Na ponad 550 stronach autor, dr hab. Waldemar Zubrzycki omawia temat terroru i terroryzmu, rozwój i ewolucję zjawiska na przestrzeni wieków. Pierwsze rozdziały poświęca prezentacji zagadnienia w historii świata - od czasów starożytnych, przez średniowiecze aż po czasy nam współczesne.
Osobną część poświęca definicji samego zjawiska - różnicom i podobieństwom w funkcjonowaniu terroru i terroryzmu, przedstawiając także trudności w zdefiniowaniu problemu. Omawia również fizjonomię terroryzmu i jego atrybuty, ścieżki rozwoju - cele działalności o tym charakterze, odmiany, przyczyny, motywy i profile sprawców aktów terrorystycznych.
Przeczytaj także: Cool Jihad
Temu ostatniemu zagadnieniu poświęca osobny rozdział, gdzie skupia się "twarzach terroryzmu" - o tych, którzy w imię realizacji celu decydują się na samobójczą śmierć, o kobietach-terrorystkach czy wreszcie o tych, które cierpią najbardziej z powodu decyzji dorosłych - czyli o dzieciach, również wykorzystywanych w atakach czy ich przygotowaniach.
Autor nie zapomina o ogromnym znaczeniu mediów - ich roli w opisywaniu terroryzmu, ale również roli mediów jako narzędzia komunikacyjnego w rękach samych sprawców aktów terrorystycznych.
W ostatniej części swojej książki dr hab. Waldemar Zubrzycki stara się odpowiedzieć na pytania dotyczące przyszłości terroryzmu, dalszych kierunków jego rozwoju, bazując na widocznych zalążkach tego, czemu być może niebawem będziemy musieli stawić czoła lub z czym już się stykamy.
Zamów książkę "Tak zwany terroryzm" w Księgarni Militarnej >>
Źródło: mat. wydawcy.