Robot antyterrorystyczny otrzymał znak „Teraz Polska”!

 Redakcja  /  09-06-2014

Mały robot do rozpoznania terenu - Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów został nagrodzony Godłem „Teraz Polska” w XXIV edycji Konkursu w kategorii  przesięwzięcie innowacyjne.

Mały robot jest zaawansowanym technologicznie, zdalnie sterowanym urządzeniem przeznaczonym do szybkiego rozpoznania terenu i miejsc trudnodostępnych i przeprowadzania tam różnego rodzaju interwencji. Roboty mają wspomagać pracę służb mundurowych oraz służb specjalnych w działaniach antyterrorystycznych i antykryzysowych. Robot został zaprojektowany tak, aby mógł skutecznie zastępować człowieka przy niebezpiecznych zadaniach, zmniejszając tym samym zagrożenie dla jego życia i zdrowia.

- Mały robot do rozpoznania jest urządzeniem idealnie dopasowanym do potrzeb misji wojskowych i działań jednostek specjalnych. Jego konstrukcja została opracowana pod kątem maksymalnej uniwersalności i użyteczności dla tych służb. Robot PIAP Gryf to już drugi tego typu produkt Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów, który został nagrodzony Godłem „Teraz Polska”. W 2002 roku Instytut otrzymał nagrodę za mobilny robot interwencyjno-inspekcyjny INSPEKTOR - mówi Dyrektor Konkursu Teraz Polska, Michał Lipiński

W październiku 2007 roku Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego ogłosiła po raz pierwszy Konkurs „Teraz Polska” dla Przedsięwzięć Innowacyjnych. Celem tej kategorii Konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie Godłem „Teraz Polska“ najbardziej nowatorskich rozwiązań, dotyczących działań podejmowanych w celu usprawniania dotychczasowych procesów produkcyjnych jak również, tworzenia nowych lub znaczącego ulepszania istniejących produktów i usług. Organizatorzy Konkursu chcą uhonorować i promować naukowców oraz inżynierów opracowujących nowatorskie rozwiązania technologiczne, a także przedsiębiorstwa, które wdrażają takie rozwiązania w praktyce.

- Kategoria dla innowacji cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Mimo iż firma zgłaszająca się do niej musi spełnić pewne dodatkowe wymagania (rozwiązanie powinno być nowatorskie na skalę światową), co roku obserwujemy wzrost liczby zgłoszeń. Co ciekawe, w tej kategorii o Godło „Teraz Polska” mogą się jednocześnie ubiegać dwa podmioty – ten, który opracował innowacyjną technologię, oraz ten, który wdrożył ją w swojej firmie. Za ten swego rodzaju transfer technologii przyznawane są dodatkowe punkty na etapie oceny eksperckiej – dodaje Michał Lipiński.

W tegorocznym XXIV Konkursie „Teraz Polska” Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego nagrodziła: 15 produktów, 8 usług, 2 przedsięwzięcia innowacyjne oraz 5 samorządów. Szczegółowe wyniki dostępne na stronie www.terazpolska.pl

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Czy te spodnie spełnią Twoje oczekiwania? »

 


Gdy ciemność nie jest Twoim sprzymierzeńcem » Wypróbuj smar do ruchomej części broni »
zasilanie smar do pielęgnacji broni

 


Cieszą się popularnością na całym świecice! Dlaczego? »

 


Bluza taktyczna w roli głównej - obejrzyj film z jej udziałem » Czego nie wiesz o binokularze noktowizyjnym »
bluza taktyczna gogle balistyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »

 


Jaką broń wybierają strzelcy wyborowi » Nie strać celu mimo ciemności »
bron palna oświetlenie taktyczne

 


Uzyskaj licencję Instruktora Sportu Strzeleckiego  »
kurs strzelecki

 


Namierz cel w ciemoności » Wypatrz swojego wroga z odległości »
hydrauliczny wyważacz

 Latarki na karabin -  niewielkie gabarety duża moc? »
latrki na karabin

 


Nie daj się zaskoczyć w ciemności » Spodnie taktyczne na każdą misję »
latarka czołowa bluza taktyczna

 

Na czym polega specyfika komunikacji w wojsku »

 


Sprzęt do wspinaczki, który zapewni maksimum swobody i bezpieczeństwa » Dobierz wyposażenie na miarę czasów  »
latarki czołowe

 


05/07/2020

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

XI Festyn Komandosa

W tym roku odbędzie się już XI edycja Festynu Komandosa. To cykliczna impreza odbywająca się w Dziwnowie w ostatni weekend sierpnia (21-23 sierpnia 2020 r.), która z roku na rok przyciąga coraz...

Aktualny numer

2/2020
SPECIAL OPS 2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Ratownictwo taktyczne
  • - XX lat CBŚP
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od dekady kształci wybitnych specjalistów z Bezpieczeństwa Wewnętrznego,...

Powstanie Warszawskie 2.0, czyli „kotwica” z hashtagiem

Czy było warto? – to pytanie w ostatnich latach rozliczania naszej historii pada bardzo często w kontekście Powstania Warszawskiego. Jednocześnie...wiecej »
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl