I Bieg Nocy Listopadowej - podsumowanie

 Redakcja  /  05-01-2016  /  1
Fot. Fundacja Sprzymierzeni z GROM / bnl.mil.pl

I Bieg Nocy Listopadowej, który odbył się 29 listopada 2015 r. nawiązywał do tradycji Nocy Listopadowej i zrywu podchorążych. Upamiętniając wydarzenia Powstania Listopadowego w 1830 r., aktywnie świętowano Dzień Podchorążego - święto wszystkich kandydatów na oficerów służb mundurowych. Tegoroczna edycja była jednocześnie memoriałem upamiętniającym młodszego brygadiera Witolda Łabajczyka w pierwszą rocznicę jego śmierci – strażaka, który miłością do sportu zainspirował swoich kolegów z pracy i młodych ludzi.

Bieg Nocy Listopadowej to specjalistyczny​ bieg taktyczny połączony ze strzelaniem do tarcz biatlonowych, organizowany w oparciu o naturalne ukształtowanie pasa taktycznego Wojskowej Akademii Technicznej oraz specjalny tor przeszkód Spartan Race. Wymagające warunki atmosferyczne oraz 24 przeszkody rozmieszczone na dystansie 7 km uczyniły ten bieg jednym z najbardziej wymagających kondycyjnie.

W biegu wzięli udział żołnierze i funkcjonariusze służb mundurowych, uczniowie klas mundurowych oraz entuzjaści biegów ekstremalnych. A podkreślany już ekstremalny charakter biegu przejawiał się nie tylko w samych przeszkodach, ale również preferowanym ubiorze uczestników - mundur i obuwie taktyczne było domyślnym strojem biegowym z kilku powodów: minimalizacji prawdopodobieństwa kontuzji i trudności przeszkód. Na prośbę wielu osób, została stworzona również grupa uczestników biegu, osobno klasyfikowana, biegnących w ubiorze sportowym.

Ze względu na pojemność trasy i uwarunkowania bezpieczeństwa, bieg zorganizowany był w czterech turach, liczących około 40 biegach. Uczestnicy startowali w odstępach 30-minutowych, wyposażeni w elektroniczne czujniki pomiaru czasu i zgrupowani w pary, by mogli wspierać się w czasie pokonywania przeszkód.

Klasyfikacja uczestników zakładała wyniki indywidualne z czasem netto mierzonym dla każdego biegacza, klasyfikowanym pod względem płci, grupy wiekowej oraz formacji. Wielu spośród uczestników pierwszy raz mogło opcjonalnie uczestniczyć w biegu zespołowym wspierając się doświadczeniem i kondycją partnera.

Bieg Nocy Listopadowej był pierwszym tego typu przedsięwzięciem łączącym bieg przełajowy z przeszkodami i nawiązującym do tradycji wojskowych biegów patrolowych. Zabezpieczenie logistyczne wydarzenia zakładało udział 24 przeszkolonych sędziów (żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Pożarnej) wspieranych na strzelnicy pistoletowej przez profesjonalnych instruktorów strzelania sportowego oraz obsługę techniczną SPARTAN RACE. Charakter biegu wymagał również profesjonalnego zabezpieczenia medycznego udzielanego przez funkcjonariuszy Policji i BOR. Dwie karetki wystawiła, wraz z pełną obsadą lekarską, firma PETRA MEDICA.

Na mecie biegu oprócz pięknego pamiątkowego medalu, wręczanego przez Głównego Sędziego – Iwonę Guzowską, i pamiątkowej koszulki SPARTAN RACE, wszyscy uczestnicy otrzymywali napoje, ciepły poczęstunek herbatę i wojskową grochówkę.

Bogate pakiety startowe zawierały upominki ufundowane przez Partnerów, gadżety organizatorów oraz materiały informacyjne o Fundacji Sprzymierzeni z GROM, Wojskowej Akademii Technicznej i Szkole Głównej Służby Pożarniczej, przeznaczone przede wszystkim dla uczestników z klas mundurowych. Inicjatywa została bardzo pozytywnie oceniona przez uczestników biegu, co dodatkowo poświadczyła przyznana nominacja Fundacji Festiwalu Biegów do Plebiscytu Biegowe Wydarzenie Roku.

Bieg Nocy Listopadowej to wspólna inicjatywa Fundacji, WAT, SGSP oraz DEVILGRU. Projekt wsparli Partnerzy - SPARTAN RACE, Liga Obrony Kraju, Coca Cola, Ziaja, G-Team, Projekt WGG, Nastula Club, AdoholicArt, JanSport, AIRO GROM GROUP – dzięki, którym organizatorzy pozyskali część przeszkód, nagród i elementów pakietów startowych. Komitet organizacyjny stanowili:  Grzegorz Wydrowski , mjr dr inż. Mariusz Chmielewski, bryg. mgr inż. Grzegorz Orankiewicz, Iwona Guzowska.

Szczegółowe informacje o Biegu Nocy Listopadowej, można znaleźć na stronie wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz obejrzenia krótkiej wideo-relacji.

Tekst powstały na podstawie materiałów organizatora.  

Chcesz wiedzieć więcej, być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  1

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


 Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych » 

 Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w mundurze komandosa »
buty taktyczne

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


Jakie możliwości daje Ci szybka wymiana szkieł balistycznych »
okulary balistyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Global SOF Symposium w Warszawie

Global SOF Symposium - Europe jest coroczną platformą wymiany wiedzy i doświadczeń, w trakcie której mają miejsce wykłady, dyskusje panelowe i rozmowy eksperckie, połączone z ekspozycją najnowszych...

Aktualny numer

4/2021
SPECIAL OPS 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - GEI - Obrońcy Katalonii
  • - Macedońskie Wilki
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl