Indie. Kolejny atak rebeliantów – tym razem na północy kraju

 MD  /  02-05-2014

W nocy z czwartku na piątek w północno – wschodniej części Indii doszło do dwóch ataków terrorystycznych. Separatyści z plemienia Bodo zastrzelili w sumie 11 muzułmańskich osadników –poinformowały lokalne władze. 

 

W Indiach od 7 kwietnia do 12 maja b.r. odbywają się ogólnopaństwowe wybory do władz. Sytuacja w potężnym kraju zamieszkiwanym przez ponad miliard osób od dłuższego czasu nie jest stabilna. Dochodzi do walk na tle wyznaniowym oraz między przedstawicielami zwaśnionych plemion. Wczoraj w mieście Madras, na południu kraju, dokonano podwójnego zamachu bombowego na pociąg ekspresowy. W wyniku eksplozji ładunków wybuchowych śmierć poniosła jedna osoba a kolejne 9 odniosło rany.

Według lokalnej policji dzisiejszych ataków terrorystycznych w stanie Asam dokonali członkowie plemienia Bodo ze zdelegalizowanego ruchu pod nazwą Narodowy Demokratyczny Front Bodolandu (NDFB). Ofiarami ataku terrorystów z plemienia Bodo jest sześć kobiet oraz dwoje dzieci.

W stanie Asam często dochodzi do konfliktów między muzułmanami a członkami plemienia Bodo. Muzułmanie oskarżani są o nielegalne przedostawanie się na teren Indii. Po przekroczeniu granicy muzułmanie z Bangladeszu osiedlają się w terenach górskich i bezprawnie je sobie przywłaszczają. Zamieszki na terenie prowincji Asam, między muzułmanami a plemieniem Bodo, trwają od kilku lat. Obecnie podsycane są przez separatystycznych kandydatów do władz lokalnych.

Na tereny objęte zamieszkami władze wysłały dodatkowe oddziały policji w celu powstrzymania dalszej eskalacji napięcia. Policja ma podjąć stanowcze kroki w celu zaprowadzenia porządku w stanie Asam.

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Wybierz najlepszy pakiet ratunkowy dla czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Ćwiczenia sił specjalnych pk. Black Swan 2022

W czwartek 12 maja w bazie lotniczej Szolnok, położonej w środkowych Węgrzech zakończyły się międzynarodowe ćwiczenia sił specjalnych Black Swan 2022. W ćwiczeniach organizowanych przez NATO...

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl