Latarki na karabin -  niewielkie gabarety duża moc - przekonaj się »
latrki na karabin

 


Jak ułatwić szybkie przemieszczanie w mroku » Spodnie taktyczne na każdą misję »
latarka czołowa spodnie taktyczne

 

Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku »

 


Sprzęt do wspinaczki, który zapewni maksimum swobody i bezpieczeństwa » Dobierz wyposażenie na miarę sytuacji »
latarki czołowe

 


05/07/2020

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

4/2020
SPECIAL OPS 4/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - 30 lat ZW
  • - GOI SOK
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od dekady kształci wybitnych specjalistów z Bezpieczeństwa Wewnętrznego,...

Powstanie Warszawskie 2.0, czyli „kotwica” z hashtagiem

Czy było warto? – to pytanie w ostatnich latach rozliczania naszej historii pada bardzo często w kontekście Powstania Warszawskiego. Jednocześnie...wiecej »
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl