14. Bałtyckie Targi Militarne BALT MILITARY EXPO

patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  13-06-2016
Targom BALT MILITARY EXPO będą towarzyszyły konferencje NATCON i RESCUE EXPO oraz wystawa USEALS.
Targom BALT MILITARY EXPO będą towarzyszyły konferencje NATCON i RESCUE EXPO oraz wystawa USEALS. Fot. AmberExpo

W dniach 20-22 czerwca br. Gdańsk po raz kolejny znajdzie się w centrum zainteresowania branży militarnej, a to za sprawą odbywających się wówczas 14. Bałtyckich Targów Militarnych BALT MILITARY EXPO. Wydarzeniu, poświęconemu obronności, bezpieczeństwu morskiemu oraz ratownictwu na morzu i lądzie, będą towarzyszyły konferencje NATCON i RESCUE EXPO oraz wystawa USEALS.  

Targi BALT MILITARY EXPO są realizowane we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej, Inspektoratem Marynarki Wojennej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Centrum Operacji Morskich - Dowództwem Komponentu Morskiego Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Wydarzenie, które na stałe wpisało się już w kalendarz imprez branżowych związanych z bezpieczeństwem i obronnością, jest odwiedzane przez oficjalne delegacje zagraniczne przybyłe na zaproszenie Ministerstwa Obrony Narodowej, attaché wojskowych akredytowanych w Polsce i liczną grupę gości zagranicznych, reprezentujących formacje wojskowe oraz firmy dostarczające uzbrojenie i wyposażenie dla służb mundurowych. Bałtyckie Targi Militarne BALT MILITARY EXPO stanowią tym samym platformę wymiany wiedzy, doświadczeń i oczekiwań między użytkownikami sprzętu, producentami, dostawcami i środowiskiem naukowym.

Przeczytaj także: Amerykańskie wyróżnienie dla Komendanta MOSG

Organizatorzy dedykują wydarzenie Marynarce Wojennej RP, jednostkom specjalnym wojska i policji, Żandarmerii Wojskowej i służbom zabezpieczenia logistycznego Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej i Służbie Więziennej.

W ramach ekspozycji zostaną przedstawione rozwiązania obejmujące uzbrojenie i wyposażenie dla okrętów, lotnictwa marynarki wojennej i jednostek obrony wybrzeża. Na kolejnych stoiskach będzie można zobaczyć systemy łączności i obserwacji, broni czy pojazdów dla wojsk specjalnych czy marynarzy.

Podczas BALT MILITARY EXPO, w Gdańskim Porcie (Nabrzeże Ziółkowskiego) odbędą się również prezentacje jednostek pływających i sprzętu: Marynarki Wojennej Szwecji, Marynarki Wojennej Estonii, Polskiej Marynarki Wojennej, Morskiego Oddziału Straży Granicznej, Policji i Państwowej Straży Pożarnej oraz pokazy działań antyterrorystycznych i ratowniczych na morzu i lądzie.

Zobacz galerię zdjęć: Próbowali uciekać, nie udało się - pokaz dynamiczny MOSG

Najlepsze zaprezentowane na targach oferty zostaną nagrodzone GRAND PRIX im. kontradmirała Xawerego Czernickiego oraz Bursztynowymi Medalionami Targów. Swoje wyróżnienia przyzna także: Minister Obrony Narodowej, Inspektor Marynarki Wojennej, Polska Izba Producentów na Rzecz Obronności Kraju, Komendant Główny Straży Granicznej, Rektor - Komendant Akademii Marynarki Wojennej oraz Zarząd Główny Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych.

W ramach 14. BME odbędzie się III Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Ratownictwa Medycznego RESCUE EXPO, skupiająca się w tym roku na zagadnieniu współdziałania w ratownictwie i medycynie ratunkowej, a realizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Zawodowym Ratowników Medycznych. W trakcie RESCUE EXPO, na które składają się: wystawa, ćwiczenia, pokazy ratownicze, warsztaty medyczne i konferencja, zostaną zaprezentowane najnowsze trendy i standardy postępowania w ratownictwie, jak i medycynie ratunkowej.

Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym będzie wystawa USEALS (Unmanned Sea Air Land Systems Exhibition), poświęcona bezzałogowym systemom morskim, powietrznym i lądowym. W ramach wystawy zostaną zaprezentowane innowacje w tej dziedzinie, jak i sprawdzone już rozwiązania: od części rozwijających istniejące bezzałogowe po kompleksowe systemy.

Przeczytaj relację: Pot, piach i łzy słone jak woda morska – Warriors Run w Gdańsku już za nami

14. BME to także VII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Technologie morskie dla obronności i bezpieczeństwa” NATCON, wywodząca się z Sympozjum Wojskowej Techniki Morskiej. Tematycznie, NATCON będzie obejmował m.in. systemy dowodzenia i uzbrojenie morskie czy zagadnienie ochrony morskiej infrastruktury krytycznej i bezpieczeństwa morskiego. Tematyka ta wpisuje się w strategię Ministerstwa Obrony Narodowej w zakresie priorytetowych kierunków badań prowadzonych w resorcie w latach 2013-2022. Szczegółowe informacje dot. konferencji są dostępne na stronie www.natconference.eu.

Poprzednia edycja BALT MILITARY EXPO zgromadziła 120 wystawców z całego świata, przyciągnęła 3000 gości, w tym 80 przedstawicieli oficjalnych delegacji zagranicznych, decydentów oraz attache wojskowych. Podczas konferencji NATCON wygłoszono 80 referatów.

Targi odbędą się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO (ul. Żaglowa 11,  80-560 Gdańsk). Szczegółowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie: www.baltmilitary.pl.

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Jakie elemnty munduru nie mogą zawieźć w akcji»

Skąd pozyskać niezawodny sprzęt logistyczny »

buty wojskowe

sprzet logistyczny

 


55 litrów na jak długo wystarczy »
 plecak taktyczny

 


Przeczytaj  - Operator 594 »

Wybierz buty odpowiednie do misji specjlnych »

operator

 


W ciemności przyda się pewne źródło zasilania »

 Jak poprawić celność broni » Czym powinny wyróżniać się latarki taktyczne »
broń konserwacja latarka taktyczna

 Uzyskaj licencję Instruktora Sportu Strzeleckiego » Czego nie wiesz o strzelnicach modułowych » 
zasilanie strzelnice modułowe

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Spodnie taktyczne na każdą misję »
latarka czołowa spodnie taktyczne

 


Zegarki taktyczne, z którymi się nie zgubisz »
zegraki taktyczne

 


Ciekawostki z placu broni » Poznaj najlepszego przyjaciela operatora bojowego »
latarka taktyczna

 


Prosty sposób na wzmoznienie celności »
latarki taktyczny

 


05/07/2020

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Kolejna misja wsparcia Policji Granicznej Republiki Macedonii Północnej

W ostatnią niedzielę grupa funkcjonariuszy Straży Granicznej wyjechała do Republiki Macedonii Północnej, w celu wsparcia tamtejszej Policji Granicznej w przeciwdziałaniu kryzysowi migracyjnemu.

Aktualny numer

4/2020
SPECIAL OPS 4/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - 30 lat ZW
  • - GOI SOK
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od dekady kształci wybitnych specjalistów z Bezpieczeństwa Wewnętrznego,...

Powstanie Warszawskie 2.0, czyli „kotwica” z hashtagiem

Czy było warto? – to pytanie w ostatnich latach rozliczania naszej historii pada bardzo często w kontekście Powstania Warszawskiego. Jednocześnie...wiecej »
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl