Duńczycy kupują hełm Batlskin Cobra firmy Revision

Jacek Kulka  /  12-10-2012
Hełm Batlskin Cobra
Hełm Batlskin Cobra Fot. Tactical life

Duńskie wojska otrzymają hełm Cobra Batlskin wykonany z polietylenu UHMWPE (ultra high molecular weight polyethylene). Dzięki zaawansowanej technologii osiąga większą wytrzymałość przy masie 20% mniejszej niż obecnie użytkowane skorupy aramidowe.

Wszystkie zamówione egzemplarze będą wyposażone w czołowy montaż wielofunkcyjny (multi-purpose front Mount). Opcja zakupu akcesoriów tj. wizjera i ochrony żuchwy została zawarta podczas składania zamówienia.

Umowa została zawarta na siedem lat, duńska Defence Acquisition and Logistics Organization (DALO) ma otrzymać w pierwszej partii 4.335 sztuk hełmów.

Revision wygrał konkurs poprzez lepsze parametry swego produktu w stosunku do konkurencji. Hełm był lżejszy i posiadał jednocześnie większą wytrzymałość. Cena stanowiła 40% kryterium wyboru, zaś 60% -  ocena produktu, w której zawarto także subiektywne opinie testujących żołnierzy.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Prezes Revision, Jonathan Blanshay, powiedział: "Jesteśmy dumni, że otrzymaliśmy kontrakt na dostawę dla duńskiego wojska naszych lekkich hełmów polietylenowych i akcesoriów do nich. Stanowi to dowód, że czynimy postępy w naszej misji, aby sprostać potrzebom żołnierzy  na współczesnym polu walki. Nasza gotowość do dostarczenia nowej generacji hełmów, które spełniają wymagania obecnych i przyszłych środowisk operacyjnych jest ukoronowaniem wielu lat badań i rozwoju nowych materiałów, kładzenia silnego nacisku na projektowanie systemów ochrony, które nie tylko integrują, ale mogą być dostosowane do potrzeb różnych klientów i innowacyjnych procesów produkcyjnych. Zdolność do wytwarzania zarówno wysoko specjalistycznych, polietylenowych skorup kompozytowych w Composite Center of Excellence, jak i bardziej tradycyjnych hełmów aramidowych w naszym zakładzie w Newport, pozwala nam szybko zaproponować hełm, który spełni wymagania naszych klientów na całym świecie ".

Firma Revision rozwija i dostarcza specjalnie zaprojektowane urządzenia ochronne do celów militarnych na całym świecie. Do tej pory klientami są armie: amerykańska, kanadyjska, holenderska, szwajcarska i brytyjska. Główna siedziba mieści się w Essex Junction / Vermont, biura regionalne znajdują się w Kanadzie i Holandii.

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


 Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych » 

 Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w mundurze komandosa »
buty taktyczne

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


Jakie możliwości daje Ci szybka wymiana szkieł balistycznych »
okulary balistyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Aktualny numer

4/2021
SPECIAL OPS 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - GEI - Obrońcy Katalonii
  • - Macedońskie Wilki
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl