14. Bałtyckie Targi Militarne BALT MILITARY EXPO

patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  13-06-2016
Targom BALT MILITARY EXPO będą towarzyszyły konferencje NATCON i RESCUE EXPO oraz wystawa USEALS.
Targom BALT MILITARY EXPO będą towarzyszyły konferencje NATCON i RESCUE EXPO oraz wystawa USEALS. Fot. AmberExpo

W dniach 20-22 czerwca br. Gdańsk po raz kolejny znajdzie się w centrum zainteresowania branży militarnej, a to za sprawą odbywających się wówczas 14. Bałtyckich Targów Militarnych BALT MILITARY EXPO. Wydarzeniu, poświęconemu obronności, bezpieczeństwu morskiemu oraz ratownictwu na morzu i lądzie, będą towarzyszyły konferencje NATCON i RESCUE EXPO oraz wystawa USEALS.  

Targi BALT MILITARY EXPO są realizowane we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej, Inspektoratem Marynarki Wojennej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Centrum Operacji Morskich - Dowództwem Komponentu Morskiego Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Wydarzenie, które na stałe wpisało się już w kalendarz imprez branżowych związanych z bezpieczeństwem i obronnością, jest odwiedzane przez oficjalne delegacje zagraniczne przybyłe na zaproszenie Ministerstwa Obrony Narodowej, attaché wojskowych akredytowanych w Polsce i liczną grupę gości zagranicznych, reprezentujących formacje wojskowe oraz firmy dostarczające uzbrojenie i wyposażenie dla służb mundurowych. Bałtyckie Targi Militarne BALT MILITARY EXPO stanowią tym samym platformę wymiany wiedzy, doświadczeń i oczekiwań między użytkownikami sprzętu, producentami, dostawcami i środowiskiem naukowym.

Przeczytaj także: Amerykańskie wyróżnienie dla Komendanta MOSG

Organizatorzy dedykują wydarzenie Marynarce Wojennej RP, jednostkom specjalnym wojska i policji, Żandarmerii Wojskowej i służbom zabezpieczenia logistycznego Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej i Służbie Więziennej.

W ramach ekspozycji zostaną przedstawione rozwiązania obejmujące uzbrojenie i wyposażenie dla okrętów, lotnictwa marynarki wojennej i jednostek obrony wybrzeża. Na kolejnych stoiskach będzie można zobaczyć systemy łączności i obserwacji, broni czy pojazdów dla wojsk specjalnych czy marynarzy.

Podczas BALT MILITARY EXPO, w Gdańskim Porcie (Nabrzeże Ziółkowskiego) odbędą się również prezentacje jednostek pływających i sprzętu: Marynarki Wojennej Szwecji, Marynarki Wojennej Estonii, Polskiej Marynarki Wojennej, Morskiego Oddziału Straży Granicznej, Policji i Państwowej Straży Pożarnej oraz pokazy działań antyterrorystycznych i ratowniczych na morzu i lądzie.

Zobacz galerię zdjęć: Próbowali uciekać, nie udało się - pokaz dynamiczny MOSG

Najlepsze zaprezentowane na targach oferty zostaną nagrodzone GRAND PRIX im. kontradmirała Xawerego Czernickiego oraz Bursztynowymi Medalionami Targów. Swoje wyróżnienia przyzna także: Minister Obrony Narodowej, Inspektor Marynarki Wojennej, Polska Izba Producentów na Rzecz Obronności Kraju, Komendant Główny Straży Granicznej, Rektor - Komendant Akademii Marynarki Wojennej oraz Zarząd Główny Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych.

W ramach 14. BME odbędzie się III Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Ratownictwa Medycznego RESCUE EXPO, skupiająca się w tym roku na zagadnieniu współdziałania w ratownictwie i medycynie ratunkowej, a realizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Zawodowym Ratowników Medycznych. W trakcie RESCUE EXPO, na które składają się: wystawa, ćwiczenia, pokazy ratownicze, warsztaty medyczne i konferencja, zostaną zaprezentowane najnowsze trendy i standardy postępowania w ratownictwie, jak i medycynie ratunkowej.

Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym będzie wystawa USEALS (Unmanned Sea Air Land Systems Exhibition), poświęcona bezzałogowym systemom morskim, powietrznym i lądowym. W ramach wystawy zostaną zaprezentowane innowacje w tej dziedzinie, jak i sprawdzone już rozwiązania: od części rozwijających istniejące bezzałogowe po kompleksowe systemy.

Przeczytaj relację: Pot, piach i łzy słone jak woda morska – Warriors Run w Gdańsku już za nami

14. BME to także VII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Technologie morskie dla obronności i bezpieczeństwa” NATCON, wywodząca się z Sympozjum Wojskowej Techniki Morskiej. Tematycznie, NATCON będzie obejmował m.in. systemy dowodzenia i uzbrojenie morskie czy zagadnienie ochrony morskiej infrastruktury krytycznej i bezpieczeństwa morskiego. Tematyka ta wpisuje się w strategię Ministerstwa Obrony Narodowej w zakresie priorytetowych kierunków badań prowadzonych w resorcie w latach 2013-2022. Szczegółowe informacje dot. konferencji są dostępne na stronie www.natconference.eu.

Poprzednia edycja BALT MILITARY EXPO zgromadziła 120 wystawców z całego świata, przyciągnęła 3000 gości, w tym 80 przedstawicieli oficjalnych delegacji zagranicznych, decydentów oraz attache wojskowych. Podczas konferencji NATCON wygłoszono 80 referatów.

Targi odbędą się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO (ul. Żaglowa 11,  80-560 Gdańsk). Szczegółowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie: www.baltmilitary.pl.

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


 Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych » 

 Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w mundurze komandosa »
buty taktyczne

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


Jakie możliwości daje Ci szybka wymiana szkieł balistycznych »
okulary balistyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

4/2021
SPECIAL OPS 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - GEI - Obrońcy Katalonii
  • - Macedońskie Wilki
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl