Obóz szkoleniowy "Commando 2015"

patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  17-06-2015
Fot. Materiały prasowe

W dniach 22-29 sierpnia 2015 Młodzieżowa Sekcja Wojskowa ponownie zrealizuje Specjalny Obóz Szkoleniowy "Commando 2015” w 1 batalionie kawalerii powietrznej w Leźnicy Wielkiej.  SPECIAL OPS objął wydarzenie patronatem medialnym. 

Uczestnicy imprezy będą mieli możliwość spróbowania żołnierskiego życia w jednostce, realizując bardzo napięty i elitarny program szkoleniowy. Dotyczy on taktyk różnych kolorów - zaczynając od taktyki ''czarnej'' dotyczącej prowadzenia działań w mieście i zamkniętych pomieszczeniach. Zajęcia mają być realizowane na poligonie ''Battle Arena'' w Piątku. Uczestnicy nauczą się podstawowej obsługi broni, taktycznego poruszania się oraz pokonywania newralgicznych elementów zabudowy miejskiej, ulic, otworów drzwiowych, korytarzy i klatek schodowych.

A co na szkoleniu:

W ramach szkolenia "Commando 2015”zaprezentowana zostanie taktyka  "zielona” w terenie otwartym, leśnym poprzez naukę pokonywania terenu różnymi sposobami, realizowanie układów formacji taktycznych w natarciu i odwrocie, patrolowanie terenu zarówno w formacji pieszej jak i zmechanizowanej.

Taktyka "czerwona” dotycząca ratownictwa rannych w środowisku taktycznym, to zajęcia z zakresu udzielania pomocy w strefie pod ostrzałem jak i polowej opieki medycznej, prowadzenia ewakuacji rannych różnymi sposobami z wykorzystaniem noszy polowych oraz platformy SKED wykorzystywanej również przez GOPR do ewakuacji rannych w trudnym terenie.

Smaczku dodadzą pozoracje realizowane z środkami pirotechnicznymi i komponentami zwierzęcymi. Wisienką na torcie będzie szkolenie aeromobilne w Ośrodku Szkolenia Aeromobilno- Spadochoronowego, gdzie uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w tunelu aerodynamicznym.

Zaplanowano ponadto desant powietrzny metodą z przyziemieniem, który ostatecznie zostanie wykonany w rejonie przygodnym w ramach realizowania całodobowej pozoracji bojowej. Uczestnicy wykonają samodzielnie zadania w rejonie poligonu GO –System w Karolewi (jednocześnie będąc ścigani przez zaproszonych gości). Całość symulacji oparta będzie na zasadach MILSIM, gdzie każdy gracz, posiada własne wyposażenie taktyczne replikę karabinu ASG, co umożliwiało prowadzenie ognia do innych graczy, trafienie wymuszało losowanie karty rannych, która określała sposób dalszego postępowania i rodzaj obrażenia, które gracz uzyskał.

Wykorzystywanie łączności radiowej przy organizacji pozorowanego TOC (Tactical Operation Center) urealnia całość prowadzonej symulacji, z nawigacją na siatce UTM stosowanej przez wojsko w realnych działaniach. Taka organizacja wymusza stosowanie prawdziwych wojskowych procedur nawigacyjnych, nadawania meldunków oraz wzywania sił QRF.

Tekst przygotowany na podstawie materiału Sylwestra Winiarskiego z Młodzieżowej Sekcji Wojskowej Związku Polskich Spadochroniarzy

Chcesz wiedzieć więcej, być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  14

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Pojazdy elektryczne na niedostępne tereny »

Latarka odporna na wszytko? Przekonaj się »

pojazd elektryczny
latarka na broń

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych »

Latarka odporna na wszytko? Przekonaj się »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w uzbrojeniu komandosa »
uzbrojenie

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


 Co sprawia, że ten filtr do wody jest wyjątkowy »

filtry do wody

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Dynamiczny pokaz dla Wojsk Specjalnych

W czwartek, 2 grudnia na strzelnicy myśliwskiej w Skotnikach Małych odbył się dynamiczny pokaz broni produkcji ZMT dla przedstawicieli Wojsk Specjalnych. Obejmował on strzelania z różnych postaw...

Aktualny numer

5/2021
SPECIAL OPS 5/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - „Born to fight” MD 530F Cayuse Warrior
  • - Skuteczni razem
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl