Kosowo. Delegacja rządowa odwiedziła polskich żołnierzy i policjantów

 MD  /  02-04-2015

We czwartek delegacja rządowa odwiedziła polskich policjantów i żołnierzy biorących udział w międzynarodowej operacji w Kosowie. W składzie delegacji, której przewodniczyła premier Ewa Kopacz byli między innymi: Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska, Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak i Komendant Główny Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski.

Wizyta u polskich policjantów i żołnierzy odbyła się w szczególnym, bo przedświątecznym okresie. Pani premier Ewa Kopacz oraz członkowie delegacji złożyli pełniącym pokojową służbę świąteczne życzenia oraz podziękowali za zaangażowanie i profesjonalizm w wykonywaniu powierzonych obowiązków. W trakcie wizyty członkowie delegacji zapoznali się także z warunkami i charakterem służby oraz konkretnymi zadaniami realizowanymi przez polskich policjantów i żołnierzy na terenie Kosowa. W Kosowie stacjonuje ok. 230 polskich żołnierzy oraz pracowników wojska. Polski Kontyngent Wojskowy KFOR w Kosowie wchodzi w skład Wielonarodowej Grupy Bojowej-Wschód. Żołnierze z polskiego kontyngentu nadzorują przestrzeganie porozumień i traktatów międzynarodowych.


W spotkaniu z policjantami uczestniczyli także Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek, Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński, Dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP insp. Rafał Łysakowski, Dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego Policji insp. Robert Żółkiewski, a także Naczelnik Wydziału ds. Kontyngentów Policyjnych i Oficerów Łącznikowych mł. insp. Ireneusz Sieńko.

Funkcjonariusze polskiej policji pełnią służbę w ramach Kontyngentu Policyjnego Misji Unii Europejskiej w Zakresie Praworządności w Kosowie (EULEX). Głównym obszarem ich działania jest północna część Kosowa, zamieszkała głównie przez ludność narodowości serbskiej. W ramach codziennych zadań funkcjonariusze pełnią całodobową służba patrolową, konwojują funkcjonariuszy służby celnej i straży granicznej, eskortują pracowników Misji EULEX oraz zabezpieczają ważne wydarzenia, takie jak wybory czy imprezy masowe. Miejscem stacjonowania XXIV zmiany polskiego kontyngentu policyjnego jest obecnie baza w kosowskiej Mitrovicy.

Polska delegacja odbyła także spotkania z dowódcą KFOR, generałem Francesco Paolo Figliuolo, oraz zastępcą szefa misji EULEX Kosowo, Joëlle Vachter.

Źródło: policja.pl

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co jest niezbędne w uzbrojeniu komandosa »
uzbrojenie

 


Na czym polega: monitoring ze sztuczną inteligencją  » Podpowiadamy, jakie urządzenia chronią Twoje informacje »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Co zabrać ze sobą na zimową wyprawę »
sprzet na zime

 


Dobierz pojazd elektryczny na niedostępne tereny »

Olej w piance? Do czego to służy »

pojazd elektryczny
olej do czyszczenia

 


Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych »

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


 Co sprawia, że ten filtr do wody jest wyjątkowy »

filtry do wody

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
ubrania taktyczne

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »
kursy strzeleń
05/07/2020

 


Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Aktualny numer

6/2021
SPECIAL OPS 6/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Master of protection
  • - Bicykle dla specjalsa?
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl