65 lat istnienia firmy Lubawa S.A.

 Redakcja  /  01-06-2016
Lubawa jako jedyna polska firma bierze aktywny udział w forum dostawców ONZ z terenów UE.
Lubawa jako jedyna polska firma bierze aktywny udział w forum dostawców ONZ z terenów UE. Fot. Lubawa S.A.

Jubileusz 65-lecia istnienia Lubawa S.A. to czas podsumowań dotychczasowej działalności firmy. Z tej okazji, 24 maja 2016 r, w Teatrze w Grudziądzu odbyła się uroczysta Gala, która zgromadziła blisko 300 gości, podczas której zaprezentowano film ilustrujący działalność Lubawy.

Odbiorcy mundurowi to kluczowy segment klientów Lubawa S.A., dla którego spółka dysponuje ofertą obejmującą zarówno systemy ochrony obiektów w tym m.in. układy balistyczne oraz zbiorniki paliwowe, jak i ochronę indywidualną, w skład której wchodzą hełmy i kamizelki kuloodporne, stroje chroniące przed bronią masowego rażenia, stroje bojowe strażackie, stroje do pracy w wodzie, a także kombinezony dla pirotechników. Lubawa jest również dostawcą systemów zabezpieczenia zbiorowego, obejmujących bazy namiotowe, szpitale polowe, hangary, systemy dekontaminacji i wielu innych produktów znajdujących zastosowanie w branży militarnej, ratownictwa i BHP.

Przeczytaj także: Wojskowi okuliści chcą udoskonalić gogle noktowizyjne

Lubawa S.A. z realizuje zamówienia zarówno dla ojczystych służb mundurowych, jak i dla jednostek poza granicami kraju. W ostatnich latach spółka dostarczyła zapory przeciwpowodziowe dla MSW Węgier, kamuflaż mobilny i układy balistyczne dla MON Finlandii, kamizelki kuloodporne, hełmy oraz bazy noclegowe dla SZ Ukrainy, kamuflaż wielozakresowy dla US ARMY, a także bazy noclegowe dla policji nigeryjskiej czy systemy dekontaminacji dla Gruzji, Jordanii i Iraku. Lubawa jako jedyna polska firma bierze aktywny udział w forum dostawców ONZ z terenów Unii Europejskiej.

Podczas uroczystości zaprezentowano film korporacyjny ukazujący kompetencje oraz potencjał zaplecza produkcyjno-laboratoryjnego w Grupie Kapitałowej Lubawa. Dzięki synergii Spółek wchodzących w skład Grupy, możliwa jest stała kontrola procesów produkcji, a także realizacja zaawansowanych zamówień pod indywidualne wytyczne.

Zobacz również: MultiLATPAT – nowy łotewski wzór kamuflażu

Uroczystość Jubileuszową uświetniła obecność wielu znamienitych gości. Wśród przybyłych delegatów wymienić można m.in. płk Witolda Lewandowskiego, który w imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy odznaczył właściciela Grupy Lubawa, Stanisława Litwina Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz obronności Kraju. Natomiast bryg. Janusz Halak, Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu odznaczał pracowników Lubawa S.A. medalami za zasługi dla pożarnictwa.

Źródło: materiały prasowe.

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


 Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych » 

 Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w mundurze komandosa »
buty taktyczne

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


Jakie możliwości daje Ci szybka wymiana szkieł balistycznych »
okulary balistyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Byli komandosi szkolą instruktorów 16 DBOT

Kolejna grupa żołnierzy 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, rozpoczęła intensywny kurs instruktorsko-metodyczny pod okiem byłych komandosów z jednostek Wojsk Specjalnych. Na obiektach...

Aktualny numer

4/2021
SPECIAL OPS 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - GEI - Obrońcy Katalonii
  • - Macedońskie Wilki
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl