BALT MILITARY EXPO 2016

patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  23-03-2016
Targom BALT MILITARY EXPO będą towarzyszyły konferencje NATCON, RESCUE EXPO oraz wystawa USEALS.
Targom BALT MILITARY EXPO będą towarzyszyły konferencje NATCON, RESCUE EXPO oraz wystawa USEALS. Fot. BALT MILITARY EXPO

W dniach 20-22 czerwca w Gdańsku odbędą się 14. Bałtyckie Targi Militarne - BALT MILITARY EXPO. Wydarzenie jest poświęcone tematyce bezpieczeństwa morskiego, najnowszych systemów obronnych, ratownictwa na morzu i lądzie. Towarzyszą mu konferencje NATCON oraz RESCUE EXPO i wystawa USEALS.

Bałtyckie Targi Militarne są realizowane w ścisłej współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej, Inspektoratem Marynarki Wojennej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Centrum Operacji Morskich - Dowództwem Komponentu Morskiego Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Skupiają się na tematyce bezpieczeństwa morskiego, systemach obronnych oraz ratownictwa na morzu i lądzie.

Wystawa dedykowana jest Marynarce Wojennej RP, jednostkom specjalnym, żandarmerii wojskowej i służbom zabezpieczenia logistycznego Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej i Służbie Więziennej. Targi są odwiedzane przez oficjalne delegacje zagraniczne przybyłe na zaproszenie Ministerstwa Obrony Narodowej, attaché wojskowych akredytowanych w Polsce i liczną grupę gości zagranicznych, reprezentujących formacje wojskowe i producentów uzbrojenia.

Zakres tematyczny targów BALT MILITARY EXPO to obrona morza i wybrzeża, bezpieczeństwo Bałtyku i wybrzeża oraz ratownictwo na morzu i wybrzeżu.

Prezentowane podczas targów rozwiązania oraz spotkania ekspertów branżowych obejmą uzbrojenie, sprzęt obronny i wyposażenie dla okrętów oraz lotnictwa marynarki wojennej i jednostek obrony wybrzeża. Nie zabraknie systemów i sprzętu łączności oraz obserwacji technicznej, uzbrojenia, umundurowania i wyposażenia dedykowanego morskim siłom wojsk specjalnych oraz marynarzom, jak również żywności i sprzętu do przygotowywania posiłków na okrętach i na lądzie.

Zaprezentowane zostanie również uzbrojenie, specjalistyczny sprzęt i wyposażenie Straży Granicznej i Policji oraz ich oddziałów antyterrorystycznych, jak i rozwiązania w ramach stanowisk wspomagania kierowaniem działaniami, zarządzania i techniki łączności w sytuacjach kryzysowych.

Zainteresowani ratownictwem będą mogli zapoznać się z ofertą i osiągnięciami w dziedzinie ochronnego wyposażenia osobistego ratowników, sprzętu ratownictwa morskiego, na wodach przybrzeżnych i śródlądowych, technicznego ratownictwa lądowego i ratownictwa medycznego. W tym zakresie zaprezentowana będzie także aparatura kontrolno-pomiarowa czy sprzęt przeznaczony do udzielania pomocy technicznej i ochrony środowiska.

W ramach BALT MILITARY EXPO 2016 odbędą się konferencje i pokazy towarzyszące.

Jedną z nich będzie VII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna "Technologie morskie dla obronności i bezpieczeństwa" NATCON, której priorytetową tematyką są rozwiązania z obszaru wojskowej techniki morskiej oraz bezpieczeństwa na morzu i wybrzeżu, w portach i obiektach infrastruktury krytycznej, a także w zakresie ratownictwa morskiego. Organizatorami są: Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A., Akademia Marynarki Wojennej oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie.

Kolejną imprezą w ramach BALT MILITARY EXPO jest III Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Ratownictwa Medycznego RESCUE EXPO 2016. Jest ona dedykowana podmiotom działającym w sferze Państwowego Ratownictwa Medycznego: Centrom Powiadamiania Ratunkowego, Zespołom Ratownictwa Medycznego, Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu, Państwowej Straży Pożarnej i Szpitalnym Oddziałom Ratunkowym.

W ramach wystawy Unmanned Sea Air Land Systems Exhibition (USEALS) zostaną zaś zaprezentowane rozwiązania bezzałogowe obejmujące roboty morskie, powietrzne i lądowe.

Podczas BALT MILITARY EXPO odbędą się również prezentacje jednostek pływających i sprzętu: Marynarki Wojennej, Straży Granicznej, Policji i Państwowej Straży Pożarnej, oraz pokazy działań antyterrorystycznych i ratowniczych na morzu i lądzie.

Najlepsze zaprezentowane na targach oferty zostaną nagrodzone GRAND PRIX im. kontradmirała Xawerego Czernickiego oraz Bursztynowymi Medalionami Targów. Swoje wyróżnienia przyzna także: Minister Obrony Narodowej, Inspektor Marynarki Wojennej, Polska Izba Producentów na Rzecz Obronności Kraju, Komendant Główny Straży Granicznej, Rektor - Komendant Akademii Marynarki Wojennej oraz Zarząd Główny Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych.

W ramach Konferencji NATCON najbardziej nowatorskie wystąpienia otrzymają Nagrodę Kryształowe Latarnie.

Edycja BALT MILITARY EXPO 2014 zgromadziła 120 wystawców z całego świata, przyciągając 3000 gości, w tym 80 przedstawicieli oficjalnych delegacji zagranicznych oraz attache wojskowych. Podczas konferencji NATCON wygłoszono 80 referatów.

Targi odbędą się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO (ul. Żaglowa 11,  80-560 Gdańsk). Szczegółowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie: www.baltmilitary.pl.

Źródło: materiał prasowe organizatora.

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


 Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych » 

 Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w mundurze komandosa »
buty taktyczne

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


Jakie możliwości daje Ci szybka wymiana szkieł balistycznych »
okulary balistyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Byli komandosi szkolą instruktorów 16 DBOT

Kolejna grupa żołnierzy 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, rozpoczęła intensywny kurs instruktorsko-metodyczny pod okiem byłych komandosów z jednostek Wojsk Specjalnych. Na obiektach...

Aktualny numer

4/2021
SPECIAL OPS 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - GEI - Obrońcy Katalonii
  • - Macedońskie Wilki
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl