Chińscy żołnierze pojadą do Sudanu Południowego w ramach misji pokojowej

 MD  /  22-12-2014  /  1

W ramach misji pokojowej ONZ do Sudanu Południowego wyjedzie grupa 700 chińskich żołnierzy – poinformowały media państwowe tego kraju. Misję w Sudanie pełnić będzie batalion piechoty.

Żołnierze chińscy udadzą się do Sudanu Południowego w dwóch rzutach. Pierwsza grupa, licząca 180 żołnierzy, poleci do Sudanu w styczniu 2015 roku i przygotuje bazy na przybycie pozostałej części kontyngentu. Pozostali żołnierze dołączy do swych kolegów w marcu przyszłego roku. Będą nadzorować przestrzeganie obowiązującego obecnie zawieszenia broni. Chiński batalion będzie posiadał na swoim wyposażeniu w samoloty bezzałogowe typu dron, transportery opancerzone, moździerze, pociski przeciwpancerne oraz inne rodzaje uzbrojenia.

Sudan Południowy ogarnięty jest od dłuższego czasu wojną domową. W ciągu jej trwania życie straciło ponad 10 tys. (licząc tylko zabitych żołnierzy).Walka o wła­dzę trwa mię­dzy zwolennikami prezydenta Salvy Kiira z ludu Dinka i jego byłego zastępcy Rieka Machara z grupy Nuer.

Walki plemienne na terenie Sudanu toczą się już od 2009 roku. Nasiliły się w 2011 roku po proklamowaniu niepodległości przez Sudan Południowy oraz rebelie wzniecane przez zbuntowanych członków Ludowej Armii Wyzwolenia Sudanu (SPLA). Walki zbrojne doprowadzają Sudan na skraj przepaści gospodarczej a kilka milionów ludzi do klęski głodu.

Obecnie, od 23 stycznia 2013 roku, obowiązuje zawieszenie broni między walczącymi stronami. Udało się je osiągnąć mediatorom z Międzynarodowej Władzy ds. Rozwoju (IGAD. Od następnego dnia został wprowadzony rozejm.

Komentarze

1
adr / 26-12-2014, 17:30
Samoloty bezzałogowe typu DRON ?
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


 Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych » 

 Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w mundurze komandosa »
buty taktyczne

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


Jakie możliwości daje Ci szybka wymiana szkieł balistycznych »
okulary balistyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Wspólne szkolenie JWK z GOPR

W ostatnich dniach odbyło się wspólne szkolenie naszych żołnierzy z K9 wraz z Podkomisją Psów Ratowniczych GOPR, w miejscach idealnym do ćwiczeń – w kopalni węgla kamiennego, kopalni uranu oraz...

Aktualny numer

4/2021
SPECIAL OPS 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - GEI - Obrońcy Katalonii
  • - Macedońskie Wilki
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl