Afganistan: Amerykanie sprawdzają rekrutów do formacji paramilitarnych

 MD  /  02-09-2012

Szkolenie paramilitarnej Afgańskiej Policji Lokalnej (ALP) zostaje zawieszone do odwołania. Wszyscy chętni do służby w tej formacji zostaną dokładnie zweryfikowani co do swojej wiarygodności – taką informację przekazali przedstawiciele sił specjalnych USA stacjonujących w Afganistanie.

Nie trzeba było długo czekać na reakcję sił sprzymierzonych stacjonujących w Afganistanie w ramach operacji ISAF, po tym jak ubrany w mundur armii afgańskiej zamachowiec zabił kolejnych żołnierzy z Australii. Amerykanie wstrzymują szkolenie rekrutów chętnych do podjęcia służby w afgańskich organizacjach paramilitarnych (ALP).

Zamachy na żołnierzy z misji ISAF w bieżącym roku nasiliły się. Do tej pory w 34 zamachach dokonanych przez żołnierzy lub policjantów afgańskich śmierć poniosło 45 żołnierzy z innych państw. W sierpniu zanotowano 12 incydentów kiedy broń kierowana była przeciwko żołnierzom ISAF. 

Do formacji policji oraz wojska afgańskiego coraz częściej przenikają członkowie Al-Kaidy. To właśnie oni dokonują zamachów na żołnierzy Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa, starają się także zaszczepiać swoje poglądy innym żołnierzom.

Według podpułkownika Johna Harrella, rzecznika sił specjalnych USA w Afganistanie, do momentu ponownego zweryfikowania kandydatów szkolenie nie będzie kontynuowane. Około tysiąc chętnych do podjęcia służby w formacjach podporządkowanych rządowi Afganistanu będzie ponownie dokładnie zweryfikowanych.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Nie wiadomo jak długo potrwa proces weryfikacji kandydatów do służby w ALP – stwierdził podpułkownik Harrell. Jednocześnie podkreślił, że obecni funkcjonariusze ALP będą nadal pełnić służbę dla rządu w Kabulu, a wnioski z ponownej i dotychczasowej weryfikacji będą niezwłocznie wdrożone w życie.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem do końca 2014 roku odpowiedzialność za bezpieczeństwo w kraju mają całkowicie przejąć Afgańczycy. Proces przekazywania odpowiedzialności za bezpieczeństwo w poszczególnych rejonach kraju jest już realizowany. Jednak istnieją obawy, czy rząd w Kabulu poradzi sobie z zapewnieniem bezpieczeństwa swoim obywatelom po wycofaniu się wojsk ISAF.

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


 Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych » 

 Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w mundurze komandosa »
buty taktyczne

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


Jakie możliwości daje Ci szybka wymiana szkieł balistycznych »
okulary balistyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Byli komandosi szkolą instruktorów 16 DBOT

Kolejna grupa żołnierzy 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, rozpoczęła intensywny kurs instruktorsko-metodyczny pod okiem byłych komandosów z jednostek Wojsk Specjalnych. Na obiektach...

Aktualny numer

4/2021
SPECIAL OPS 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - GEI - Obrońcy Katalonii
  • - Macedońskie Wilki
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl