Obóz Szkoleniowy "Commando"

16-23 sierpnia 2014
 Redakcja  /  13-06-2014

MSW ZPS to skrót od Młodzieżowej Sekcji Wojskowej przy Związku Polskich Spadochroniarzy. MSW jest grupą paramilitarną działającą jako koło zainteresowań pod XII oddziałem ZPS w Łodzi. Głównym celem grupy jest rozwój młodzieży i ich zainteresowań służbami mundurowymi, oraz poprzez organizację szkoleń, zajęć i ciągłe dążenie do coraz wyższego poziomu, pomaganie młodym ludziom w dostaniu się do wymarzonych jednostek i służb i rozpoczęcie w nich pracy.

Jedną z akcji organizowanych regularnie przez MSW jest Specjalny Obóz Szkoleniowy "Commando" który odbędzie się od 16 do 23 sierpnia 2014r . Jest to tygodniowy obóz szkoleniowo-kondycyjny organizowany co roku z pomocą 1 batalionu kawalerii powietrznej i dzięki zaangażowaniu i życzliwości dowódcy płk. Lisa. Głównymi celami imprezy jest zorganizowanie dla ludzi z całej Polski zajęć na jak najwyższym poziomie i z użyciem jak największej ilości sprzętu wojskowego niedostępnego na co dzień cywilom, oraz organizacji czasu by do maksimum wykorzystać każdą dostępną godzinę na realizację zajęć z różnych dziedzin.
Z roku na rok dzięki pomocy i wsparciu jednostek wojskowych, oraz wielu organizacji i instytucji, podnoszony jest poziom imprezy, oraz zwiększają się możliwości uczestników. Pociąga to za sobą większe wymagania wobec uczestników, zatem nie każdy może czuć sie na siłach by odważyć sie na udział w tak wyczerpującej i wymagającej imprezie. W tym roku współpracę i patronat nad imprezą objęły tak jak co roku ZPS oraz 25BKPow, ponownie imprezę wspiera także KAPAP Asociation Polska oraz Polska Zbrojna i już nie po raz pierwszy Special Ops jako patron medialny.


Program "SOS Commando 2014" obejmuje zajęcia z terenoznawstwa i nawigacji, alpinistyki miejskiej, komunikacji radiowej, działań CQB i MOUT, ratownictwa taktycznego, szeroko rozwinięte zajęcia z desantowania z łodzi motorowej oraz ze śmigłowca, metodą z przyziemienia w terenie przygodnym. Większość zajęć obejmuje zarówno teorię jak i praktykę, oraz odpowiednie przygotowanie z użyciem sprzętu treningowego i odpowiednich obiektów szkoleniowych (atrapy śmigłowców, tory przeszkód, ścianki wspinaczkowe), które dostępne są na terenie 1 bkpow w Leźnicy Wielkiej. Program obejmuje również podstawy samoobrony i zajęcia z technik interwencyjnych, strzelanie dynamiczne AIPSC, codzienną zaprawę i tradycyjnie na zakończenie dobowy patrol dla uczestników obozu, który swoją konstrukcją będzie przypominał realizację zadania bojowego z desantem w terenie przygodnym na poligonie GO-System w Karolewie. Nad całością zajęć czuwają wykwalifikowani instruktorzy wojskowi, oraz cywilni, weterani misji zagranicznych.


Każdy z uczestników imprezy poza wspaniałymi wspomnieniami, nowymi znajomościami i mnóstwem nabytej wiedzy, otrzymuje również unikalną pamiątkową koszulkę oraz certyfikat ukończenia "SOS Commando" podpisany przez organizatorów, dowódcę 1bkpow, oraz instruktorów obozu z KAPAP Asociation Polska i Związku Polskich Spadochroniarzy.

Informacje o imprezie można znaleźć na stronie www.commando.org.pl na co gorąco zapraszamy.

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  9

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Czy te spodnie spełnią Twoje oczekiwania? »

 


Gdy ciemność nie jest Twoim sprzymierzeńcem » Wypróbuj smar do ruchomej części broni »
zasilanie smar do pielęgnacji broni

 


Cieszą się popularnością na całym świecice! Dlaczego? »

 


Bluza taktyczna w roli głównej - obejrzyj film z jej udziałem » Czego nie wiesz o binokularze noktowizyjnym »
bluza taktyczna gogle balistyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »

 


Jaką broń wybierają strzelcy wyborowi » Nie strać celu mimo ciemności »
bron palna oświetlenie taktyczne

 


Uzyskaj licencję Instruktora Sportu Strzeleckiego  »
kurs strzelecki

 


Namierz cel w ciemoności » Wypatrz swojego wroga z odległości »
hydrauliczny wyważacz

 Latarki na karabin -  niewielkie gabarety duża moc? »
latrki na karabin

 


Nie daj się zaskoczyć w ciemności » Spodnie taktyczne na każdą misję »
latarka czołowa bluza taktyczna

 

Na czym polega specyfika komunikacji w wojsku »

 


Sprzęt do wspinaczki, który zapewni maksimum swobody i bezpieczeństwa » Dobierz wyposażenie na miarę czasów  »
latarki czołowe

 


05/07/2020

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

XI Festyn Komandosa

W tym roku odbędzie się już XI edycja Festynu Komandosa. To cykliczna impreza odbywająca się w Dziwnowie w ostatni weekend sierpnia (21-23 sierpnia 2020 r.), która z roku na rok przyciąga coraz...

Aktualny numer

2/2020
SPECIAL OPS 2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Ratownictwo taktyczne
  • - XX lat CBŚP
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od dekady kształci wybitnych specjalistów z Bezpieczeństwa Wewnętrznego,...

Powstanie Warszawskie 2.0, czyli „kotwica” z hashtagiem

Czy było warto? – to pytanie w ostatnich latach rozliczania naszej historii pada bardzo często w kontekście Powstania Warszawskiego. Jednocześnie...wiecej »
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl