Obóz Szkoleniowy "Commando"

16-23 sierpnia 2014
 Redakcja  /  13-06-2014

MSW ZPS to skrót od Młodzieżowej Sekcji Wojskowej przy Związku Polskich Spadochroniarzy. MSW jest grupą paramilitarną działającą jako koło zainteresowań pod XII oddziałem ZPS w Łodzi. Głównym celem grupy jest rozwój młodzieży i ich zainteresowań służbami mundurowymi, oraz poprzez organizację szkoleń, zajęć i ciągłe dążenie do coraz wyższego poziomu, pomaganie młodym ludziom w dostaniu się do wymarzonych jednostek i służb i rozpoczęcie w nich pracy.

Jedną z akcji organizowanych regularnie przez MSW jest Specjalny Obóz Szkoleniowy "Commando" który odbędzie się od 16 do 23 sierpnia 2014r . Jest to tygodniowy obóz szkoleniowo-kondycyjny organizowany co roku z pomocą 1 batalionu kawalerii powietrznej i dzięki zaangażowaniu i życzliwości dowódcy płk. Lisa. Głównymi celami imprezy jest zorganizowanie dla ludzi z całej Polski zajęć na jak najwyższym poziomie i z użyciem jak największej ilości sprzętu wojskowego niedostępnego na co dzień cywilom, oraz organizacji czasu by do maksimum wykorzystać każdą dostępną godzinę na realizację zajęć z różnych dziedzin.
Z roku na rok dzięki pomocy i wsparciu jednostek wojskowych, oraz wielu organizacji i instytucji, podnoszony jest poziom imprezy, oraz zwiększają się możliwości uczestników. Pociąga to za sobą większe wymagania wobec uczestników, zatem nie każdy może czuć sie na siłach by odważyć sie na udział w tak wyczerpującej i wymagającej imprezie. W tym roku współpracę i patronat nad imprezą objęły tak jak co roku ZPS oraz 25BKPow, ponownie imprezę wspiera także KAPAP Asociation Polska oraz Polska Zbrojna i już nie po raz pierwszy Special Ops jako patron medialny.


Program "SOS Commando 2014" obejmuje zajęcia z terenoznawstwa i nawigacji, alpinistyki miejskiej, komunikacji radiowej, działań CQB i MOUT, ratownictwa taktycznego, szeroko rozwinięte zajęcia z desantowania z łodzi motorowej oraz ze śmigłowca, metodą z przyziemienia w terenie przygodnym. Większość zajęć obejmuje zarówno teorię jak i praktykę, oraz odpowiednie przygotowanie z użyciem sprzętu treningowego i odpowiednich obiektów szkoleniowych (atrapy śmigłowców, tory przeszkód, ścianki wspinaczkowe), które dostępne są na terenie 1 bkpow w Leźnicy Wielkiej. Program obejmuje również podstawy samoobrony i zajęcia z technik interwencyjnych, strzelanie dynamiczne AIPSC, codzienną zaprawę i tradycyjnie na zakończenie dobowy patrol dla uczestników obozu, który swoją konstrukcją będzie przypominał realizację zadania bojowego z desantem w terenie przygodnym na poligonie GO-System w Karolewie. Nad całością zajęć czuwają wykwalifikowani instruktorzy wojskowi, oraz cywilni, weterani misji zagranicznych.


Każdy z uczestników imprezy poza wspaniałymi wspomnieniami, nowymi znajomościami i mnóstwem nabytej wiedzy, otrzymuje również unikalną pamiątkową koszulkę oraz certyfikat ukończenia "SOS Commando" podpisany przez organizatorów, dowódcę 1bkpow, oraz instruktorów obozu z KAPAP Asociation Polska i Związku Polskich Spadochroniarzy.

Informacje o imprezie można znaleźć na stronie www.commando.org.pl na co gorąco zapraszamy.

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  9

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Pojazdy elektryczne na niedostępne tereny »

Latarka odporna na wszytko? Przekonaj się »

pojazd elektryczny
latarka na broń

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych »

Latarka odporna na wszytko? Przekonaj się »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w uzbrojeniu komandosa »
uzbrojenie

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


 Co sprawia, że ten filtr do wody jest wyjątkowy »

filtry do wody

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Dynamiczny pokaz dla Wojsk Specjalnych

W czwartek, 2 grudnia na strzelnicy myśliwskiej w Skotnikach Małych odbył się dynamiczny pokaz broni produkcji ZMT dla przedstawicieli Wojsk Specjalnych. Obejmował on strzelania z różnych postaw...

Aktualny numer

5/2021
SPECIAL OPS 5/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - „Born to fight” MD 530F Cayuse Warrior
  • - Skuteczni razem
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl