Kanada: Rheinmetall podpisuje kontrakt wart 160 mln €

Jacek Kulka  /  03-11-2012
TAPV
TAPV Fot. Shepardmedia
Zobacz także:

Rheinmetall AG i Textron Systems Canada Inc. podpisały umowę wartą 160 mln € (205 mln CAD), dotyczącą wyprodukowania dla armii kanadyjskiej pojazdu TAPV (Tactical Armoured Patrol Vehicle).

Rheinmetall Canada Inc. zarobi 120 mln € (152 mln CAD) podczas fazy produkcyjnej. Odbędzie się ona w zakładach Saint-Jean-sur-Richelieu / Quebec w latach 2014 – 2016. Pozostałe 40 mln € stanowi zapłatę za stworzenie programu wsparcia logistycznego ILS (Integrated Logistics Support) i uczestniczenie w nim w trakcie eksploatacji pojazdów.

In-Service Support (ISS) swą zdolność operacyjną ma osiągnąć w lipcu 2014 roku, kiedy to spodziewana jest dostawa pierwszych 47 pojazdów, a ma zakończyć się pięć lat po ostatniej, czyli w 2021.

Rheinmetall ma również dokonać integracji zasadniczych systemów, takich jak zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, system nawigacji pojazdu, czy DVE (Enhancement Vision Driver).

"Partnerstwo z Textron Systems ma strategiczne znaczenie dla Rheinmetall Canada Inc.", powiedział przewodniczący i dyrektor generalny, dr Andreas Knackstedt. "Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Textron Systems, która dostarcza sprzęt wojsku i tworzy w Kanadzie miejsca pracy wymagające wysokich kwalifikacji."

Należy dodać, że w Kanadzie obowiązuje polityka IRB (Industrial and Regional Benefits), czyli oczekuje się kompensacji wydatków poniesionych za rządowy zakup 500 sztuk (z możliwością zamówienia dodatkowych 100) pojazdów TAPV.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

W czerwcu 2012 roku, Textron TAPV Team (spółka-córka Textron Systems Canada), została wskazana jako producent pojazdów Tactical Armoured Patrol Vehicles (TAPV) przeznaczonych dla kanadyjskiej armii. Umowa opiewa na sumę 603,4 mln CAD, dodatkowe 105,4 mln CAD otrzyma za wsparcie logistyczne podczas eksploatacji w okresie pięciu lat.

Textron Systems Canada jest głównym wykonawcą, nadzoruje program TAPV i zarządza konfiguracją oraz ewentualnymi zmianami w projekcie, koordynuje integrację przez kanadyjskich podwykonawców oraz zarządza procesem ISS w trakcie trwania umowy. Textron Systems Canada odpowiada również za wdrożenie offsetu (IRB).

"Rheinmetall Canada jest kluczowym partnerem przy projekcie TAPV, co zapewne przyniesie Kanadzie wymierne korzyści ekonomiczne ", powiedział Neil Rutter, dyrektor generalny Textron Systems Canada. "W najbliższych miesiącach podpiszemy o wiele więcej umów z najlepszymi w swojej dziedzinie kanadyjskimi dostawcami, którzy pomogą nam dostarczyć flotę Textron TAPV. Zapewni to kanadyjskim żołnierzom niezrównaną efektywność i ochronę przez dekady."

W programie, prócz Canadian Textron TAPV, uczestniczą również firmy: Kongsberg Protech Systems Canada i EODC (Engineering Office Deisenroth Canada) z Ottawy.

Zdaniem producenta, Textron TAPV jest najbardziej niezawodnym i zaawansowanym technologicznie pojazdem tego typu. Opiera się ono na ponad 45 latach doświadczenia w projektowaniu i produkcji pojazdów pancernych.

Textron TAPV ma stanowić optymalną równowagę przeżywalności na nowoczesnym polu walki, mobilności i wszechstronności, a zarazem zapewnić doskonałą efektywność w najtrudniejszych nawet środowiskach. Wszystkie rozwiązania techniczne zostały przetestowane w celu potwierdzenia zgodności z wymaganiami określonymi w umowie. Niektóre parametry przewyższają nawet te określone przez Kanadyjczyków.

Textron zatrudnia obecnie w Kanadzie ponad 2.200 pracowników w takich firmach jak: Textron Systems, Bell Helicopter i Kautex. W ciągu ostatniego roku uzyskały one obrót około 450 mln CAD.

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


 Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych » 

 Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w mundurze komandosa »
buty taktyczne

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


Jakie możliwości daje Ci szybka wymiana szkieł balistycznych »
okulary balistyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Global SOF Symposium w Warszawie

Global SOF Symposium - Europe jest coroczną platformą wymiany wiedzy i doświadczeń, w trakcie której mają miejsce wykłady, dyskusje panelowe i rozmowy eksperckie, połączone z ekspozycją najnowszych...

Aktualny numer

4/2021
SPECIAL OPS 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - GEI - Obrońcy Katalonii
  • - Macedońskie Wilki
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl