Ćwiczenia w hotelu InterContinental Warszawa

Trening i szkolenie  /   17-10-2016  /   Liczba zdjęć: 12
Ćwiczenia w hotelu InterContinental Warszawa

Komenda Stołeczna Policji, wspólnie z innymi służbami, cyklicznie sprawdza swoje przygotowanie na wypadek sytuacji bezpośredniego zagrożenia. Tym razem miejscem realizacji ćwiczeń był hotel InterContinental w Warszawie, gdzie policjanci Wydział Realizacyjnego KSP ćwiczyli z żołnierzami Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej, funkcjonariuszami Biura Ochrony Rządu oraz Państwowej Straży Pożarnej i pracownikami obiektu. Scenariusz wspólnego szkolenia zgrywającego, które odbyło się 10 października, zakładał wtargnięcie do hotelu osób uzbrojonych w broń palną i niebezpieczne materiały.

Wspólne ćwiczenia zgrywające zostały poprzedzone odprawą. Przedstawiciele służb omówili warianty działania i przekazali zadania poszczególnym zespołom bojowym. Następnie, już na miejscu, funkcjonariusze i żołnierze wykonywali obowiązujące w takich przypadkach procedury. Policjanci Wydziału Realizacyjnego KSP, żołnierze Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu ćwiczyli swoje umiejętności w sprawnym przemieszczaniu się w zagrożonym obiekcie, zatrzymaniu napastników i zabezpieczaniu broni oraz materiałów niebezpiecznych. Weryfikowano również poprawność reagowania pracowników ochrony hotelowej na stwierdzone zagrożenie.

Zobacz także: V jak Victoria - ćwiczenia antyterrorystyczne w hotelu

Scenariusz ćwiczenia zakładał następujące warianty: wtargnięcie dwóch uzbrojonych sprawców: jeden posiadał broń palną, drugi niebezpieczną przesyłkę, która trafia do recepcji. Hotel poinformował Policję o niezidentyfikowanej przesyłce. W tym samym czasie dwie służby: BOR i Żandarmeria Wojskowa, przywiozły do hotelu osoby o statusie VIP. Doszło do ewakuacji tych osób, następnie neutralizacji zagrożenia ze strony minerów-pirotechników. Do działań włączyła się również Państwowa Straż Pożarna. W tym czasie sprawcy próbowali dokonać ataku na gości hotelowych.

Polecamy: Policyjne ćwiczenia w hotelu Novotel Warszawa Centrum

Jak podkreślali przedstawiciele służb zaangażowanych w ćwiczenia i dyrekcja obiektu, tego typu szkolenia stanowią możliwość ćwiczenia na obiekcie w realnych warunkach, przetestowania własnych procedur, zgranie wszystkich służb, podmiotów i instytucji, które biorą w nich udział. Przekłada się to na bezpieczeństwo na różnych szczeblach od pojedynczych osób poprzez personel hotelu razem z gośćmi hotelowymi. Ćwiczenia pozwalają także na wyeliminowanie błędów, na które nie byłoby miejsca w rzeczywistej sytuacji. Celem ćwiczeń było także skoordynowanie działania poszczególnych służb na poziomie dowódczym i planistycznym.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji.

Średnia ocen:
0.0
Wróć do listy albumów

Komentarze

0

Wybrane dla ciebie

W prezencie rabat 20% na noże Böker » Bądź elegancki i praktyczny w upalne dni »

 


Z kodem  OPS20 - 20% rabatu przy zakupie butów »

buty taktyczne


wybieram »


 

Bycie profesjonalisą w każdym milimetrze to wyzwanie! Jaki sprzęt Ci w tym pomoże » Jesteś graczem ASG? Zadbaj o swoją broń »
kabura

 


Sprawdź! Najnowszą kamizelkę taktyczną »

kamizelka taktyczna


wybieram »


 

Która latarka czołowa niezawiedzie Cię w najtrudniejszych warunkach » Studiuj praktycznie! Wybierz Bezpieczeństwo Wewnętrzne »
latarka czołowa  cyberbezpieczeństwo

 


Najnowsze albumy

Enforce Tac 2019
Liczba zdjęć: 17
IWA 2019
Liczba zdjęć: 30
MSPO 2018 - wspomnień czar
Liczba zdjęć: 27
Tactical Prison Rescue 2018
5.3
Tactical Prison Rescue 2018
Liczba zdjęć: 75
SOF Delta Cup 2018
5.3
SOF Delta Cup 2018
Liczba zdjęć: 24
OMEGA ostatnia opcja! - cz. 1
Liczba zdjęć: 21
OMEGA ostatnia opcja! - cz. 2
Liczba zdjęć: 21
PARAMEDYK 2017
6.0
PARAMEDYK 2017
Liczba zdjęć: 39
EUROPOLTECH 2017 - część 2
Liczba zdjęć: 40
EUROPOLTECH 2017 - część 1
6.0
EUROPOLTECH 2017 - część 1
Liczba zdjęć: 38
Szkolenie pirotechników
5.0
Szkolenie pirotechników
Liczba zdjęć: 57
Future Forces Forum 2016
6.0
Future Forces Forum 2016
Liczba zdjęć: 91

Najwyżej oceniane

PARAMEDYK 2017
6.0
PARAMEDYK 2017
Liczba zdjęć: 39
Nowe szaty WR-ki
6.0
Nowe szaty WR-ki
Liczba zdjęć: 12
Army Ranger Wing
6.0
Army Ranger Wing
Liczba zdjęć: 19

Najczęściej komentowane

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

DRAGON-19

Rozpoczęły się największe tegoroczne ćwiczenia Sił Zbrojnych RP w Polsce pod kryptonimem DRAGON-19. Bierze w nich udział około 18 tysięcy żołnierzy oraz 2,5 tysiąca jednostek sprzętu...

Aktualny numer

2/2019
SPECIAL OPS 2/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Force Recon
  • - UAE SWAT Challenge
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
KSIĘGARNIA MILITARNA POLECA:
Sortmund
Sortmund
Sortmund jest firmą specjalizującą się w dostawie umundurowania dla większości służb mundurowych w Polsce. Współpracujemy z wieloma uznanymi...

Powstanie Warszawskie 2.0, czyli „kotwica” z hashtagiem

Czy było warto? – to pytanie w ostatnich latach rozliczania naszej historii pada bardzo często w kontekście Powstania Warszawskiego. Jednocześnie...wiecej »
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl