Nigeria. Samobójca wysadził się w kościele ewangelickim

 MD  /  05-07-2015

W północno-wschodniej Nigerii doszło dziś do samobójczego ataku bombowego na terenie  kościoła. Według Czerwonego Krzyża w wyniku eksplozji śmierć poniosło 6 osób. O przeprowadzenie zamachu oskarżeni są dżihadyści z islamskiego ugrupowania Boko Haram.

Zamachowiec dokonał samobójczego ataku w mieście Potskum w stanie Yobe, w chwili wypełniania się kościoła wiernymi. Liczba ofiar jest dość niska, gdyż wierni nie zdążyli jeszcze dotrzeć do świątyni na mszę.

 Według świadków tragedii, samobójczego zamachu w świątyni ewangelickiej dokonała kobieta.

Dzisiejszy samobójczy atak na wiernych kościoła ewangelickiego jest kolejnym w mijającym tygodniu. W sumie od początku tygodnia, w wyniku zamachów dokonanych przez członków Boko Haram, w Nigerii zginęło ponad 200 osób.

Radykalni islamiści z ugrupowania Boko Haram walczą zbrojnie o przekształcenie Nigerii w islamskie państwo wyznaniowe. W nowo powstałym państwie obowiązującym prawem ma być szariat. Prawo to obowiązuje już w 12 stanach północnej Nigerii. Członkowie Boko Haram podejmują także zbrojne próby wprowadzenia swej ideologii na terenie sąsiadujących z Nigeria państw. Sąsiedzi Nigerii podpisali na początku bieżącego roku porozumienie o wspólnej walce z rebeliantami z Boko Haram. Nowa taktyk przynosi sukcesy, gdyż dżihadyśći wypierani są z zajmowanych wcześniej terenów i, tracąc nad nimi kontrolę. Chcąc zamanifestować swoją siłę dokonują ataków na bezbronną ludność cywilną, paląc wioski zabijając ludność. Wysyłają także samobójców w celu wykonania zamachów w dużych skupiskach ludności. Do zamachów samobójczych często wykorzystują kilkuletnie dzieci.

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


 Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych » 

 Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w mundurze komandosa »
buty taktyczne

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


Jakie możliwości daje Ci szybka wymiana szkieł balistycznych »
okulary balistyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Byli komandosi szkolą instruktorów 16 DBOT

Kolejna grupa żołnierzy 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, rozpoczęła intensywny kurs instruktorsko-metodyczny pod okiem byłych komandosów z jednostek Wojsk Specjalnych. Na obiektach...

Aktualny numer

4/2021
SPECIAL OPS 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - GEI - Obrońcy Katalonii
  • - Macedońskie Wilki
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl